89' [1 - 1] Boakye
90' [1 - 2] Boakye

South Africa [3 - 1] Morocco
41' [1 - 0] Zuma
48' [2 - 0] Mngomeni
51' [3 - 0] Nomvete
80' [3 - 1] Jarmouni (pen.)

Na,ezt jól +kaptam!Az első félidő után abbahagytam a meccsnézést,mert piszok gyenge meccs volt!Erre...

real magpie Creative Commons License 2002.01.30 0 0 272
Nem értem a kérdést.

Marokkónak meg nem jött össze...sebaj, majd két év múlva. Nagyon állat ez az utolsó kör!!!

Előzmény: kékkirály_d (260)
mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 271
A 88.-ban Marokkó, a 89.-ben pedig Ghána...

Dél Afrikáért kár, hogy továbbment jobb lett volna egy Ghána, Burkina Faso pár a negyeddöntőben.

Így viszont kircsi lesz a Nigéria-Ghána meccs!

Előzmény: kékkirály_d (270)
kékkirály_d Creative Commons License 2002.01.30 0 0 270
:)

a 87.perc tájékán még továbbjutásra állt Burkina Faso...

Előzmény: mondial (269)
mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 269
Nem gondoltam, hogy ilyen híres lett ez a topic! Kedves nagykövet úr remélem együtt sírt a játékosokkal, ahogy egy igazi, a nép által csodált politikushoz illik.

Micsoda megtiszteltetés!Remélem többi kolegáját is tájékoztatja az eseményekről és ennek a topicnak az afrikai kontinensért, valamint mindenekelőtt Burkina Fasoért tett fáradalmairól.

:))

Előzmény: ambassador Burkina Faso (266)
mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 268
Nem jött össze...
Előzmény: real magpie (259)
mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 267
Hát ez nem volt semmi! Felépültek a fiúk rendesen. Nem akarom magamat fényezni, de ugye megmondtam, hogy nem kell kétségbe esni vagy nem mondtam meg?:))
Idáig az 5-ből 4 VB csapat jutott tovább, holnap már csak Tunéziának kell megemberelnie magát.

Előbb elszúrtam...
Ghána már 2-1-re vezet és tovább fog jutni!?
mÁR 3-0...
Hogy tudsz az araboknak drukkolni(még ha most nem is jókor kérdezem...)bocs...
De szerintem a szép focit a fekete-afrikaiak játszák.
real magpie Creative Commons License 2002.01.30 0 0 259
Nos, szünetben:
Burkina Faso - Ghána 0-0
és
Marokkó-Dél-Afrika 0-1 (Zuma) :((

Eléggé fel kellene pörögnie a fiúknak, hogy gólt rúgjanak. Szerintem fel is fognak, eddig elég volt az iksz, de most már ha Ghána rúg egy gólt annyi Marokkónak, szóval a második félidőben menni fognak, mint a golyó. Legalábbis remélem. Ha mást nem, hát Issa lő két öngólt, mint '98-ban a franciák ellen, és minden meg van oldva:))

ALLES MAROQ!!

mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 258

Eric Daniel Djemba és Senaya Yao Mawuko szeretne mezt cserélni a Kamerun-Togo meccsen.

mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 257
Egy jó hír az egyiptomi és egy rossz marokkói drukkereknek.

"Veteran Egyptian player Hossam Hassan arrived to Bamako yesterday after recovering from his injury for which he underwent a 2 week treatment plan in Paris then Cairo.
Egypt`s coach Mahmoud El Gohary explained his return to the team as very important because of the `leader` role he has among his teammates and because of his experience in the African cup of Nations.

Morocco`s Gharib Amzine is out of Mali 2002 after dislocating a vertebrae. He was taken to Paris after recovering from a temporary light paralysis due to the injury he had suffered in the first half of Morocco`s Group B match against Burkina Faso"

mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 256
Azért Argentínával, Franciaországgal és Olaszországgal egy kalap alá venni Kamerunt elég durva szerintem. Ha kikiáltják őket titkos esélyeseknek, akkor tuti elbuknak(lásd még 90:Svédország-bár ebben nem vagyok biztos), amúgy nem hiszem, mert a világ még mindig egy kicsit Nigéria lázban ég.
Előzmény: real magpie (254)
mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 255
A szokásos tegnapi beszámoló

"A csapatok fele már túl van a csoportmérkőzéseken az Afrikai Nemzetek Kupáján, és a tegnapi játéknapon eldőlt, hogy a C betűjelű kvartettből a címvédő Kamerun mellett a Kongói Demokratikus Köztársaság együttese jutott tovább a legjobb nyolc közé. Ez elég nagy meglepetésnek számít, hiszen a csapatot előzetesen a "futottak még" kategóriába sorolták, és nem sok híja volt, hogy el sem indulhattak a tornán.

Az egykori Zaire csapata ugyan kiharcolta a szereplést a viadalon, ám a kormány tavaly novemberben menesztette az ország labdarúgó-szövetségének elnökét, Constant Omarit, mire a FIFA válaszként kizárta a hivatalos rendezvényeiről a válogatottat.

A helyzet csak januárban oldódott meg, amikor Omarit visszahelyezték a szervezet élére, így minden akadály elhárult a válogatott indulása előtt. Az első két csoportmeccsen azonban nem sok siker érte a gárdát, hiszen előbb kikapott Kameruntól, majd gól nélküli döntetlent játszott Togóval, ráadásul a legnagyobb sztárt, Shabani Nondát vírusos influenzája miatt visszaküldték Franciaországba.

Nonda egy rövid kezelés után azonban visszatért Maliba, és az Elefántcsontpart elleni mérkőzésen megint ott volt a kezdőcsapatban. A kongóiak sokkal jobban futballoztak, mint esélyesebbnek tartott ellenfelük, rögtön a negyedik percben szereztek egy lesgólt, és az első félidőben meg is szerezték a vezetést: Lomana Tresor Lua-Lua beadását követően az első fejest az Elefántok kapusa még védeni tudta, de a kipattanó labdára Yvos Yuvuladio a kapuba fejelte.

A szünet után már az elefántcsontparti gárda birtokolta többet a labdát, de támadásaik nem voltak túlságosan veszélyesek, mivel inkább azzal törődtek, hogy még egy, sokszor teljesen felesleges cselt bemutassanak. Ennek meg is lett a böjtje: a második játékrész közepén Lua-Lua szerzett labdát a félpályánál, kiugratta Nondát, aki elegánsan a hálóba emelt, majd a mezen lévő címert csókolgatva rohant a kispad felé, ahol a teljes stáb a nyakába ugrott.

Ezt követően az Elefántok még jobban rákapcsoltak, két alkalommal is tizenegyest reklamáltak, mindhiába, míg a másik oldalon a bíró engedékenyebb volt, és büntetőt ítélt a kongóiaknak, akik nem is hagyták ki a lehetőséget. Elefántcsontpart szépítő találata igazából már senkit sem érdekelt.

A kongói győzelem persze nem lett volna elég a továbbjutáshoz, ha a csoport másik meccsén Togo le tudja győzni Kamerunt, amely számára teljesen közömbös volt a találkozó végeredménye, lévén a Szelídíthetetlen Oroszlánok már mindenképpen megnyerték a kvartettet.

Ez meg is látszott a játékukon az első félidőben, hiszen a togóiak ekkor simán vezetést szerezhettek volna, ám a legnagyobb helyzeteket is kihagyták. Kader Coubadja például hat méterről sem tudott az üres kapuba betalálni, a kapusról kipattanó labdát kapásból a kapu fölé lőtte. A szünetben aztán a kameruniak német mestere, Winnie Schäfer minden bizonnyal alaposan kiosztotta focistáit, akik a második játékrészben már sokkal nagyobb erőbedobással futballoztak, és ennek köszönhetően simán hozták a találkozót. Előbb Geremi beadásából Lucaino Mettomo volt eredményes, majd Patrick Mboma passzát Samuel Eto'o továbbította a hálóba közvetlen közelről, végül pedig utóbbi átadását követően Salomon Olembé szerzett gólt."

real magpie Creative Commons License 2002.01.30 0 0 254
Nna, tényleg felpörgött a kupa. Ez az uccsó forduló nagyon üt eddig. Az meg végképp tetszik, ahogy az utóbbi időben feljött "kiscsapatok" (Mali, Kongó) bizonyítanak.

Ma továbbjut Marokkó, és tényleg minden a legnagyobb rendben lesz.

Egyébként olvastam egy nagyon érdekes interjút, Lomana Tresor LuaLuával, a Newcastle és a Kongói DK csatára azt nyilatkozta, hogy legszívesebben vissza se menne Angliába, annyira jól érzi magát otthon. Afrikában teljesen szabadnak érzi magát, senki nem mondja meg mikor, mit csináljon, nem üvöltöznek az orcájába félpercenként dühös edzők, nincs élethalálharc a pályán és a meccsek alatt is csak egy dolguk van: élvezni a focit. Hát tegnap élvezték.

Még valami: a mai Magyar Hírlapban van egy Rocheteau-interjú, amiben az egykori sztár Argentína, Franciaország, Olaszország mellett Kamerunt is világbajnoki esélyesnek tartja. Kíváncsi vagyok, a közeljövőben el fognak-e szaporodni ezek a vélemények, és végül kamerun lesz-e a mindenki által halkaen emlegetett titkos esélyes. A legutóbbi vébékne az ennek tartott csapatok igencsak leszívtak ('94: Kolumbia, '98: Nigéria).

mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 253
A mai meccsek részletesebben.

C-csoport

Kongói DK-Elefántcsontpart 3-1 (1-0)

Kayes, 5000 nézo

V: Tangawarima (zimbabwei). G: Yuvuladio (27.), Nonda (67.), Kimoto (81. - 11-esbol), ill. K. Traoré (89.)

KONGÓI DK: Tokala - Kisombe, Bageta, Muamba, Yuvuladio, Kimoto, Mayele (Mazangala, 66.), Mulekelanyi (Apataki, 86.), Nsengo (Tukumu, 63.), Lua Lua, Nonda.

ELEFÁNTCSONTPART: Konate - H. Touré, M. Coulibaly, Kouassi, Kone, Diabaté (Bakayoko, 37.), Akassou (Kante, 25.), Aliou, Yapi Yapo, A. Keita, Kalou (K. Traoré, 72.)

Kamerun-Togo 3-0 (0-0)

Sikasso, 6000 nézo

V: Mathabela (dél-afrikai). G: Lucien (52.), Eto'o (79.), Olembé (89.)

KAMERUN: Alioum - Song, Kalla, Tchato, Geremi, Foé, Kome, Djemba Djemba (Ndo, 46.), Mettomo (Olembé, 63.), Mboma (Ndiefi, 82.), Eto'o

TOGO: Agassa - Akoto, Abalo, Olympio, Atte-Odeyi (Oyawolé, 62.), Gafarou, Adebayor (Olufadé, 74.), Senaya, Moustapha, Dogbe, Coubadja (Dossevi, 78.)

A végeredmény
1. Kamerun 3 3 - - 5-0 9
2. Kongó 3 1 1 1 3-2 4
3. Togo 3 - 2 1 0-3 2
4. Elefántcs. 3 - 1 2 1-4 1

Következik (január 30-án): Burkina Faso-Ghána (B-csoport), Dél-Afrika-Marokkó (B-csoport)

mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 252
Nem, azt csak holnap játsszák, ma a Burkina Faso-Ghána és Dél Afrika-Marokkó meccsek lesznek.

Egyébként most kezd jó lenni a torna, én meg pont a mostani meccsekről maradok le...

mondial Creative Commons License 2002.01.30 0 0 250
Srácok érdemi hozzászólásokat várok a fantasztikusan izgalmas AFRIKAI NEMZETEK KUPÁJÁNAK eseményeivel kapcsolatban!!! :))

Costa Rica mióta tartozik Afrikához? :)

Egyébként se Szenegál, se Tunézia még csak gólt sem fog rúgni a VB-n ellentétben Kamerunnal, amely 100%-os mutatóval fog menetelni egészen az elődöntőkig, ahol majdan az olasz válogatott állítja meg. Ja és Mboma(Itep örülj) lesz a gólkirály(6 góllal) :))

Itep Creative Commons License 2002.01.29 0 0 249
:)))
Előzmény: Ciani (248)
Ciani Creative Commons License 2002.01.29 0 0 248
Fro, Dánia, Uruguay, pontosan! 9 pont, 12-0 gólkülönbség!
Hihetetlen jó a csapat, ezek a kutyaütők mire feleszmélnek már kettő benn van a kapujukban!
Na jó, lehet, hogy egy kicsit túloztam a gólkülönbségnél... 11-1!
:-))))

Tunézia számára gyászos emlékű VB lesz! Az elődöntőben története legsúlyosabb vereségét szenvedi majd el a válogatott, természetesen Szenegál ellen! És aztán jöhet az álomdöntő a félelmetes Közép-Amerikai óriás: Costa Rica ellen
:-)))

Előzmény: Grof (245)
Itep Creative Commons License 2002.01.29 0 0 247
Ne rosszalkodjatok!:)
Előzmény: nicko (244)
Grof Creative Commons License 2002.01.29 0 0 245
Ha jól látom, csak a franciákat, a dánokat és Uruguay-t kell legyőznetek, hajrá!
Ne az alapján ítélj, hogy nincs füves pályánk, Ronaldo-ék is homokon kezdték. :-)
Előzmény: Ciani (232)
nicko Creative Commons License 2002.01.29 0 0 244
De én nem ide! :-)))

Szerintem egy hét figyelmeztetésnek elég lesz! diettrich? :-)

Előzmény: Ciani (242)
Itep Creative Commons License 2002.01.29 0 0 243
Kamerun csoportelsőként jutott tovább az Afrika Kupán

január 29. 20:33
[Eurosport]

A címvédő Kamerun első helyen jutott tovább az Afrika Kupán a C csoportból. Kamerun harmadik meccsén Togóval mérkőzött, és magabiztos 3-0-ás győzelmet aratott. A csoport másik meccsén Kongó meglepetésre 3-1-re verte a tíz évvel ezelőtti győztes Elefántcsontpartot, így ők is továbbléptek.

Cameroon [3 - 0] Togo
56' [1 - 0] Mettomo
82' [2 - 0] Etoo
89' [3 - 0] Olembe

DR Congo [3 - 1] Ivory Coast
27' [1 - 0] Yuvulaido
60' [2 - 0] Nonda
80' [3 - 0] Kimoto (pen.)
89' [3 - 1] Kandia

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!