Keresés

Részletes keresés

Passzív befektető Creative Commons License 2021.03.21 -1 0 10028

Hát nézd, a termőföld értékálló, hiszen ha kiválóan alkalmas agrártevékenységre, akkor felértékelődhet hosszú távon, bár a szőlő és gyümölcstermesztésnek is van értelme, állattenyésztésre alkalmas földeknek is, tanyába is jó ötlet fektetni.

Előzmény: advocatusdiaboli (10027)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.21 0 2 10027

Mindkettő totálisan immobil. A termőföld vásárlására-birtoklására olyan szigorú feltételek vannak nálunk - hogy a bankok el sem fogadják jelzálog-fedezetként, mert bedőlő hitel esetén nem tudják a földet elvenni és árverezni. A bányajogok gyakorlatilag politikai alapon osztogatottak - és visszavettek.

 

De most befektetésről beszélünk - vagy biztonsági tartalékról beszélünk?

Befektetésnek akármi lehet jó - és rossz is. Számtalan befektetés eleve nem is jöhet szóba az emberek zömének, tehát teljesen értelmetlen azt magyarázni, hogy az milyen jó (jó befektetés lehet pl: orvosi praxist is venni, csak éppen akkor orvosnak kell lenned, és utána ott praktizálnod is kell, stb..).

Előzmény: Passzív befektető (10026)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.03.21 -1 0 10026

A termőföldben is van lehetőség, a bányában is, ez szerintem a lakóingatlantól jobb, hiszen az amortizálódik, viszont a mezőgazdasági terület nem, ott nincs épület ami tönkre mehetne. Arany helyett inkább egy menedékdeviza amibe érdemes fektetni, persze mindig az árazás a kérdés a döntés során, az arany is kiváló vétel lenne 1200-1300$ között a lényeg h a spread alacsony legyen.

Előzmény: advocatusdiaboli (10025)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.20 0 2 10025

Azt gondolom, hogy a "tuti befektetés", az az, amivel a Bróker Marcsi eteti a Józsi bácsikat. Amúgy NEM LÉTEZIK. NINCS ILYEN.

A műkincs piac is szélsőségesen hektikus, időnként totálisan illikvid, és elvileg hatalmas értékű dolgok válhatnak átmenetileg (akár 1-2 évtizedre is) praktikusan teljesen eladhatatlanná. 

Általában oszthatatlan és egyetlen egy tételben nagy értéket képviselő dolgok önmagukban mindig kétségesek, kockázatosak. Hiába hatalmas érték egy ötvenkarátos gyémánt - lehetséges, hogy árában az egész világon két exkluzív árverési háznál van bármi esély is eladni, ott is csak tízévente egyszer, stb...   Vehetsz egy veterán Bugattit tízmillió dollárért nyugodtan - aztán, ha kitör valami ribillió, és lezárják a határokat - akkor eladhatod ötvenezer forintért ócskavasnak, ahová beveszik... Nagy értékű Patek, Vacheron, IWC, Rolex órák, pompázatos Cartier, Chopard ékszerek végezték nálunk 1945 után tört aranyként - de legalább úgy volt értékük. Acél tokban SEMMI, nem voltak forgalomképesek - aztán évtizedekkel később már esetleg megint komoly értéket képviseltek, ma akár tízmilliókat is - no, de ha akkor és ott kellett volna pénzzé tenni? Ha "élet-halál kérdése" lett volna?

 

Diverzifikálni kell a portfóliókat, és ha valaki a biztonságra törekszik - akkor a sznob marhaságokat (különleges műkincs, méregdrága, egyedi autó, luxus-penthouse a város tetején, stb...) nagy ívben kerülni kell, mert ezek mindig ingoványos talajt jelentenek. Persze, ha valaki erre vágyik, az más tészta - de ne áltassa magát azzal, hogy ő most nem egy drága autót, egy mutatós ékszert vett, hanem "kiváló befektetést eszközölt" - túrót. Feltette a pénzét a ruletten a pirosra, aztán vagy kijön, vagy nem...

 

Az arany biztosan jó vésztartalék, biztonsági játék. Egyáltalán nem biztos, hogy jó befektetés, hogy fogsz rajta nyerni pénzügyileg, simán bukhatsz is - de ha egyszer tényleg nagy gáz lesz, akkor szinte tuti, hogy fel fog (valamennyire) értékelődni, az meg teljesen biztos, hogy konvertálható lesz, becserélhető lesz bármi másra, amire éppen szükséged lesz. Ha így tekintesz rá, akkor fontos az is, hogy ne legyen kezelhetetlen egységekben (ne mondjuk egy öt kilós aranytömböd legyen, hanem sok kis csecsebecséd, érméd, gyűrűd, láncod, pici, osztható kiszerelések, ha már befektetési arany, egy-pár grammos lapocskákból sok - legalábbis szerintem - viszont így meg venni drágább valamivel...).

Előzmény: Passzív befektető (10024)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.03.20 -1 0 10024

Köszi, igazad van! A régi autók és festmények vételéről mit gondolsz, utóbbinak szted is több értelme van?

Előzmény: advocatusdiaboli (10023)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.19 0 1 10023

A gyémánt piaca teljesen művi, a magas árak kizárólag a monopolhelyzetben lévő két globális gyémántkereskedő tudatos és folyamatos, összehangolt készlet-visszatartásának köszönhető, ráadásul a gyémánt piaca felett folyamatosan lóg Damoklész kardjaként az, hogy a gyémánt egyre jobb és jobb minőségben, kis méretekben már a szakértőket is megtévesztően állítható elő mesterségesen - valójában igazán értéke és értékállósága csak a nagy, különleges, valamiről azonosítható "neves" köveknek van - ott viszont probléma, hogy egy oszthatatlan, egy tételben óriási értékről beszélünk, ami nagyon sokszor de facto értékesíthetetlen (a több millió/tízmillió dolláros "csoda kövek" árverésein hírértéke csak annak van, amikor eladnak egy-egy ilyet - azt nem veszi észre a nagyérdemű, hogy előtte már tíz, de akár húsz éven keresztül árverezték egy tucat alkalommal - sikertelenül).

Előzmény: Passzív befektető (10022)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.03.11 -2 0 10022

Abszolút egyetértek, azonban hozzá kell tenni h a gyémánt is lehetne párhuzamosan a XAU mellett ebben a szerepben, ráadásul még ritkább, bár tény h az nem fém, de attól a bele vetett bizalom meglenne. A nemesfémeknek egyébként hatalmas szerepe van az iparban is.

Előzmény: advocatusdiaboli (10010)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.03.09 -2 0 10021

Ettől jobb üzlet nincs, önköltsége alig van, aztán a nyugdíjasokkal meg lehet etetni, ha kedvesek vagyunk velük akkor megveszik, hiszen a világvégét várják, főleg az agymosott szektások, katolikusok, hit gyülisek, Németh Sándor szektavezérnek kéne eladni piaci ár alatt néhány %-al, ő úgyis megvezetett emberekből él akiket orruknál fogva vezet!

Passzív befektető Creative Commons License 2021.03.09 -2 0 10020

Ami tény h aki jól érzi a piacot az néhány órás ügylettel tud vele keresni, minek kéne beleülni évekre, le kell kereskedni a mozgásokat, bár inkább a NASDAQ-al mint ezzel, nagyon kiszámíthatatlan a mozgása, inkább NASDAQ100 CFD!

A lényeg h az arany spekulatív eszköz, a chart mindent elárul, nem befektetés hiszen nincs belső értéke, mi haszon származik a tartásából!

Kereskedjétek a hazai tőzsdét, nagyobb forgalom kéne a Richterbe különösen, MOL nagyon elhúzott! 

Az fizikai aranyat pedig hamisítsuk, legyünk aranymívesek, a rozsdás vasat aranyozzuk be 1mm vastagon, aztán adjuk el a luxus kommunista nyugdíjasoknak, akik havi 7-800 felett kapnak!

Építsünk aranymíves alkimista csapatot, a középkorban aranyat akartak létrehozni és mi megcsináljuk!

omg2 Creative Commons License 2021.03.05 0 0 10012

Az arany spekulatív eszköz ha nem vennéd észre, a chart nem hazudik,

 

minden termékkel megy a speka ,arannyal is

Előzmény: ntaicn (10005)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.05 0 0 10011

Ez tudod, amikor a csóró megmagyarázza magának, hogy ő nem csóró, hanem csak fineszes...

 

De amúgy simán csak csóró...

Előzmény: ntaicn (10004)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.05 0 0 10010

A chart a piaci folyamatokat írja le, ami mögött nagyon sokszor nem "fundamentális indokok", hanem az emberek generális hülyesége és pszichózisai vannak - másrészt a chartok elemzéséből is csak annyi jön át, hogy igen, az arany spekulatív termék, egyszer fel, egyszer le, még akár hosszú távon is rá lehet faragni, és nincs semmiféle "biztos algoritmus", ami alapján tuti nyerő lenne (ahogy semmi másban sincs).

Előzmény: ntaicn (10005)
omg2 Creative Commons License 2021.03.05 0 0 10009

nyilvántartásodat vezetheted usd-ben ,eur-ban ,chf-ben, bármiben csak ne forintban

 

Hosszú távon a $ és az USA részvények még jobbak mint a xau!

 

coca cola piaci értéke több mint a magyar gdp

amennyiben 

90-es évek végén kezdtél bevásárolni belőle ,számolhatunk egy átlag beszerzése árat

xau-val meglehet jobban jártál

https://www.boerse-frankfurt.de/aktie/coca-cola-co

 

itt senki nem állítja ,hogy minden pénzedből vegyél aranyat ,sem coca colát

 

 

persze betehetted minden pénzedet teslába btc-be ,miattam :)

amennyiben mindenki ezt az utat járná , egyebeknek nulla lenne az értéke ,fenti kettőnek meg a csillagos ég

Előzmény: Passzív befektető (9999)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.05 0 0 10002

Ez most bohóckodás?

Ha olyan "nagyságú" szabad források felett diszponálsz, hogy maximum használt autó jöhet egyáltalán szóba - akkor hogy merült fel egyáltalán benned az arany? Riasztó aránytévesztés ez így...

Legalább (pár)száz milliós, szabad likvid tőke mellett szokás elkezdeni komolyan filózni azon, hogy illene biztonsági tartalékot képezni, diverzifikálni a portfóliót, és egy részét esetleg aranyba tenni. 

Előzmény: Passzív befektető (9998)
Lex Icon Creative Commons License 2021.03.05 -1 0 10001

A $-ra ez pont nem igaz.

A részvények esetében pedig továbbra sem érted, miért van helye az arannyal együtt egy jó portfólióban.

Előzmény: Passzív befektető (9999)
Lex Icon Creative Commons License 2021.03.05 0 0 10000

Akkor miért nem a használt autó topikba írogatsz?

Előzmény: Passzív befektető (9998)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.03.05 -1 0 9999

Hosszú távon a $ és az USA részvények még jobbak mint a xau!

Előzmény: omg2 (9997)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.03.05 -1 0 9998

A $ pedig tovább erősödik, fel kell tenni a kérdést h van-e létjogosultsága a kriptonak és a fizikai kacatoknak?

Inkább kiváló minőségű használtautóba teszem a pénzt mint bitcoinba, annak van belső értéke, használati hasznossága.

Előzmény: omg2 (9997)
omg2 Creative Commons License 2021.03.04 0 0 9997

https://goldprice.org/

max-on nézd . senki nem állítja ,hogy mindenedért vegyél aranyat

 

apránként 2002-ben ,2003, 2004-ben ...

 

2013-14-15-16-17 kimondottan jó ,hosszabb távon érdemes nézni

 

 

Előzmény: ntaicn (9992)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.03.04 0 0 9996

Én még annak sem feltétlenül mondanám.

Az arany vészhelyzeti biztonsági tartalék. Ez az egyetlen funkciója - amit előre kiszámíthatóan biztosan el tud látni. Minden más esetleges - bármilyen befektetési szemszögből nézve is kockázatos, lehet jó, lehet rossz döntés.

Előzmény: W_B (9995)
W_B Creative Commons License 2021.03.04 0 1 9995

Az arany hosszútávú értékörző. Nem rövidtávú befektetés.

De ezt már többször leírtuk itt is.

Nyugodtan trollkodj valahol máshol, én letiltottalak.

 

Előzmény: ntaicn (9994)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.02.26 0 1 9985

Láthatóan semmit nem fogsz fel a másik oldal által magyarázottakból (talán el sem olvasod).

 

Az arany egyáltalán nem jó és főleg nem tuti befektetés. Erről szó nincs, az arany nem biztos, hogy növeli idővel az értékét, sőt, nagyon szépen lehetett hosszabb időtávokon is bukni is vele.

Az arany egy valamit tud: nagyfokú emberi pszichózis kapcsolódik hozzá, és - valamekkora, de jelentős - értékkel mindig és mindenhol elfogadták/elfogadják, és olyan időkben, amikor más befektetések elértéktelenednek, vagy erősen mobilizálhatatlanná válnak (próbálj csak meg egy nagyobb gazdasági-pénzügyi összeomlás, vagy pláne egy háborús-polgárháborús helyzet közepette egy ingatlan-portfóliót értékesíteni...), akkor nem csak, hogy likvid marad, de jellemzően pont ilyenkor értékelődik erősen fel - és mindezek tetejébe "kompakt", kis helyen tud nagy értéket tárolni, pár kiló arany a zsebedben elfér, és új életet kezdhetsz belőle (akár valahol máshol) - ha muszáj.

 

Az arany biztonsági tartalék, valójában csak ilyen szempontból nézve "tuti", viszont ilyen biztonsági tartaléknak kizárólag fizikális formájában alkalmas. A nevezett összeomlások közepette az arany-részvényeidet vagy aranybánya-bondjaidat kb: WC-papírnak használhatod, pont annyit fognak érni, mint mondjuk a cári Oroszország "tuti kincstárjegyei" - a bolsevik forradalom után.

Előzmény: Passzív befektető (9984)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.02.26 -1 0 9984

Az aranynak a beszámítási ára mindig vitatott kérdéskör, ráadásul ha hiányzik igazolás az eredetről akkor gondok vannak! Mi hátránya lenne az aranybánya részvénynek, az befektetés, az arany NEM BEFEKTETÉS, mert csak a termelő eszköz számít BEFEKTETÉS-nek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A svájci frank is jobb választás mint a xau!!!!

Előzmény: Lex Icon (9982)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.02.26 -1 0 9983

Én nagyon tudatosan gondolkozom, az eredmények és a teljesítmény értékeli a befektetőt!!!!!!

 

Hidd el a határidős BUX-al is jól keresek, nemcsak hosszú távra fektetek be, az arany olyan balekoknak való mint az Erste turbo certijei, átverés!!!!!!!

 

Arra sem gondolsz bele h mi van ha rozsdás vasat bekennek szarannyal és akként adják el!!!

 

Abba se gondoltál bele ha tegyük fel vki arannyal akarna fizetni bármiért, tegyük fel autóért v legyen szó bármilyen ingóságról h bearanyozza és elhiteti h az arany, megvannak az átlagembernek az eszközei h kiszűrje, egyértelmű a válasz h nincs!!!!!

 

A fizikai arany eladása v a vele való fizetés elég bonyolult, időigényes, kockázatos művelet, semmi haszna foglalkozni vele, ráadásul már rossz helyzetből indulsz eladási áron veszed és máris vételin tudod eladni!

 

Ha most vki hamisított arannyal akarna fizetni akkor a laikusok többsége bevenné!

 

Ne engem szidj, hanem azokat akikről a kiszamolo.hu cikk szól, az Arteus Capital, Solar Gold ügynökei és mások unit-linked szerű lehúzásokkal értékesítik az aranyat, ők a hiteltelenek, ne állj belém, ne mocskolódjál, a pénzügyi tudatosság rombolását viszed véghez, a te színvonalad minősíti a béka fenekén lévő szellemi szintedet, ha a gazdasági szempontokat nézzük, elég negatív hatással lenne a rendszerre ha a lakosság aranyba fektetné a pénzét!!!!!!

Előzmény: Lex Icon (9982)
Lex Icon Creative Commons License 2021.02.26 0 0 9982

az arany egy spekulatív eszköz

 

Jaj. W_B-nek igaza van. Csak égeted magad azzal, hogy összehordasz hetet-havat, amivel a hozzá nem értőket hasba akaszthatod, de másokat nem.

 

ilyen alapon fektess olajba, repcébe meg platinába és minden létező fémbe, tárolj otthon ritka fémeket, félvezetőket is!

 

Ilyen alapon aranyat tárolunk, mert azt könnyű tárolni, míg pl. 1000 hordó olajat már jóval nehezebb, főleg, hogy a kikötőből kell elhozni.

 

Warren Buffett és Charlie Munger elég jó példákat mondott erre, aki úgy gondolkozik mint te az szűklátókörű!

 

Ja, Munger azt is mondta, hogy Tesla-t meg BTC-t se vesz. Akkor azt se vegyél, mások meg vesznek. A 100 éves tata beragadt a múlt századba.

 

Az arany semmi ellen nem véd, figyeld a korrelációját a devizákkal, tőzsdékkel, 1kg-t ha veszek már 1m a spread, hatalmas buktával indul, belső értéke nincs akkor minek, dísznek, ami tény h semmi ellen nem véd

Még mindig nem tudod, mi a különbség a fizikai és a papír arany felhasználása és kereskedése között.

 

A diverzifikáció a tudatlanoknak való, akik kevés információval tudnak gazdálkodni, aki diverzifikál már eleve bizonytalan, eleve nem hisz magában!..

 

Milyen jó, hogy te igen. Ezt a mondatot próbáltad már befektetési szakembereknek is előadni? Inkább ne tedd, mert halálra röhögik magukat.

 

Minden hozzászólással egyre mélyebbre ásod magad.

Előzmény: Passzív befektető (9980)
Passzív befektető Creative Commons License 2021.02.25 -2 0 9981

Ha diverzifikáció kell akkor UZI, ak47 és Jeep Renegade!

Passzív befektető Creative Commons License 2021.02.25 -2 0 9980

Hülyeségeket csak te beszélsz, ekkora spread mellett eleve rosszul jársz, az arany egy spekulatív eszköz, metal de nevezzük árupiaci kategóriának, ilyen alapon fektess olajba, repcébe meg platinába és minden létező fémbe, tárolj otthon ritka fémeket, félvezetőket is!

 

Warren Buffett és Charlie Munger elég jó példákat mondott erre, aki úgy gondolkozik mint te az szűklátókörű!

 

Az arany semmi ellen nem véd, figyeld a korrelációját a devizákkal, tőzsdékkel, 1kg-t ha veszek már 1m a spread, hatalmas buktával indul, belső értéke nincs akkor minek, dísznek, ami tény h semmi ellen nem véd, az UZI az ami véd!

 

A diverzifikáció a tudatlanoknak való, akik kevés információval tudnak gazdálkodni, aki diverzifikál már eleve bizonytalan, eleve nem hisz magában!..

 

 

Előzmény: W_B (9976)
omg2 Creative Commons License 2021.02.25 0 0 9979

biztos segítő szándék van benned . 

 

 soha ne fektess fizikai aranyba

 

ezzel nem értek egyet .

 

azt is állíthatnád soha ne vegyél ingatlant befektetési céllal,vagy egyébként sem

kimaxolni a lehető legjobbat még a legjobb profiknak sem sikerül

https://www.macrotrends.net/1333/historical-gold-prices-100-year-chart

 

Előzmény: Passzív befektető (9975)
Lex Icon Creative Commons License 2021.02.25 0 1 9978

Ja, és ő hirdeti magát pénzügyi tanácsadóként. (facepalm)

Előzmény: W_B (9976)
Lex Icon Creative Commons License 2021.02.25 -1 1 9977

Úgy, hogy fogalma sincs, hogy mire való a fizikai arany és hogy hol kell venni.

Ami önmagában nem lenne baj, ha nem terjesztené.

Sokan azt hiszik, hogy ha vettek valamit pl. a BÉT-en, akkor már értenek mindenfajta befektetéshez. Ráadásul előszeretettel hirdetik azt az 1-2 fajta befektetési formát, amit ismernek és még hírből se ismerik a diverzifikációt. Nekem van/volt magyar és külföldi állampapírom és részvényem, ETF-em, devizám és papír aranyam, de egyikre se mondom, hogy az a tuti vagy az rossz, mert mindnek megvan a helye egy normálisan diverzifikált portfólióban.

Előzmény: W_B (9976)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!