Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.28 0 0 350

itt lathatok a golok

Nem tudom, lehet-e Finnorszagon kivul nezni. Az YLE  közvetit a neten eloben finn meccseket, de szerzoijogi okok miatt nem lehet kulföldön nezni.

Petri Kontiola egy uj, ugyes jatekos.

Efendi. Creative Commons License 2007.04.27 0 0 349

Jó bemelegítés: FIN-UKR 5-0.

És olyan nevek vitték a prímet, mint Saravo, Pärssinen, Kontiola!...

Efendi. Creative Commons License 2007.04.23 0 0 348

Ez valami előzetes keretféle lehet, néhány szavas finn-tudásom nem elegendő a teljes cikk megértéséhez. Sok nagy név hiányzik...

Efendi. Creative Commons License 2007.04.20 0 0 346

Két óra levonandó a táblázatban szereplő kezdési időpontokból, mert az moszkvai idő.

Úgy látom, a Sporttv nem viszi túlzásba a közvetítéseket az első napokon, a finneket valószínűleg csak a 3. csoportmeccsen lehet majd látni, kedden, május elsején az oroszok ellen.

(Esetleg segíthetnek német adók vagy a szlovák kettes.)

Előzmény: Efendi. (343)
sportimádó Creative Commons License 2007.03.14 0 0 345

Sziasztok!

Tudnátok nekem valamilyen felvilágosítást adni a finn bajnokság erősségéről,a finn hoki helyzetéről?Nézőszám,hány csapat van a bajnokságban,hány csapat játsza a rájátszást?Az orosz és  svéd bajnokság igaz,hogy erősebb?Vagy csak több a pénzük?

Azt hiszem ennyi kérdés elég is lesz!:)

u.i.:Válaszokat előre is köszi!

Efendi. Creative Commons License 2007.03.01 0 0 343

Az idei jégkorong-VB-t Oroszországban rendezik, április 27-től május 13-ig tart majd.
Előzmény: Törölt nick (342)
Efendi. Creative Commons License 2007.03.01 0 0 341

Az említett északi összetett bajnokcsapat tagjai:

Anssi Koivuranta, Janne Ryynänen, Jaakko Tallus, Hannu Manninen.

Ma a negyedik aranyat szerezték meg 4X5 km-es női sífutó-váltóban:

Virpi Kuitunen, Aino-Kaisa Saarinen, Riitta-Liisa Roponen, Pirjo Manninen.

Hyvä Suomi!

Efendi. Creative Commons License 2007.02.27 0 0 340

Közben a csapat is nyert É-összetettben,

sőt: 4 is lehetne az aranyak száma, ha nem csalják el Harri Ollitól a síugrást. Nem véletlenül utálom a pontozásos sportágakat.

És a síugrásnak nem kéne feltétlenül pontozásosnak lennie...

Wác Creative Commons License 2007.02.25 0 0 339
Azért szerintem Bjarte Engen Vik nagyobb alakja volt a sportágnak, főleg hogy ő olimpiát is nyert! :) De Hannu is nagy versenyző!
Előzmény: Efendi. (337)
Efendi. Creative Commons License 2007.02.23 0 0 338

"Virpi Kuitunen ja Riitta-Liisa Roponen voittivat naisten parisprinttikilpailun hiihdon MM-kisoissa Japanin Sapporossa. Toiseksi tuli Saksa ja kolmanneksi Norja."

Azaz:

Virpi Kuitunen és Riitta-Liisa Roponen a női sífutók csapat sprintjében szerzett világbajnoki címet a németek és a norvégok előtt.

Ez az északisí-VB nem indul rosszul!

Efendi. Creative Commons License 2007.02.23 0 0 337

Hannu Manninen on maailmanmestari!!!

Az északi összetett sportágának legnagyobb alakja ő, de érdekes módon eddig sajnos nem sikerült egyéni aranyat nyernie olimpián és VB-n. Ma végre világbajnok lett!

Hyvä Suomi!

Efendi. Creative Commons License 2007.01.16 0 0 336

BEK: újabb ezüst.

Mint Bagaméri: el vagyunk átkozva...

Komoly jégkorongnemzetek összevetésében biztos, hogy a finneknél a legkisebb a nagy tornákon szerzett érmeken belül az aranyak aránya.

Előzmény: Efendi. (335)
Efendi. Creative Commons License 2007.01.14 0 0 335

Új téli szezon, eddig nem sok siker.

Síugrók gyengék, Manninen is csak 2. helyen, a női sífutó Kuitunen viszi a zászlót egyelőre.

U20 jégkorong VB-n iszonyúan hullámzó teljesítmény, 6. hely.

Ma délután BEK-döntő: Hämeenlinna-Kazany. 16.30, Sport Klub élő

Hyvä Suomi!

Haszika Creative Commons License 2006.05.22 0 0 334
Grat a kukifejűeknek a bronzhoz, bár ismerve Kanadát ez nem túl nagy tett. Persze savanyú is a szőlő meg minden, de ha döntőt játszottak volna nem így alakul, nem eredméynről beszélek, hanem játékról. Mindegy, nincs volna. Legyetek boldogok a bronzzal:)
Előzmény: Ciani (333)
Ciani Creative Commons License 2006.05.21 0 0 333
Persze, azt úgy is kell, mindenki ezt csinálja :) Nem ezen múlt, de ilyet kétszer lefújni egy meccsen én még láttam.

Jó kis revenge volt ez a bronzmeccs, megvert kutya tudja ki a gazdája :D
1-0 után tegnap is be kellett volna ütni a ziccereket...
Előzmény: vaze (332)
vaze Creative Commons License 2006.05.20 0 0 332
na azért a finneket se kellett félteni, ha arról volt szó, hogy egy véletlenül ottmaradt botra látványosan rá kellett tekeredni! ;) De igen, az első harmadban annyira szarok voltak a csehek, hogy akkor simán meg lehetett volna verni őket, sőt, még a másodikban sem voltak egyenrangú ellenfelek...
Előzmény: Ciani (330)
Of Creative Commons License 2006.05.20 0 0 331
Megint ugyanaz az eredményre ráülés, alibizés ment a pályán, amibe a Téli Olimpián, az USA ellen már majdnem belebuktak. Sajnálom a finneket, de nam a játékstílusuk miatt!
Ciani Creative Commons License 2006.05.20 0 0 330
A srácok megmutatták, hogyan kell elbukni egy simán nyerhető meccset. Az első harmadban annyira indiszponáltak voltak a csehek, hogy ott eldőlhetett volna, csak sikerült mindent kihagyni, ha nincs az a potya, gólt sem ütünk, annyira szarok voltak az utolsó lövések, hiába volt sokkal több helyzetünk.

Azt sem értem, hogy ez a Luoma gyerek mi a fenét keresett benn minden emberelőnyben másfél percet, ennyi korongot én is el tudtam volna adni... Az első gól közvetlenül, a második közvetve szárad az ő lelkén. Mondjuk az érdekes volt, hogy a bírók azokat a botra ütéseket befújták kiállításra, persze csak a finneknél (talán el kellett volna dobálniuk a botokat cseh módra).
Előzmény: Efendi. (329)
Efendi. Creative Commons License 2006.05.18 0 0 329

laza 3-0 (Hahl, Peltonen, O. Jokinen), azaz következhet:

SZOMBAT Sport1 15:15 Jégkorong

Finnország-Csehország, világbajnokság, elődöntő (élő)

Törölt nick Creative Commons License 2006.05.18 0 0 328
Kiszurkoljuk a győzelmet!
Előzmény: Efendi. (327)
Efendi. Creative Commons License 2006.05.18 0 0 327

MA (csütörtök) Sport2 19:15 Jégkorong

Finnország-Fehéroroszország, világbajnokság, negyeddöntő (élő)

Efendi. Creative Commons License 2006.05.16 0 0 326

Mégis igaz minden!

Csak becsapott engem a köcsög hivatalos VB-honlap!

A csoportok eredményénél gólkülönbség szerint rangsorol, de a fő hírben közli a párosítást, ami az egymás elleni eredmények szerinti sorrend alapján készült el.

Tehát az előző hozzászólásomat kérem figyelmen kívül hagyni!

azaz

így viszont mégis a svédekkel játszunk negyeddöntőt, és győzelem esetén az orosz-amerikai továbbjutójával elődöntőt.

Előzmény: Efendi. (324)
Efendi. Creative Commons License 2006.05.16 0 0 324

Tehát, ha minden igaz (pl. hogy pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmény rangsorol), akkor

csütörtök este 19.15-től a beloruszokkal játsszuk a negyeddöntőt (Sport2),

és győzelem esetén szombat este az orosz-cseh továbbjutójával az elődöntőt.

(Az utóbbit valami tétnélküli focimeccsek meg egy világrengető salakmotorverseny miatt nem élőben adja a Sporttv...Nekem van szlovák2...)

Ciani Creative Commons License 2006.05.16 0 0 323
Kanada most erősebb kerettel van itt, mint a finn csapat, meg hát inkább még a csoportban legyen meg az egy vereség, mint később :)
Előzmény: Efendi. (320)
Ciani Creative Commons License 2006.05.16 0 0 322
Én nem bántam volna (bánnék) egy visszavágót a svédekkel...
Előzmény: Efendi. (321)
Efendi. Creative Commons License 2006.05.16 0 0 321

Hacsak a csehek el nem rontják a jenkik ellen, márpedig e pillanatban 3-1-re égnek a 3. harmadban,

így pedig FIN-BLR negyeddöntő lenne, és SWE-USA, továbbá RUS-CZE és CAN-SVK.

Kicsit jobban hangzik. :o)

Efendi. Creative Commons License 2006.05.16 0 0 320

Máskor nem csak én szoktam itt lenni...

Usa(4-0), Nor(3-0) után Kanada ellen vereség (2-4), tipikus finn bénázással, két(!) emberelőnyben kapott(!) góllal, így nagy valószínűséggel a svédek ellen kell negyeddöntőt játszani szerdán. Akkor is: