Esküszöm, többet meg se mukkanok! csak azokat a vegyészeket hallhassam még... :-)))
nicko Creative Commons License 2002.01.29 0 0 241
Mert ő veled volt éppen elfoglalva. :-)))
Előzmény: Ciani (233)
real magpie Creative Commons License 2002.01.29 0 0 240
Kamerun és a Kongói DK is továbbment. 3-0ra és 3-1re győzték le Togót illetve Elefántcsontpartot.
Ma nem tudtam nézni, de tegnap igen, és nagyon élveztem. Csak kár, hogy nem mutatták a nézőtéri verekedést. Khm. ;)
mondial Creative Commons License 2002.01.29 0 0 239
Szóval Nigéria és Mali már továbbment.

"Egy csoport küzdelmei máris befejeződtek az Afrikai Nemzetek Kupáján, és az A betűjelű kvartettből a várakozásoknak megfelelően a világbajnoki résztvevő Nigéria, valamint a rendező Mali jutott tovább. A házigazdák a korábbi győztes Algériát verték 2-0-ra (ez volt az első kétgólos különbségű eredmény a tornán), míg a Szuper Sasok Libériánál bizonyultak jobbnak egy góllal, aminek köszönhetően a korábbi Aranylabdás George Weah futballtól való búcsúja szomorúra sikerült.

Weah már korábban bejelentette, hogy a torna végeztével visszavonul a válogatottól, és a korábbi eredmények úgy alakultak, hogy csapata - amelynek egyben szövetségi kapitánya is - csak akkor mehetett volna tovább, ha legyőzi a favorit Nigériát. Az azonban már a meccs kezdetén látszott, hogy ehhez kisebbfajta csodára lenne szükség, mert a Szuper Sasok sokkal jobban futballoztak, és még félgőzzel is kapujához szegezték a libériai együttest.

Weah-ékat csak a kapus, Louis Crayton bravúros védései mentették meg a súlyos vereségtől. A kapus két alkalommal Jay-Jay Okocha távoli bombáját ütötte ki, legnagyobb hárítását pedig akkor mutatta be, amikor öt perccel az első félidő vége előtt Finidi George tizenegyesét is ki tudta védeni.

A szünet után a libériai csapatnak is adódott két lehetősége, de Weah próbálkozása centikkel elkerülte a kaput, Prince Daye kapáslövését pedig a nigériai kapus, Ike Shorunmu hárította. A három pont, és egyben Weah sorsa a 63. percben dőlt el, amikor is Okocha beadása után a védők nem tudtak felszabadítani, és végül az ukrán Sahtar Doneckben légióskodó Julius Aghahowa a hálóba fejelt. A csatár ugyanúgy ünnepelte gólját, mint Algéria ellen: hat kézenátfordulást és egy szaltót mutatott be, mielőtt csapattársai utolérték volna. Nigéria ezzel a győzelemmel megnyerte csoportját, és a legjobb négy közé kerülésért majd a B csoport másodikjával mérkőzik.

A másik továbbjutó hely az Afrikai Labdarúgó-szövetség legnagyobb örömére a házigazdáknak jutott: a tornának ugyanis nem tett volna jót, ha Mali már ilyen korán kiesik, és elfogyott volna a közönség a lelátókról. A drukkerekre most nem lehetett panasz, az Algéria elleni meccsen ötvenezren zsúfolódtak be a bamakói Március 26.-stadionba (köztük az államelnök Alpha Konare), és örömmel látták, hogy kedvenceik lerohanják észak-afrikai ellenfelüket. Alig valamivel több, mint negyedórát kellett várni az első találatra, amely szépségdíjas volt: Daoude Diakité adott középre, és a labdát Mamadou Bagayoko előbb mellre vette, majd védőjéről lefordulva a kapuba bombázta.

A második mali találat már nem volt ilyen látványos, de a drukkerek ugyanolyan tombolást rendeztek utána: ezúttal Bassala Toure lépett ki teljesen egyedül, és míg az algériai védők lest reklamáltak, nagy nyugalommal bevette a kaput. Az algériaiak csapatkapitánya, Abdelhafid Tasfaout ráadásul nem sokkal a szünet előtt a levegőben összeütközött ellenfelével, és percekig feküdt a földön eszméletlenül, amíg végre megérkezett a segítség, és el lehetett szállítani a közeli kórházba. A mali támadások a második félidőben sem álltak le, ám senkit sem zavart, hogy ekkor már nem született újabb gól, hiszen a gárda így is bejutott a legjobb nyolc közé."

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.29 0 0 238
Neked ANNYI!!!:)))))))))
Szolgálati titokról még nem hallottál?????:))
Ezentúl nem lesz mérgezés és vegyszerkeverés semelyik meccsen!!!!:)
mondial Creative Commons License 2002.01.29 0 0 237
Az A-csoport végeredménye

1.Nigeria 3 2 1 0 2 0 7
2.Mali 3 1 2 0 3 1 5

3.Liberia 3 0 2 1 3 4 2
4.Algeria 3 0 1 2 2 5 1

Holnap a C-csoport küzdelmei érnek véget.

mondial Creative Commons License 2002.01.29 0 0 236
A-csoport

Nigéria-Libéria 1-0
G:Aghahowa(63.)

Bamoko, 7000 néző

Liberia: 1-Louis Crayton, 20-Jimmy Dixon, 5-Dionysius Sebwe, 17-George Gebro (2-Fallah Johnson 81), 21-Thomas Kojo, 6-Kelvin Sebwe, 12-Oliver Makor, 18-Josephus Yenay, 14-George Weah, 7-Frank Seator (11-Marr Sarr 71), 15-Prince Daye

Nigeria: 1-Ike Shorunmo, 2-Joseph Yobo, 6-Taribo West, 5-Isaac Okoronkwo, 15-Sunday Oliseh, 14-Ifeanyi Udeze, 10-Austin Okocha, 7-Finidi George (13-Tijani Babangida 65), 11-Garba Lawal, 17-Julius Aghahowa (8-Yakubu Alyegbeni 90), 4-Nkwanko Kanu

mondial Creative Commons License 2002.01.29 0 0 235
Akkor a mai meccsek

A-csoport

Mali-Algéria 2-0

G:Bagayoko(18.),B.Touré(25.)

Bamoko, 50000 néző

Mali: 1-Mahamadou Sidibe, 2-Daouda Diakite (14-Vincent Doukantie 46), 5-Fousseini Diawara, 15-Boubacar Diarra, 19-Adama Diakite, 11-Djbril Sidibe, 12-Seydou Keita, 8-Bassala Toure, 10-Soumaila Coulibaly, 6-Mahamadou Diarra, 9-Mamadou Bagayoko.

Algeria: 1-Lounes Gaouaoui, 3-Moulay Haddou, 13-Brahim Zafour, 20-Mahieddine Meftah, 21-Mohamed Bradja, 6-Yazid Mansouri, 7-Omar Belbey, 15-Nassim Akrour, 16-Lounis Bendahmane (8-Billel Dziri 40), 10-Abdelhafid Tasfaout (14-Nassim Bounekdja 44), 11-Kamel Kherkhache (17-Slimane Raho 40).

Itep Creative Commons License 2002.01.28 0 0 234
:)
Ciani Creative Commons License 2002.01.28 0 0 233
Még hogy én? Jenőn kívül mindenki rájött :-)))))
Előzmény: nicko (229)
Ciani Creative Commons License 2002.01.28 0 0 232
Ne nevetess oázislakó! 9 ponttal megyünk tovább a csoportból!

Liberia [0 - 1] Nigeria
64' [0 - 1] Aghahowa

Mali [2 - 0] Algeria
15' [1 - 0] Bagayoko
22' [2 - 0] Toure

Így sajna kiesett Libéria és Aghahowa utolérte a góllövőlistán Mbomát.

Grof Creative Commons License 2002.01.28 0 0 230
A kupát nem tudom nézni, ezért ritkán járok erre, de azért figyelek és az ilyen nyílt provokációkra kénytelen vagyok reagálni, szóval
találkozunk a VB-n!
Vagyis csak találkoznánk, ha nem esnétek ki már a csoportban... :-)
Előzmény: Ciani (226)
nicko Creative Commons License 2002.01.28 0 0 229
Pssszzztttt!!! ÁRULÓ!
:-)))
mondial Creative Commons License 2002.01.28 0 0 228
Az állás változatlan, ezek szerint továbbjutó Mali és Nigéria.

Mire ezt kimondom, Aghahowa góljával 1-0. Természetesen Creiton hibája! :)) Na jó a védelemé. :))

mondial Creative Commons License 2002.01.28 0 0 227
+ Lothar. Jó lehet, hogy túlragozom, de nagyon letört a veresége.

kékkirály_d Creative Commons License 2002.01.28 0 0 224
Mi az,hogy sokan?Tudtommal csak Tutenko!
Előzmény: mondial (217)
kékkirály_d Creative Commons License 2002.01.28 0 0 223
Az állás 0:0?Több kérdésem egyelőre nincs.:)
kékkirály_d Creative Commons License 2002.01.28 0 0 222
Ki hagyta ki?
Bonyolult,de most nem tudom a meccset nézni,csak majd a 2.félidőt...Ja,7-kor kezdték?Akkor közeleg a félidő vége?

mondial Creative Commons License 2002.01.28 0 0 219
Ja és Creiton akkor is szar kapus...:)))
mondial Creative Commons License 2002.01.28 0 0 218
Úgy néz ki mégis 7-kor kezdték...
Előzmény: mondial (212)
mondial Creative Commons License 2002.01.28 0 0 217
További gyógyulást kívánok, hiányoztál, mert mostanában elég sokan támadják Martinát...

Amúgy Jenő! Nem lehet, hogy ezek a gólok csak felvételről mennek? Mindig azután adják be a Mali meccset, miután a nézőtéren nagy zsibvásár alakul ki. Szvsz a Mali meccset kéne adni.

Előzmény: kékkirály_d (215)