Keresés

Részletes keresés

Aksi Creative Commons License 2006.12.05 0 0 256
Így van. De a jövőben ez egyszerűsödhet.
Amúgy azért nem kell 200 fajtával számolni, ha csak a gyártók hasonló típusait számolom, akkor ez a szám lemegy mondjuk 30-ra (illetve marad 1-2 kivétel, ami elhanyagolható). De sajnos még egyelőre ez is soknak tűnik.
Előzmény: elemes (253)
Aksi Creative Commons License 2006.12.05 0 0 255
Nem azzal van a gond amit a lexikonból kimásolsz, hanem azzal aamit mellé írsz kommentnek most is pl.
"Na ezért nem lehet csak úgy az éterből lehallgatni bárkit is."
Ettől még dehogynem.
Előzmény: Törölt nick (247)
Aksi Creative Commons License 2006.12.05 0 0 254
Na és ha megvan a jel? Ez egy titkosított adatfolyam, amit még fel kell törni (fel is lehet de azért te nem fogod tudni megcsinálni, olvass vissza a topikban). Majd követni kell folyamatosan a célszemélyt.

Ezt szerintem már kiveséztük: nincs is szükség rá hiszen a titkosszolgálatok a központon keresztül íróasztal mellől hallgatnak le, hülyeség lenne az air interface-n babrálni. Ez csak a rádióamatőrök, magánnyomozók számára lehet hasznos :)

Engem egyedül az a probléma érdekel, hogy tudnak e remoteban kapcsolódni a mobilhoz és bekapcsolni. Technikailag ez megvalósítható, de arra hogy ez megtörtént még bizonyítékot nem hallottam. Mindenestre jó tippként a rossz embereknek, én régi mobilt használnék amibe még nem kellett backdoort építeni.
A Siemensnek is volt egy próbálkozása, amikor magában a készülékben a GSM standarton felül titkosította az adatfolyamot. Ez a megoldás, ezt akkor cseszhetik a fekete öltönyösök - nem véletlenül le is állítatták a projectet :) Amúgy az FBI is ilyen speciális mobilokat használ.
Előzmény: Törölt nick (226)
elemes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 253
Ez már jobb ötlet, de még mindig nem elég életszagú :-) Az országban használnak kb 200 fajta telefont. Eccer beszélgettem a tmobil wap portál gazdájával, szerinte a wap halálának egyik oka, hogy minden tartalmat tucatnyi vagy több kijelzőre kellett optimalizálniuk, úgy, hogy élőben kellett azonosítani a készüléktípust és az általa kínált felbontást és színmélységet. A lehallgatáshoz szükséges patch-eket még többféle változatban kellene elkészíteni, és úgy letölteni + aktiválni, hogy arról sem a telkó sem az ügyfél nem szerezhet tudomást... necces ez. és akkor ott van a piacon kétmilliárd mobiltelefonkészülék, amelyet még a szabványosítás előtt gyártottak le.
Előzmény: Aksi (252)
Aksi Creative Commons License 2006.12.05 0 0 252
Persze, hogy nem lesz nagydobra verés. Egyszerű kis szabvány ami specifikálni fogja, hogy a szoftware patcheket remoteban GSM/GPRS/3G hálózatról le lehessen tölteni a felhasználó közbeavatkozása nélkül. Ennyi.
Előzmény: elemes (224)
Aksi Creative Commons License 2006.12.05 0 0 251
Mikimaus,

A metodika nem változott, ez ilyen a kezdetektől. Sztem csak rosszul fogalmaztak neked anno vagy tudatos egyszerűsítés miatt vagy lexikális hiányosságból. (A GSM abban is különleges, hogy elméleti alapon fejlesztették ki majd szabványosították és után kezdődött meg a gyártás. Míg általában úgy szokott lenni, hogy valami gyártó kitalál valamit, majd azt szabványosítják esetleg egy kis módosítással és a többi ezt követi.)

A pagingről: semmi gond a broadcastolás elnevezéssel, a lényeg az hogy miről beszélünk, maga az üzenet nyílván broadcastolt.
Abban amit írsz igazad van, ezért kell egy hálózatot optimzlizálni folyamatosan. A szolgáltatót ebben nagyon komoly forgalmi statisztikák segítik. Ha egy LA túlságosan terhelt az látszani fog pl. a másodlagos pagingek számának növekedéséből ill. az nem sikeres pagingekből ésatöbbi. Ekkor lehet mondjuk növelni a LA-k számát. Viszont ennek is van hátulütője, hiszen az növel a Location Updatek számát, ami a signalling terhelést a hálózatban. Szóval nem hasraütésszerűen megy ez a jobb helyeken (van olyan is ahol valahogy úgy megy azért soxor :)

A GSM adapternél, több miatt lehetett leregisztrálódás, én elsősorban a magára az eszköz firmware hibájára gyanakodnék
Előzmény: Törölt nick (221)
elemes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 250
persze, hogy nem zárja ki egymást, csak épp tök más. a GSM egy szabványrendszer ami a több felhasználó egyidejű hozzáférését kombinált TDMA módszerrel oldja meg (FDM-mel kombinálva). A CDMA egy harmadik módszer -- amit többek -- között néhány amerikai mobilszolgáltató használ különböző változatokban, európában pedig a 3G rendszerek használják a CDMA-t. TDMA-t használ az általad felsorolt négy szabvány.
Előzmény: Törölt nick (249)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 249
Nem lexikonból néztem ki, de valóban idéztem. Hidd el a gsm, és a cdma nem zárja ki egymást.
Előzmény: elemes (248)
elemes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 248
Ez stimmel, látom, gyorsan kinézted egy lexikonból :-))) de

Na ezért nem lehet csak úgy az éterből lehallgatni bárkit is.

ez már nem jó. nem ezért. a GSM-et sem lehet csak úgy a levegőben lehallgatni, pedig az nem CDMA.
Előzmény: Törölt nick (247)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 247
CDMA: Code Division Multiple Acces
A felhasználók szórt spektrumú jelekkel kommunikálnak, kváziortogonális kódokat használva. Minden felhasználó egyidejűleg, ugyanazon a frekvencián forgalmaz, a felhasználókat a kódjaik választják szét.
Na ezért nem lehet csak úgy az éterből lehallgatni bárkit is.
Előzmény: elemes (246)
elemes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 246
Én nem vagyok mobilguru, de annyit még az általános műszaki tájokozottsággal (ismeretterjesztő cikkek stb) is tudok, hogy a CDMA az nagyon más. Sokkal nagyobb a különbség a CDMA és a GSM között, mint az -- esetleg -- eltérő frekvencia. Azt javasolnám, hogy kezdd el a tanulást az alapokkal. Műszaki érzéked láthatóan van hozzá, csak egy kis türelmet kell elsajátítanod.
Előzmény: Törölt nick (245)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 245
Nem. A CDMA egy kódolási eljárás, amit a REED - SOLOMON kódból fejlesztettek tovább. Valóban létezik többféle variációja. Viszont maga a norma, arra vonatkozik, hogy milyen frekiket tud a telefon. Amúgy elég sok szaklapban is olvastam a norma kifejezést más dolgokra is. (pl: ez egy 2 normás telo, mert tud gsm - et, meg gprs -t).=hülyeség.
elemes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 244
ha erre keresel, akkor leginkább összeesküvéselméleteket fogsz találni... a lehallgatást nem így nevezik.
Előzmény: Törölt nick (239)
elemes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 243
ez a titkos bejárat látom, nem hagy nyugodni :-))) azt mondanám, hogy ha van ilyen titkos bejárat, akkor az benne van a szabványokban. ha nincs benne a szabványban, akkor meg nincs benne a telefonban sem, mert mitől kerülne bele? ki mondaná meg az összes telefongyártó cégnek (a fele kínai, indonéz, pakisztáni, indiai), hogy mit rakjon bele a telefonba a szabványokon túl...? úgy, hogy ez ne derüljön ki és ne lehessen interneten olcsó kínai titkosajtó-felhasználó kütyüket rendelni...?
Előzmény: Törölt nick (240)
elemes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 242
szerintem nem csak a megahertzekben lehet különbség. amerikában pl CDMA rendszer is működik, két különböző is.
Előzmény: Törölt nick (241)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 241
Mit értesz öt normás alatt?
Én csak négy normáról tudok, gsm rendszerben.
-850 MHz GSM
-900 MHz EGSM
-1800 MHz DCS
-1900 MHz PCS
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 240
A probléma (szerintem) nem is magában a vonalban van. Hanem a készülékben. A kis titkos bejáratokat vagy a telóban, vagy a szolgáltató kütyüjeiben kell keresni. Így a dekódolásra sem kell annyi pénzt szánni.
Előzmény: elemes (238)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 239
Keresni ezekre a szavkra, illetve kombinációjukra szoktam:
-mobile
-cellular
-handover
-gsm
-rx,tx
-burst
-power
-spy
-scan
-spion
elemes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 238
De ez egy olyan rendszer, amiben nagyon sok cég érdekelt.

Jól mondod. Például egy ismerősöm járt Magyarországon a nyáron, és büszkén mutatta, hogy az ötnormás amerikai mobiltelefonját tudja használni Magyarországon is, akármelyik szolgáltató hálózatában.

Ahhoz, hogy pl. Siemens fejállomást szereljenek, ahhoz a Siemensnek egyezttetni kell a szolgáltatóval. Már itt többmindenről lehet szó, mint pusztán szolgáltatás.

Lehetséges, de az antenna és a mobitelefon közötti kommunikációt ez nem érintheti, mert különben nem működött volna az amerikás mobiltelefon.

És akkor ne is beszéljünk, a szolgáltató, és a nagytestvér közötti kompromisszumokról. Ezeket nem igazán foglyák nyílvánosságra hozni.

Lásd fent: akármiben is állapodnak meg, az antenna és a mobitelefon közötti kommunikációt ez nem érintheti.
Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 237
Bocs igazad van, nem alkotmyánybíróság. De többről volt szó, mint fllottakövetés. Ezt viszont olyan embertől tudom, aki benne volt.
Előzmény: elemes (235)
elemes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 236
De a megoldás mindíg sokkal egyszerűbb, mint hinnénk.

Néha pedig sokkal bonyolultabb -- mint például ebben az esetben.
Előzmény: Törölt nick (227)
elemes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 235
re vodafone, egy ilyen hírt találtam
    Első fokon visszaélt a Vodafone
    Népszabadság • Munkatársunktól • 2006. június 26.

    A Vodafone megsértette négy dolgozójának személyiségi jogait azzal, hogy tavaly engedélyük nélkül a nap 24 órájában tárolta mobiltelefonjuk tartózkodási helyének adatait - döntött első fokon a Fővárosi Bíróság. A felperesek az ítélet előtt lapunknak hangoztatták: nem tudtak az akcióról, amihez így írásos engedélyt sem adtak.

    A Vodafone a perben úgy érvelt: az úgynevezett "flotta helymeghatározás" szolgáltatás tesztelése érdekében figyelték a munkatársakat. Erről lehetőségként már akkor tudtak a dolgozók, amikor megkapták a cégtől a SIM-kártyájukat. Ráadásul szerintük a telefon követése nem személyes adat. A bíróság azonban arra az álláspontra helyezkedett, hogy a "teszt" mindenképpen személyes adatkezelés volt, amihez az érintettek hozzájárulására lett volna szükség. Az egymásnak némileg ellentmondó vallomások szerint szóban tájékoztatták egyiküket a megfigyelésről. A többieket az informált munkatárs tájékoztatta volna, a tiltakozás pedig elmaradt, amit a cég beleegyezésként értelmezett. A bíróság ezt elfogadva azért marasztalta el a Vodafone-t, mert az szóban sem közölte, hogy a tartózkodási adatokat el is tárolja. Ráadásul az érintettek tavaly novemberben írásban tiltakoztak a nyomkövetés ellen, a megfigyelés azonban az év végéig tartott. A viták kirobbanását követően a Vodafone a sokak számára látható nyilvántartásban a lopottakra vonatkozó jelzéssel látta el az érintettek mobiljait, ami a bíróság szerint a jó hírnévhez fűződő jogokat sértette.

    A Vodafone közleményében továbbra is kitart amellett, hogy nem követett el jogsértést, így fellebbez. Szerinte az érintettek a tesztről "kellő" tájékoztatást kaptak: mind a szolgáltatás mibenléte, mind a tesztelés folyamata köztudomású volt - véli a mobilcég.
Ez nem alkotmánybíróság, hanem fővárosi bíróság, és nincs köze a lehallgatáshoz, csak a vodafone flottakövetés szolgáltatás teszteléséhez.
elemes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 234
Sin-ról pedig muszáj beszélni, mert az egész digitális technika, az analógra épül.

Ez nem is kétséges, de ha egyszer a beszélgetést digitális formában továbbítja a hálózat, akkor semmi teteje nincs színuszokkal bíbelődni. Ott vannak a bitek, azokat észrevétlenül le lehet másolni.
Előzmény: Törölt nick (231)
elemes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 233
Én a lehallgatás technikai részéről szeretnék írni, elméleti síkon.

Ahhoz még nagyon sokat kell tanulnod. Azok az emberek, akik ismerik a lehallgatás technikai részét, nem lesznek túl közlékenyek. Ha valamilyen információ nem nyilvános, azt nem fogják neked elmondani, mert nem szabad elmondaniuk. Ha pedig az nformáció nyilvános, akkor megtalálod másutt is -- javaslom a szabványok tanulmányozását és a google intenzív alkalmazását. Angolul azért kell hozzá tudni, például legalább azt, hogy mi az angol szakkifejezés a lehallgatásra.

Mi volt ez a vodafone ügy...?
Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 232
Én is írtam egy-két dolgot, amit nem lett volna szabad, és tudok még nagyon sok olyat mondani, amit el sem hinnétek. Én sem hittem el amíg a saját szememmel nem láttam. De teljesen titokban nem tarthatom, mint ahogy egy volt titokminiszter is el, elszólta magát beszélgetés közben.
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 231
Ebben nem értek veles egyett. Hiszen, ha valaki rendőrtisztire jár, írhat szakdolgozatot titkos akciókról. De lehet, hogy amint elvégezte a sulit, nem is lesz rendőr. A szakdolgozatot meg nem kötelező nyílvánosságra hozni. Én a lehallgatás technikai részéről szeretnék írni, elméleti síkon. Sin-ról pedig muszáj beszélni, mert az egész digitális technika, az analógra épül. Értem ez alatt, hogy szép, szép digitélis négyszögjel nem létezik. Hiszen sin-ből állítják elő. Tehát ha valami nem tökéletes, akkor támadható.
Előzmény: elemes (230)
elemes Creative Commons License 2006.12.05 0 0 230
A mobiltávközlés és pláne a lehallgatás sokkal bonyolultabb dolog annál, hogy szakdolgozati témának válaszd. Leginkább pedig olyan "érzékeny" terület, amelyhez csak több év szakmai gyakorlat után lehet közel kerülni.

A lehallgatás természetéből adódik, hogy szabadlábon levő, aktív bűnözőkkel szemben használt eszköz. Elsőrendű szempont, hogy a megfigyelt személy semmiképpen ne szerezhessen tudomást a megfigyelés tényéről -- különben más kommunikációs csatornát fog választani (pl lecseréli a kártyáját vagy esetleg a telefonját is). Biztos vagyok benne, hogy a lehallgatásra olyan eszközöket használnak, amit kívülről nem lehet észrevenni, sem pittyegés, sem visszhang formájában.

Valamint arra is nagyon gondosan ügyelnek, hogy a lehallgatással kapcsolatos technikai információk ne jussanak ki a szolgálatoktól. Egy szakdolgozat pedig nyilvános...

A sinusokat meg szerintem nem érdemes belekavarni, hiszen magad is írod, hogy digitális. Ha pedig egyszer már digitális, akkor sokkal egyszerűbb a digitális jelfolyamot lemásolni vagy ilyesmi. Nem...?
Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 229
A szabványokról meg annyit, hogy valóban hozzáférhetőek, és bárki morzsáhat belőle. De ez egy olyan rendszer, amiben nagyon sok cég érdekelt. Ahhoz, hogy pl. Siemens fejállomást szereljenek, ahhoz a Siemensnek egyezttetni kell a szolgáltatóval. Már itt többmindenről lehet szó, mint pusztán szolgáltatás. És akkor ne is beszéljünk, a szolgáltató, és a nagytestvér közötti kompromisszumokról. Ezeket nem igazán foglyák nyílvánosságra hozni. Élő példa a Vodafone, aki első fokon pert vesztett az alkotmánybíróságon, még nyár elején. Azóta kussolnak az egészről.
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 228
De arra gondoltam. De miután ez csak akkor következik be, amikor beszélsz (illetve néha gondol egyet a telo és rezegtet/selftest/), szóval nem folyamatosan. Viszont a térerőd állapotát folyamatosan lekövati. Tehát a telónak kommunikálnia kell, csak nem azon a sávon, amit beszéd közben biztosít.
Erre gy másik példa za, amikor nincs SIM a telefonban, tehát a nincs szolgáltató aktiválva. Ám, ha felhívod a 112-t, akkor gond nélkül beszélhetsz a mentők, stb.. -ekkel. Továbbképzése azt mondták, hogy ilyenkor a telefon megkeresi a legközelebbi tornyot, és sürgősségi hívást kér. Ilyenkor szolgáltatótól függetlenül biztosítani kell egy vonalat. Ezt a kérést, a térerő (mérő) vonalon kezdeményezi a telefon.
Előzmény: Aksi (220)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.05 0 0 227
Igen komolyan gondolom. Pont az lenne a lényeg, hogy egy nagyon bonyolult rendszerről van szó, és ilyenkor az embernek vannak kérdései, amiket szintén nagyon bonyolultan magyaráznak el. De a megoldás mindíg sokkal egyszerűbb, mint hinnénk. Na ezért érdekel maga a hálózat működése élesben, mert elveben nagyon sok mindenről írnak, cak a lényegi részéből hagynak ki sok mindent.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!