:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

:))))))))))

:)

hotel alfa golf Creative Commons License 2008.01.04 0 1 3

Sziasztok, én is hozzászólnék e témához.

Kicsit szívügyemnek tekintem a Hungaroringet, mert sok jó versenyt (nemcsak F1) láttam rajta személyesen is. A kedvencem a mai WTCC elődje az ETCC volt, akkoriban még az Alfák verték a mezőnyt, és nem fordítva. De ide sorolhatnám a F3000 -t, vagy az utódját a GP2-t.

Hat éven keresztül versenybíróként is dolgoztam a pályán. Elég sok szép emlékem van ezekről a futamokról. A negatív élmény az F1- augusztusi időpontja. :(

Sem a nézőknek, sem az ott szolgálatot teljesítő személyzetnek nincs egy picinyke árnyéka sem, ahová a tűző nap elől elbujhatna. Prsze délelőtt 10-től még a maradék felhőzet is feloszlik.

Azért három nap a "sivatagban" elég durva, nekem elhihetitek. Hiszen nézőként is mindíg csak háromnapos jegyem volt.

Az időszakos megállót én sem értem. Száll a por, egész úton, félúton kikötve egy tehén, és jó ha száz méterrel rövidebb, mint a Szilasligeti hév megállótól megy az ember.

1992-ben a péntek reggeli selejtezőket sajnos lekéstük, csak utolsó 15-percre, ha odaértünk. Az igazi sereghajtó kiscsapatok csatája volt abban az évben. Andrea Moda, Life, EuroBrunn, ATS, stb... :)

Krisztián75 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 2

Szabad írni negatív élményt is?

Fel nem tudom fogni, minek épült a Hungaroging időszakos megálló a HÉV-nél.

1991-t írunk.

Pénteki edzésnap.

Haverral megyünk, leszállunk az ideiglenes megállónál. Körülnézünk..... bazze, itt állunk a semmi közepén. Útnak nyoma sincs. Na jó, kitaposott földút.

Oké, elindulunk. Mire odaértünk, beszívtunk több tonna port.

Látjuk ám, hogy a pálya felső részénél vagyunk. Lehetett gyalogolni még jó sokat, mire elértünk a célegyenesig (oda szólt a jegyünk).

Másnap ugyanez a játék.

Vasárnap késésben voltunk. Leszállunk az ideiglenes megállónál, irány a taxi.

Most jön a döbbenet:

a taxis a HÉV vonala mellett visszament egy megállót, ott jobbra kanyarodott és onnan nyílegyenesen, betonúton elvitt majdnem a célegyeneshez!

Érti mindenki?

A mittudoménmár milyen nevű megálló sokkal közelebb van a pályához, ráadásul földút helyett betonúton lehet menni.

Jó, mi?

biztos Creative Commons License 2007.12.19 0 0 1
87'-88' táján voltunk kint kamionversenyen, akkoriban 6-7 éves voltam. Telesportos ismerös szerezte a jegyet, így fötribün meg minden. Beláttuk az egész pályát. Le is lehetett menni a rajtrácsra, közelröl megnézni a gépeket. Persze csak csehszlovák meg lengyel versenyzök voltak, meg talán egy-két német. Meg nagyon drukkoltunk Krasznai-nak az 56-os számú zöld kamionnal.

A másik élmény nem személyes: a Queen '86-os pesti koncertjöl szóló filmben van egy rész amikor kimennek gokartozni a "vadiúj" Ringre. Eszméletlen képsorok.

Előzmény: Vzr_Hunter (-)
spurs84 Creative Commons License 2007.12.19 0 0 0
nO maradandó élmény...
Vzr_Hunter Creative Commons License 2007.12.19 0 0 topiknyitó
Ha bárkinek maradandó élménye volt a Hungaroringgel kapcsolatban, az itt megoszthatja a többiekkel. Gondolok nem csak F-1 futamokra, természetesen minden eseménnyel, pályabővítéssel, pálya "evolúcióval" kapcsolatos témának helye van. Történetek, illusztris, pikáns, (vagy kevésbé az) fotók, leírások, élménybeszámolók, miegyéb. Nyitva van a "pálya".
Nyitásnak itt egy fotó a toronyépületről, igaz nem 1986, hanem 2007... de ha van valakinek 1986-os, az ne titkolja.