Keresés

Részletes keresés

DENDRON Creative Commons License 2004.05.04 0 0 307
Szerintem az nem perlit, mert piszkosfehér szín. És ezek a darabok kavics nagyságúak. Arra gondoltam, hogy apró, egyforma szemcsenagyságú sóderrel, és ezzel a bizonyos cuccal keverném a kerti földet. Szerinted így milyen lenne?
Előzmény: Frint (306)
Frint Creative Commons License 2004.05.04 0 0 306
Valószínű, hogy perlit. Lazítja a talajt, a sóderhez hasonló a szerepe, de lényegesen könnyebb. 5-10 térfogat%-ban szokták beledolgozni, a tőzeggel remek párost alkotnak.
Előzmény: DENDRON (305)
DENDRON Creative Commons License 2004.05.03 0 0 305
Köszi! Amúgy szerintem az eredeti élôhelyén nem sok marosi sóderrel és tôzeggel találkozik.:) Bocs,ez poén akart lenni... Még annyit: mi az,amit faiskolai növények talajába raknak?(Kavics-szer,könny cucc)
Előzmény: Frint (304)
Frint Creative Commons License 2004.05.03 0 0 304
A legjobb és legolcsóbb erre a célra a marosi sóder és a balti tőzeg keveréke, 2:1-ben. A természetes élőhelyen lévő talajra kell gondolni !!! Frint
Előzmény: DENDRON (303)
DENDRON Creative Commons License 2004.04.19 0 0 303
A közelben wan egy nagyobb, telepített feketefenyô-állomány. Megfelel a célra? Arányok? Köszönöm elre is.
DENDRON Creative Commons License 2004.04.19 0 0 302
Egyébként ezek a nöwények mekkora ültetôgödröt igényelnek? Ehhez a részéhez nem nagyon értek... // Sok nöwényem szerwes anyaggal teli talajt kíwán, úgy gondoltam, dúsítom fenyôtwel, érett marhatrágyáwal. Elôbbit nagy mennyiségben be tudnám gyjteni >>
DENDRON Creative Commons License 2004.04.19 0 0 301
Üdwözletem! Tudnátok nekem segíteni? Ebben: ültetôgödröt szeretnék feltölteni EXTRA jó wízáteresztô talajkewerékkel, Yuccák, Agavék számára. Miwel wiszonylag nagy mennyiségrôl wan szó, ezért olcsóbb, könnyen hozzáférhetô anyagok érdekelnének. >>
CORTEN Creative Commons License 2004.04.15 0 0 300
Ha valaki esetleg Blumenerde általános virágföld vásárlásával kacérkodik, az jól gondolja meg. Víztől tocsogó, nagydarabos tőzegmassza, itt-ott talajmaradék is fellelhető benne, valamint söröskupak, drót, szög tégladarab, miegymás. Ez egy db 50 literes zsákban volt, 980 pénzért cserébe.
szkd Creative Commons License 2004.04.14 0 0 299

Sziasztok!
Dél-budai kertem újrafüvesítéséhez szeretnék 20-30 köbméter földet vásárolni. Tud valaki jó referenciával eladót ajánlani?
Tozatu Creative Commons License 2004.03.17 0 0 298
Mindig szívatom,először belocsolom felülről,lefóliázom,vagy a tetőt rácsukom és 2 naponta megszívatom alulról,már kelegetnek az első fecskék.:)
Előzmény: rferi (297)
rferi Creative Commons License 2004.03.16 0 0 297
Elengedi, de csak a növény részére.Én hiába nyomkodtam, nem adta!CSúszik, mint a fene!Írja is, hogy nem mérgező, de ha kiszóródik, azonnal összeszedni, mert akkorát esik rajta valaki, mint az ólajtó!
A vízadagolást az aprómagvas kelesztésnél nem tudtam eddig alulról megoldani, mert mire feljött a víz a magig, addigra tocsogott az egész.Ezért spriccceltem, de néha vitte a magot is a spricc.
Előzmény: Tozatu (292)
hkati Creative Commons License 2004.03.14 0 0 296
A gazdabolt.hu-n ugyanez 3025 Ft + csomag és postaktsg.

Idézem az ismertetőt:
Főbb alkalmazási területek Dísz- és haszonnövények kiszáradásá-nak megakadályozása; Termesztő közegek vízháztartásának, szerkezetének, tápanyag-gazdálkodásának javítása; Dísz- és haszonnövények telepítésénél, átültetésénél, szállításánál a sokkhatá-sok minimalizálása, megeredési száza-lék fokozása; A termék használatának előnyei: Megakadályozza a kiszáradást; Csökken, megszűnik az öntözővíz, csapadék infiltrációja; Javul a termesztő közegek vízháztartá-sa; Javul a termesztő-közegek szerkezete, levegővel való ellátottsága; Csökken a tápanyagok kimosódása; A termék leírása: Száraz állapotban fehér, kristálycukor-szerű mikrogranulátum; Vízzel megduzzasztva kocsonyás gél melynek viszkozitása a víz mennyisé-gétől függ; A termék alkalmazásának módjai: Száraz vagy gél állapotban a termesztő-közegbe keverve (1-3 g/l szárazon, 10-15 % nedvesen); Gyökér vagy dugvány bemártása duz-zadt gélbe; Az ültető gödör aljába 1/5- 1/10 rész-ben száraz por vagy duzzadt gél adago-lásával \\\\\\\\\\\\\\\"gélpárna\\\\\\\\\\\\\\\" kialakítása. Fellhasználási területek: Faiskolák, csemetekertek: Erdőtelepítés; Dísznövénytermesztés; Zöldségtermelés; Gyümölcs termelés Kertépítés, tájrendezés, rekultiváció; Pázsittelepítés

Hátha több infót tudsz szerezni róla.

Előzmény: rferi (291)
Tozatu Creative Commons License 2004.03.14 0 0 295
Az ásást ilyenkor már nem is nagyon ajánlják,mert nagyon kiszárítja a talajt,inkább ősszel.Esetleg agyagtalajon még.
Ásóvillát használnak a talajlazításhoz.
Előzmény: etilalkohol (293)
CORTEN Creative Commons License 2004.03.13 0 0 294
Tudod mit: a kert egyik felét a hagyományosan (és a mezőgazdaságban , szerte a világon ...) talajforgatással/ásással műveld, a másik felét meg 'bio' módon:), kaparászással.

Az értékes humuszos talajréteg maximum egy ásónyomnyi mélységbe kerül, ami nincs mélyebben mint a legtöbb növény gyökérzónája és egyébként is jelentős a keveredés.
A talajfólia nem rossz meoldás, valóban sok kapálástól menekít meg, a vízháztartást is jól szabályozza, melegebben tarja a talajt, nem tömörödik annyira a talaj (nem veri le az eső és a kapálás sem ülepít). Csak van amikor körülményes: pl. locsolás.

Előzmény: etilalkohol (293)
etilalkohol Creative Commons License 2004.03.13 0 0 293
Kellemes tavaszt!

Ideje (lenne) ásni a kertet!
De most mit tegyek?
- egyik szakirodalom kb. ezt írta:
Ásni nem szabad, mivel a felső értékes humuszréteg alulra kerül és viszont, ellenben említ valami talajlazító szerkezetet ami olyan mint egy borona de mégsem az..... - ?????????

Ássak vagy talaj(lazítsak)?

Az ásót ismerem de ezt a lazítót nem, ha mégis lazítanom kell kérdezem: mivel?

üdv etilalkohol

ui. azt már nem is említem, hogy kapálás helyett talajfóliát ajánl......... van ennek gyakorlati alapja egy kiskertben?

Tozatu Creative Commons License 2004.03.12 0 0 292
A Liberóban egész nap ezzel dolgozom.:)
A víz adagolást nem alulról szívatással oldod meg?
Ez a mutyi visszafelé is engedi,vagy örökre megköti?
Előzmény: rferi (291)
rferi Creative Commons License 2004.03.12 0 0 291
Na közben elkezdtem olvasni a használati utasítást, amit eldugtak a papírzacskó aljára ragasztott zacskóban.
És azt mondja, hogy alkalmas az általam említett feladatra.A térfogatváltozásra azt írja, hogy előny, mert ezzel engedi átszellőzni a "talajt".
természetesen nem vízzel gondoltam feltölteni, ha nincs föld hozzákeverve, hanem tápoldattal.És igazából csak a tűzdelésig akarnám ebben megoldani a dolgot.
Eddig pl a petúniát én finom szitán átrostált föld felszínére szórtam, és újfent szitáltam rá egy vékony réteget, üveglappal fedtem spriccelés után, és sötétbe tettem, hogy jobban csírázzon, mert fényen nem szeretett.Siker koronázta erőfeszítésemet, de a víz adagolása néha keményen megszivatott.
Ki fogom próbálni ezt a szert.
Egyébként elég drága, mert 4470.- egy kiló, ami persze elég sok, ha figyelembe vesszük, hogy balkonládába pl. teáskanálnyi mennyiséget ajánl.
Fű alá 10g/m2 az adagolás.
Szóval kiadós...
Előzmény: CORTEN (290)
CORTEN Creative Commons License 2004.03.12 0 0 290
Sajnos ne ennyire egyszerű a mutatvány. Ha a merisztéma kultúrákra ill a klónozásra gondolsz, akkor ugyanlehet, hogy ez az anyag a hordozó, csak azon kívül hogy víz van azokbana táptalajokban, még egy csomó, pontosan kiadagolt tápanyag/ásványi anyag és hormon van. (ill. egyéb segédanyagok) Házilagosan ezeket elég nehéz beszerzni vagy mással helyettesíteni.
Ez az polimer jópofa dolog, egy dolog ami ne biztos, hogy pozitív, az pedig az hogy nagyon változtatja a térfogatát. Egyébként hol lehet kapni?
Dugványozáshoz a mosott homok, vagy a perlit illetve tőzeg is kiváló. Ilyennel még nem próbáltam. Gyökérrögzítő közegnek végül is nem lehet rossz, nem tudom mennyire tolerálja a folyékony műtrágyákat.
Az aprómagvas növényeket úgy a legegyszerűbb szaporítani, ha nagyon sekélyen veted, és kelésig áttetsző fóliával véded a kiszáradástól. Sok esetben csak a földdel takaratlan magok hajlandóak kikelni:(
Előzmény: rferi (289)
rferi Creative Commons License 2004.03.12 0 0 289
Sziasztok!

Szereztem valamit, és most eszembe jutott róla némi ötlet:
A szer neve Alcosorb 400.
Ez valami polimer, ami veszettül szívja a vizet, de nem csak bevenni, hanem kiadni is képes.
Talaj víztartó képességének javítására szolgál, és dogványozáshoz, hajtatáshoz, balkonládákba, illetve kertbe pl. fű alá javasolják.
Nem semmi szerkezet, mert ilyen mennyiségű víz felvételére képes:
Ennyi anyagból:

Ennyi zselé lesz.

(1kg alcosorb=300liter vízzel!!!)

Namost én azt gondoltam, hogy nem lehetne ezt az egészen aprómagvas növények magról való szaporításához úgy használni, hogy kihagyom a földet, és tápoldatos vizet szivatok fel vele?
Mert ezek szaporításával vagyok mindig a legnagyobb bajban.
A tvben lehet látni az okos műsorokban, hogy a laborokban a növénykék valami zselében vannak, sterilen.Nem lehet, hogy ez az?
Szerintetek?

macmester Creative Commons License 2004.03.02 0 0 288
Köszi!

Tudom hogy nem olcsó...
de ha azt veszem mennyi lesz a sok "gaz" megéri a befektetést, végül is remélem egyszer kell csak gatyába rázni a kertet az elején (építkezés után) utána elég a ktett komposzt ez az...

Előzmény: CORTEN (286)
xukac Creative Commons License 2004.03.01 0 0 287
Szevasztok.

Az erkélyen szeretnék 1-2 tő paradicsomot, paprikát és epret nevelni. Milyen földet vegyek, és mekkora edényre van szükségük. Kell-e tápsózni? Tapasztaltak tanácsát szívesen fogadnám.

CORTEN Creative Commons License 2004.02.29 0 0 286
Ez király, csak nem lesz ócsó:)
Az ültető gödrökbe meg nem ártana némi istállótrágya, jól elkeverve a feltalajjal a gödör aljában.
Annyi helyen lehet már normális szervestrágyához hozzájutni, annál ideálisabbat nem nagyon kell keresni. Két-három szezon alatt nagyon fel lehet vele hozni a sz...bb talajokat is.
Előzmény: macmester (284)
A birka Creative Commons License 2004.02.28 0 0 285
Én a TESCO-ban vettem. NPK 10-5-10. 1000 Ft körül volt 10 kg (2 db 5-öst adnak csak egyben.) Szét is szórtam múlt vasárnap. Ment rá azóta hó, ami elolvadt, meg most eső... Szóval lesz (van) ami bemossa.
macmester Creative Commons License 2004.02.17 0 0 284
Ki tud egy jo keveréket mondani, amivel egy 10-15 cm lehet fedni a mostani igencsak pocsék talajt, és az ültetőgödröket kitölteni...

kertiföld:síkláp tőzeg:komposzthumusz:folyami homok jutott eszembe valahogy 3:1:1:1/2...

nem igen értek hozzá, jó ez így?

rferi Creative Commons License 2004.02.16 0 0 283
:--))))
Előzmény: CORTEN (282)
CORTEN Creative Commons License 2004.02.16 0 0 282
Hurrá!! :)))

Akkó' most mind az enyimé lesz!

Előzmény: rferi (281)
rferi Creative Commons License 2004.02.16 0 0 281
OK.Meggyőztetek!
Kell a fenének a gombakomposzt!
:--)))
Össze ne vesszetek!
CORTEN Creative Commons License 2004.02.15 0 0 280
Mielőtt flame lenne a témából: a gombakomposztma már alapvetően nem sok lótrágyát tartalmaz, hiszen annyi ló nincs az országban ami megfelelelő mennyiségű trágyát tudna produkálni. A komposzt tartalmazhat baromfitrágyát, kukoricacsutkát és leginkább szalmát. Ezeket a hozzávalókat megfelelő módon kondícionálják, majd sterilizálják, beoltják a gombacsírával és zsákolják. Az átszövetést követően szokás a zsákokat takarni ez történhet akár tiszta mészkőporral, vagy valamilyen tőzeges keverékkel. A takaró'föld' fertőtlenítése valószínűleg valami szimpla fungicig. Túl drasztikus, hosszú hatástartamú, nehezen lebomló anyagot szvsz nem tartalmaz, hiszen az eu elég jelentős mennyiségű gombát vesz át Mo.-ról és gondolom nem kívánják tömegpusztító céllal forgalmazni. Vannak ugyan olyan talajfertőtlenítő szerek amik már az eu-ban és az usa-ban tiltottak (csak gyártják azokat külső piacra:) és nálunk használhatók, viszont ezek szerintem a gombatermesztésből minden bizonnyal ki vannak tiltva.
A gombakomposztnak inkább a közel nulla tápanyagtartalma lehet a gond, ill az hogy a maradék cellulóz bomlás közben elvonja a talaj nitrogénjét.
Előzmény: pyracantha (279)
pyracantha Creative Commons License 2004.02.15 0 0 279
Az igaz, hogy ilyenfajta sterilizálásis folyik, de - ti. nem szalma, hanem lótrágya, amit sterilizálnak - a gomba talajáúl szolgáló földet bizony nem így fertőtlenítik, hanem komoly vegyszerek hozzáadásával. Ezt magam is végigcsináltam... Olyan "illata" van, hogy csak szabadban lehet kibírni a földdel való keverését!/Úgy tudom, a régebbi technológia szerint ez a vegyszer kloroform volt, no az sem volt virágillatú/. Sajnos, a általam is használt vegyszer nevét már nem tudom csak annyit,hogy 1o l-es üvegekben volt. A kloroformról különben köztudott, hogy szellőztetésre eltűnik néhány nap elteltével. De valószinüleg ez a szóbanforgó anyagra nem vonatkozik...
Előzmény: CORTEN (276)
CORTEN Creative Commons License 2004.02.15 0 0 278
Végső soron a zeolit is képes felszívni a pangó vizet, azután visszaadagolja ha szikkad a talaj. Annyiból talán jobb is mint a perlit, hoigy sűrűbb a víznél, és könnyebb a talakeverékben tartani, elenben a perlittel, ami előszeretettel úszik a víz tetején. Erről jut eszembe: tegnap nagy selejtezés volt, mivel néhány szobanövény végképp feladta. Amikor a cserepükből kirázogattam a föld helyett beletömködött tőzeggel kevert perlitet eléggé elkerekedett a szemem. A jó kertészek még arra is lusták voltak, hogy a szaporításnál használt kis műanyag kosárkákat eltávolítsák a nyomoriult virág gyökeréről. Csdak simán körbetömködték az említett keverékkel, gondolom felszívattak vele egy kis tápoldatot, azután nesze paraszt, virágozzá'. Valahogy a mostanában kapható növényeket vagy átülteti az ember helyből. a vásárlást követően, vagy egy év alatt kipurcan.
Előzmény: taramiram (277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!