Na akkor az első mérkőzés az idei sorozatban, amit nézek!
"Hajrá egyik, ne hagyd magad másik!" - ahogy azt óvódában mondtuk! :-))
Előzmény: mondial (178)
mondial Creative Commons License 2002.01.26 0 0 179
A tegnapi napról

"Végre megemberelték magukat az Afrikai Nemzetek Kupáján szereplő gárdák, hiszen a pénteki napon három meccsen több gól született, mint az azt megelőző tízen együttvéve. Ez persze elsősorban a Libéria-Algéria mérkőzésnek volt köszönhető, ahol mindkét gárda kétszer volt eredményes, de Kamerun és Egyiptom is betalált. Nekik egy gól is elég volt a győzelemhez, Libériának és Algériának viszont kettő is kevés volt.

A kontinensviadal halálcsoportjának nevezett kvartettben Egyiptom szerzett némi előnyt azzal, hogy az észak-afrikai rangadón 1-0-re legyőzte Tunéziát.

A világbajnoki résztvevő az első félidőben teljesen alárendelt szerepet játszott a Fáraókkal szemben, akiknél a német Kaiserslautern játékosa, a csapatkapitány Hany Ramzy a szokásokkal ellentétben nem középhátvédet, hanem középpályást játszott.

A gólt azonban nem ő, hanem két otthon szereplő futballista hozta össze: az Iszmailia középpályásnak, Mohammed Barakatnak beadását a Zamalek focistája, Hazem Emam helyezte a kapuba. A tunéziaiak a szünetben minden bizonnyal alapos fejmosást kaptak trénerüktől, Henri Micheltől, mert a második félidőre sokkal nagyobb elszántsággal jöttek ki, és sikerült is pár helyzetet kidolgozniuk, de csak egy lesgólig jutottak.

Sőt, az utolsó percben a Hansa Rostock középpályása, Jasser Radwan akár kettőre is növelhette volna az egyiptomiak előnyét, de távoli lövése a kapufa belső éléről kifelé pattant. A tunéziai gárda ezzel meglehetősen nehéz helyzetbe került, már ami a továbbjutást illeti, hiszen az utolsó fordulóban a szenegáliak ellen játszanak majd, és ezen a meccsen csak a győzelemmel lehet esélyük legjobb nyolc közé kerülésre.

Kamerunnak ezzel már nem lesz gondja, mivel az Elefántcsontpart felett aratott 1-0-s győzelemmel már két meccs után továbbjutást csoportjából. A győztes gól szerzője, akárcsak az első fordulóban, Patrick Mboma volt, aki igazán jó hetet mondhat maga mögött: két találata mellett ugyanis abban a sikerélményben is része volt, hogy megszületett negyedik gyermeke.

A találkozón egyébként a torna eddigi hagyományaitól eltérően mindkét együttes rendkívül támadólag lépett fel, és a kapuk felváltva forogtak veszélyben, de a labda csak egyszer jutott el a hálóig. Az elefántcsontpartiak legnagyobb helyzetét negyedórával a lefújás előtt Badara hagyta ki, akinek fejesét a kameruni kapus, Alioum Boukar nagy bravúrral ütötte ki. Az elefántcsontparti játékosok ugyan reklamáltak, hogy a játékszer már áthaladt a gólvonalon, de a bírót nem hatotta meg protestálásuk.

Az A csoportban Libéria és Algéria találkozóján valóságos gólzáport láthatott a közönség, hiszen az összecsapás négy találatot hozott. Már a hetedik percben megrezdült a háló, ekkor George Weah passzával Prince Daye lépett meg, és a kimozduló kapus hóna alatt a kapuba lőtt. Ezt követően is a libériaiak maradtak támadásban, de Daye második helyzetét már nem tudta értékesíteni, Zizi Roberts pedig az ötösről teljesen egyedül is a kapusba fejelte a labdát.

Az észak-afrikai együttes akkor lendült igazán játékba, amikor Farid Ghazi helyére Akrour állt be a pályára, aki két lehetőséget még elpuskázott (egyszer a kapufát találta el), de a harmadikat a játékrész utolsó percében már nem rontotta el. A második játékrész is változatos játékot hozott, és bár inkább az algériai együttes futballozott veszélyesen, a vezetést mégis a libériai csapat szerezte meg. Weah ívelt be a tizenhatoson belülre, Daye mellel letette a labdát Kelvin Sebwének, aki remek helyzetfelismeréssel az alsó sarokba csavarta a játékszert. Az utolsó negyedórában az észak-afrikai válogatott teljes erővel rohamozott, de úgy tűnt, hogy nem tud túljárni a remek napot kifogó libériai kapus, Louis Crayton eszén. Ám amikor Weah-ék már-már elkönyvelték győzelmüket, jött a belga La Gantoise-ben futballozó Nasreddine Kraouche, aki a 92. percben egy húszméteres, védhetetlen bombával kiegyenlített.

Középkezdésre már alig volt idő."

Persze megint az origo...

mondial Creative Commons License 2002.01.26 0 0 178
Kezdődik a Zambia-Szenegál meccs!!
Itep Creative Commons License 2002.01.26 0 0 177
65.perc:

Burkina Faso [1 - 1] Morocco
22' [0 - 1] Zarouali
57' [1 - 1] Dagoni

Dugó Creative Commons License 2002.01.26 0 0 174
nagyon komoly, hogy mindegyik 0 gólos :))))
Előzmény: mondial (169)
Itep Creative Commons License 2002.01.26 0 0 173
Mondtam,hogy Mboma lesz a gólkirály!
Előzmény: mondial (170)
Ciani Creative Commons License 2002.01.26 0 0 172
Ezt megsúghattad volna a ping-pong topicban! Akkor a tippbajnokságban nem rátok tippelek :-)

Szenegálnak is drukkolok, de az első számú kedvenc továbbra is Costa Rica!

Előzmény: Grof (165)
mondial Creative Commons License 2002.01.26 0 0 171
A holnapi meccsek

20:30 LIVE Senegal vs. Zambia

22:30 Burkina Faso vs. Morocco and Democratic Republic of Congo vs. Togo.

Mindez az eurosporton, végre láthatjuk Marokkót és Szenegált!

mondial Creative Commons License 2002.01.26 0 0 170
Egyébként ma is nagy csalódást okozott egy újabb VB csapat Tunézia személyében. Teljesen megérdemelten nyert ellenük Egyiptom válogatottja, amely a végén még gólzáporos győzelmet is arathatott volna.

Kamerun viszont remek! Tele klasszissal és az összefoglaló alapján úgy tünt ez a csapat nyomaiban se hasonlít a nigériaiak nagy képű játékára. Mboma újabb góljával már egyedül vezeti a góllövőlistát(igaz ez nem nagy kunszt) és számomra ők a legnagyobb esélyesek, ámbátor még Szenegált nem láttam.

Érdekes egyébként , hogy ujjatlan mezben játszottak, remélem nem teremtenek divatot vele. Ja és nálam Alioum személyében megvan a torna legjobb kapusa.

4. Tunézia 0-1 1
Zambia és Szenegál egy meccset játszott.

mondial Creative Commons License 2002.01.26 0 0 167
Libéria-Algéria

2-2 (1-1)

Bamako, 5000 nézo

V: Evehe (kameruni). G: Prince (6.), K. Sebwe (72.) ill. Akrur (45.), Kraus (92.)

LIBÉRIA: Crayton - J. Dixon, Roberts (D. Sebwe, 71.), Gebro, Kojo (Johnson, 47.), K. Sebwe, Makor, E. Dixon (Menyongai, 70.), Weah, Debbah, Prince

ALGÉRIA: Gauaui - Szlatni (Raho, 54.), Haddu, Zegdud, Meftah, Bradzsa, Manszuri, Kraus, Dzsiri (Taszfaut, 65.), Gazi (Akrur, 25.), Szaifi

Kamerun-Elefántcsontpart

1-0 (0-0)

Sikasso, 15 000 nézo

V: Gandur (egyiptomi). G: Mboma (85.)

KAMERUN: Alioum - Geremi, Kalla, Song, Tchato, Foé, Lauren, Olembé (Kome, 66.), Wome, Eto'o, Mboma

ELEFÁNTCSONTPART: Konate - Kone, Touré, Zokora, Kouassi, Diabaté, Badara, M. Coulibaly, Guel (Zoko, 88.), Bakayoko (K. Traoré, 78.), A. Keita

Egyiptom-Tunézia

1-0 (1-0)

Bamako, 3000 nézo

V: Ibanez (spanyol). G: Imam (23.)

EGYIPTOM: el-Hadari - Emara, el-Szaka, H. Szaid, Radvan, H. Ramzi, Barakat, Imam (el-Szajed, 71.), A. Hasszán, Hosszam (Bebo, 36.), Hoszni (Fahim, 82.)

TUNÉZIA: el-Uaer - Badra, Trabelszi (Gabszi, 69.), Marzuki, Dzsaidi, Buazain (Benasur, 46), Buazizi, Baja, Godban, Zabi, Melki (Medebi, 56.)

mondial Creative Commons License 2002.01.26 0 0 166
Meg volt a másik két meccs is és mindegyiken esett gól! :))

Így a mai nap több gól született, mint az összes többi napon összesen.
Mindjárt jönnek az eredmények.

Grof Creative Commons License 2002.01.26 0 0 165
:-)
Azóta kikaptunk Egyiptomtól 1:0-ra, és sokan így most - néhány hónappal a VB előtt - azt hiszik, hogy csak ennyit tudunk! Megy az altatás rendesen. :-)
mondial Creative Commons License 2002.01.25 0 0 162
Az a baj, hogy ebből a csoportból Nigéria már biztos továbbjutónak tűnik, az a csapat amelytől idáig csak lazsálást láthattunk a meccsein. Habár nem biztos! Ha Libéria megveri Nigériát és Mali Algériát az utolsó fordulóban, akkor a szuper Sasok kiesnek. Asszem ennek fogok szurkolni. :))
Előzmény: ChrisClay (161)
ChrisClay Creative Commons License 2002.01.25 0 0 161
Nagyon jó meccs volt!

Ugyan "európai szemmel" feltűnő volt a sok "cicózás",kevés határozottság-de helyzetek itt-helyzetek ott... szóval,soha rosszabb meccset!

Kraouch gólja zseniális volt,de én tulajdonképpen nem szurkoltam egyik csapatnak sem,csak élveztem a játékot (végre meg tudtam nézni egy meccset)!

Érdekes lesz ez a csoport,de továbbra is Nigéria a favorit.
Igazából akármelyik gárda is esik ki,sajnálni fogom-Mali pl. mindenképp kell,hogy legyenek nézők.

A szpíker teljesen sötét volt,azért a kapufát a kapustól igazán megkülönböztethetné...:-(

mondial Creative Commons License 2002.01.25 0 0 160
Kraouch a 92.-percben kiegyenlít!!!!!

Jó 25-ről, az idáig sem remeklő Creiton kapuját alaposan bevette. Szegény szegény Libéria... :((

Mondom, hogy be fognak indulni a fiuk!! :))

mondial Creative Commons License 2002.01.25 0 0 159
Kelvin Sebwe góljával 2-1 Libériának!

Megvan a gólcsúcs! 3 gól egy meccsen! :))

Előzmény: G. Peti (156)
mondial Creative Commons License 2002.01.25 0 0 158
E-mail ment!

Nem vesztettél sokat, idáig ritka gyenge a felhozatal, reméljük most már beindulnak!

mondial Creative Commons License 2002.01.25 0 0 157
Tudom, hogy nem aktuális éppen a meccs szünetében tegnapi infókat berakni, de azért megteszem az origóról.

"Tovább tart a góltalanság az Afrikai Nemzetek Kupáján, hiszen a legutóbbi játéknapon is képtelenek voltak betalálni a csapatok. Ez egyben azt jelenti, hogy az eddig lejátszott tíz meccsen mindössze három alkalommal rezdültek meg a hálók, ami elképesztően alacsony gólátlagot jelent. Úgy tűnik, végképp leszámolhatunk a látványos, gólgazdag afrikai labdarúgás legendájával.

A B csoportban az első két mérkőzésen egyetlen gólt sem láthatott a közönség, és a harmadik meccsen sem változott a helyzet, hiszen Dél-Afrika és Ghána összecsapásán is 0-0 lett a végeredmény. Pedig itt már a második percben a hálóba került a labda, amikor is a Bafana-Bafana védője, Aaron Mokoena a kapuba fejelt, de a játékvezető lökést látott, és ezért nem adta meg a találatot, amely a lassítások alapján teljesen szabályosnak tűnt.

Ezt követően is a dél-afrikai együttes játszott veszélyesebben, és a 28. percben nagy lehetőséghez jutott, mivel a ghánaiak védője, John Mensah a saját tizenhatosán belül kézzel ért a labdába. A jogos büntetőt a Manchester United középpályása, Quinton Fortune végezte el, de nevével ellentétben (amely ugyan angolul szerencsét jelent) a kapusba lőtte a tizenegyest. A peches futballista rögtön ezután szabadrúgást kapott, mert mérgében a kapusba is belerúgott egyet. Pár perccel később a dél-afrikiak is áldhatták a szerencsét, mivel Michael Essien lövése a felső kapufáról pattant ki.

A második játékrészben és a Bafana-Bafana támadott többet, és a gárda portugál edzője, Carlos Queiroz kettős cserével próbálta felrázni csapatát, lehozta például Fortune-t is, és a helyére beállt Bradley August kis híján első labdaérintéséből gólt ért el. Azonban neki sem sikerült megtörni a segoui stadion átkát, így ott egyelőre nem láttak találatot a nézők.

Igaz, ezen a napon Bamakóban sem zördültek meg a hálók, de az ez eredmény egyáltalán nem keserítette el a hazai drukkereket. Az előzetesen a továbbjutásra teljesen esélytelennek tartott mali együttes ugyanis az egyik legnagyobb favorit ellen értek el gól nélküli döntetlent, ráadásul úgy, hogy közelebb álltak a győzelemhez. A több mint ötvenezer szurkolótól bíztatva a hazaiak végig fölényben játszottak, sokkal többet birtokolták a labdát, ám a kiválóan játszó két nigériai középső védő, Taribo West és Isaac Okoronkwo mellett kevés helyzetet tudtak kidolgozni.

A Szuper Sasok nem nagyon erőltették meg magukat, a focisták többségén látszott, hogy a hátuk közepe sem kívánta ezt a meccset, de a kilencven perc során a legrosszabb teljesítményt kétségtelenül a játékvezető nyújtotta. A bíró először az első félidőben tévedett nagyot, amikor még csak szabadrúgást sem adott azért, hogy a nigériai kapus, Ike Shorunmu a tizenhatoson kívülre kifutva elütötte a hazai csatárt, Bassala Tourét. Igaz, a támadó elpöckölte a kapus mellett a labdát, de a védők ki tudták rúgni a gólvonalról. A játékvezető a második félidőben több alkalommal is elfelejtette felmutatni a sárga lapot, majd teljesítményére feltette a koronát azzal, hogy a 75. percben nem adott tizenegyest Julius Aghahowa buktatásáért. Az utolsó percben a mali gárda kis híján megszerezte a vezetést, ám Diarra fejesét Shorunmu nagy bravúrral kiütötte."

G. Peti Creative Commons License 2002.01.25 0 0 156
Mondial!

Kaptál tőlem e-mailt az elmúlt órákban? Hogy ne csak offoljak: ahhoz képest, hogy 2 évvel ezelőtt a torna majdnem összes mérkőzését láttam (sőt: összes), idén még egy meccset sem. De mostantól elkezdem behozni lemaradásomat!

nicko Creative Commons License 2002.01.25 0 0 155
"Sajna azt kell mondanom, ez idáig a legjobb meccs a tornán."
És a legjobb bíró!! :-))
Előzmény: mondial (153)
mondial Creative Commons License 2002.01.25 0 0 154
"Meg kell állapítani, hogy Afrikában legalábbis az idei torna alapján rendkívül gyenge a kapusfelhozatal."

Nem is tudtam, hogy ennyire értek a focihoz, mert egy bődületes kapushiba után Akrour kiegyenlített!:))

1-1!

Hajrá még több gólt, csúcsot kell dönteni!!

mondial Creative Commons License 2002.01.25 0 0 153

Egyébként a meccsen nincs túl nagy iram, de legalább helyzetek vannak, egyáltalán nem unatkozik aki látja, főleg azért mert Algéria feléledt. Sajna azt kell mondanom, ez idáig a legjobb meccs a tornán.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!