Annál is inkább, mert Hadfi nyáron egy másik NBI-es csapatba igazol.

Előzmény: hatosfalat (1391)
RnD Creative Commons License 2024.05.02 -2 2 1394

"...Túl sok az olyan klub, ahol nincsenek nagy ambíciók, legfeljebb a túlélés (bennmaradás)...."

A Fehérvárra ez biztos nem igaz, ott azért mindig cél volt h valahol a középmezőnyben végezzenek (6-9.hely).

"...Roland is nagy túlélő, fogja a batyuját, és vándorol klubról klubra...."

Ez sem igaz, Horváth Roland Békéscsabán is, Érden is kifejezetten jól teljesített, meglehetősen reménytelen helyzetben. Jópár játékos neki köszönheti stabil NBI-es karrierjét (Marincsák, Szabó Kitti, Paróczi, Mód Bea etc.)

Tény: Fehérváron a csapat és közte nem volt összhang, 'nem működött a kémia'. De ez az első ilyen látványos kudarc az ő esetében.

Előzmény: Tonio 2.0 (1392)
RnD Creative Commons License 2024.05.02 -2 4 1393

Ha sérült lett volna, nem nevezték volna. Aztán h hány percet játszott az már sok mindentől függ, de amíg alá nem írt Debrecenbe - azaz 2023 januárig - nemcsak perceket volt pályán, az tuti.

Mármint Tóth Niki.

Előzmény: Bamberg58 (1389)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.05.02 0 2 1392

A Móvár is hozza a légiósokat, csak hát ők olyanokat, akikről még sosem hallottunk (legalábbis én).

Nincs egy olyan fiatal magyar kapus, akit ha más nem, második számúnak fel tudnának építeni? Úgy néz ki, nincs (legalábbis ők így látják).

Fehérvár meg igen gyenge eredményeket ér el. Bár kiesni azért szerintem nem fognak, Horváth Roland is nagy túlélő, fogja a batyuját, és vándorol klubról klubra.

hatosfalat Creative Commons License 2024.05.01 0 4 1391

Alba elleni sima meccsen a jegyzőkönyv alapján Hadfi egy percet sem kapott. Inkább a nyáron távozó Szemerey játszott 45 percet, a maradékban meg a harmadik számú kapusuk. A komolyabb meccseken Hadfi alig játszott, de láthatóan a lefutott meccseken sem preferencia, hogy felhozzák őt.

Jövőre két külföldi kapust is igazoltak, tartok tőle nem Grétában gondolkodnak.

van_Persil Creative Commons License 2024.05.01 -17 1 1390

Az NB1 meccsei az m4sport you tube csatornáján: "A hálózat csapajában"

Bamberg58 Creative Commons License 2024.05.01 -11 3 1389

addig egy bajnoki meccsről hiányzott összesen.

Ez így ferdítés mert sokszor csak perceket játszott...

Előzmény: RnD (1388)
RnD Creative Commons License 2024.05.01 -3 6 1388

Tóth Niki két szezont volt Móváron. A 2022/23-as bajnoki évben 25 bajnoki meccsre nevezték a 26-ból. Az idei bajnoki évben február 22-ig mind a 16 bajnoki meccsre nevezték. Utána jött ez a történet....

Egy biztos: Tóth Niki pályafutása Móváron nem a sérülésekről szólt. Amíg nem igazolt át Debrecenbe, addig egy bajnoki meccsről hiányzott összesen.

Előzmény: Botond03 (1385)
RnD Creative Commons License 2024.05.01 -6 6 1387

"Amúgy meg az sem normális kijelentés, hogy nélküle is el tudunk valamit érni. Ezt meg honnan tudod? Lehet Petra nélkül simán behúzzuk az aranyat a junior vb-n, Petra meg pont az olimpiai negyeddöntő meccsen fog úgy játszani, hogy négybe jutunk....."

"Nélküle is junior világbajnokok leszünk" mondták ezt itt többen. Akkor ez szerinted 'nem normális' kijelentés....?:O Ebben az esetben még inkább szükség van Simon Petrára a

junior vb-n.....

Egyébként amit én javasoltam az lehetővé teszi h Petra ott legyen a junior vb két legfontosabb meccsén és utána ott legyen az olimpia valamennyi meccsén. Így nem fog kihagyni semmit, mindenki jól jár és mindenki örülhet.

Nem kell neki két felkészülést végigvinni, a juniorokhoz elég ha a vb-n a második hét elejére kiutazik, lesz velük néhány közös edzés és aztán jönnek a meccsek. Utána meg rögtön mehet Vovához, már junior világbajnokként:)

Előzmény: hatosfalat (1375)
Bamberg58 Creative Commons License 2024.04.30 -11 2 1386

Nem tudom, de valami itt nem kóser, nem hinném, hogy csak Gyurka lenne a hibás.
Nem ellensége saját magának. Az igaz, hogy pl Albek futtatása ki van neki adva.

A Fradiban is volt gond, Üllői pletyka...

Előzmény: ducikenyér (1383)
Botond03 Creative Commons License 2024.04.30 -2 2 1385

Toth Niki jó játékának vastagon köze volt a movari sikerszeriához. Amikor formába lendült, nagyon sokat segített nekik.

A Móvár mostani formáját nézve, Niki feljebb igazolt... A csoda nem tartott sokáig, talán túl hamar kezdtèk bámulatosnak tekinteni a dolgot.

Az viszont tény, hogy Niki pályafutása a sérülésekről és rehabokrol szól. :( Sajnos ő ilyen alkatnak tűnik. Ezért nem futott még be nagyobb karriert.

ducikenyér Creative Commons License 2024.04.30 -2 1 1384

Elég béna lett a Móvári csapat, nem mondanám őket komoly esélyesnek Vácon.

Előzmény: Bamberg58 (1380)
ducikenyér Creative Commons License 2024.04.30 -3 4 1383

Itt Gyurka tűnik sértődött óvodásnak. Ősszel, amikor a Móvár csúcsformában volt, Tóth Niki sok játéklehetőséget kapott, jól is játszott. Aztán aláírta szerződését Debrecenbe, és Gyurka 5 percekre küldte be a pályára.

Előzmény: Bamberg58 (1381)
Gojira Creative Commons License 2024.04.30 0 2 1382

Azt általában sosem tudjuk meg. Ráadásul a két fél gyakran kétféle dolgot tekint igazságnak.

Előzmény: Tonio 2.0 (1379)
Bamberg58 Creative Commons License 2024.04.30 -11 2 1381

Ja, Gabival kevertem.;-))

Egyébként ez is érdekes, valami a Fradiban sem stimmelt vele.

Bamberg58 Creative Commons License 2024.04.30 -11 0 1380

Mindenesetre így a Debrecennek nagyobb esélye lett a 3.helyre.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.04.30 0 0 1379

Talányos.

Mivel nem látunk tisztán, gondolom, jönnek majd az elméletek, hogy miért így, de valószínűleg sosem tudjuk meg a teljes igazságot.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.04.29 0 7 1376

Meg akarod győzni arról, hogy nem az up világversenyek jelentik a világ közepét, vagy egyáltalán meg akarod győzni BÁRMIRŐL?

Reménytelen vállalkozásodhoz sok sikert kívánok...

Viszont ez itt OFF topik, és egyébként van már olimpiai topik.

hatosfalat Creative Commons License 2024.04.29 0 11 1375

Egy olimpiai 7. hely többet ér, mint egy arany bármelyik up versenyen, egyébként meg előre honnan veszed, hogy 7-8. helynél nem leszünk jobbak? Egyszer már fel kellene nőnöd és valahol helyén kezelned az up sikereket. A rokonokon, kézis társakon, edzőkön és kb. még harminc emberen kívül ezek nem sok mindenkit érdekelnek, míg egy olimpiai meccset meg tízezrek esetleg százezrek fognak megnézni.

De ami a legfontosabb, hogy nem játszunk egy fiatal játékosunk egészségével. Nem lehet normálisan két felkészülést végig vinni, így is nagyon komoly lesz neki a terhelés, 100%-kal a felnőttre kell koncentrálnia. És a magyar kézinek meg sokkal többet jelent, hogy juniorban valaki más megmutathatja, hogy tud lenni Simon hiányában vezér.

Előzmény: RnD (1373)
RnD Creative Commons License 2024.04.29 -4 4 1374

Egyébként erről miért a "Női kézilabda NBI" topikban kommentelünk....?:OOO

RnD Creative Commons License 2024.04.29 -9 6 1373

Tévedsz. Ez eredmény-mánia.

Szerintem a kézilabdában is maximálisan arra kell törekedni hogy minél több versenyt nyerjünk. Ha az up-vb-n csak másodikak leszünk, mert legjobb up-játékosunk az olimpián szerepelt ahol 7-8. lettünk - ami nélküle is összejött volna - akkor az egy bad deal.

Előzmény: ducikenyér (1370)
RnD Creative Commons License 2024.04.29 -8 7 1372

Szerintem Petra örülne neki. Mármint ha a junior vb utolsó két meccsén ott lehetne.

Ez nekem már elég indok.....:)

(Én is ismerem a sok blablát a 'megérett már a felnőtteknél' egy olimpiai 8. helyezésre etc. etc. OK, legyen. De előtte lehetne még egyszer világbajnok...:)

Előzmény: Botond03 (1368)
ducikenyér Creative Commons License 2024.04.29 -1 1 1371

RnD-nek ment a válasz természetesen.

ducikenyér Creative Commons License 2024.04.29 -3 2 1370

Olyan az utánpótlás válogatott mániád, mint Vova mániája néhány játékosa iránt..

hatosfalat Creative Commons License 2024.04.28 -4 8 1369

Annak, akinek ilyen ötlete lenne az MKSz-en belül, azt végleg kellene minden kézilabda eseménytől eltiltani. Szerencsére nincs ekkora marha ott, így Simon nyugodtan készülhet az olimpiára.

Előzmény: RnD (1366)
Botond03 Creative Commons License 2024.04.28 -2 8 1368

Az utánpótlás válogatottak célja a felnőtt válogatott játékosok utánpótlása. :D Nahát, ki hitte volna.

Onnastól kezdve, hogy Simon Petra láthatóan megérett arra, hogy hasznos játékosként segítségére legyen a felnőtt válogatottnak, az ő UP-válogatott karrierje a végére ért, a munka beérett.

Így Simon helyére pedig a juniorban tud valaki lépni, ami szintén jó dolog.

Simon egy felnőtt szinten játszó , felnőtt válogatott játékos, már semmi sem indokolja, hogy ő juniorban játsszon. Felesleges terhelés.

RnD Creative Commons License 2024.04.28 -7 7 1367

Mondjuk amennyi időre Vova pályára küldi SimiPetrát - általában a két félidő végén tíz-tíz percre -

nem valószínű h valamennyire is meccsdöntő szerepet szánna neki.

Előzmény: ducikenyér (1365)
RnD Creative Commons License 2024.04.28 -10 7 1366

Szerintem ki lehetne vinni a junior-vb két utolsó meccsére, az a két legfontosabb meccs.

Onnét meg mehetne Vovához edzőtáborba...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!