Keresés

Részletes keresés

ot1019 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 18264

 Szia Oszi92!

 

Hát igen, valóban sokat emlegetett, és hát sokat is támadott... leginkább a fanatikusok által, akik a személyes okokból vezérelt tömény irigységük miatt kontrollt vesztve, minden létező határt átlépve bármit megtettek azért, hogy engem és a keveréket a végsőkig bemocskolják. :S Egy olyan eleséget, ami -tényleg mindenféle nagyképűség nélkül, csak a tényállás közlése végett mondva- évszázados problémát oldott meg a madártartás, leginkább a rovarevők területén, olyan problémát, amit még a "nagyoknak" sem sikerült igazán megoldaniuk, no nem azért mert olyan megoldhatatlan problémáról lenne szó, csak tovább kellett volna látni az orruknál.

És nem kikiáltani a tejtermékeket madarakra ártalmas, kerülendő dolgoknak, hanem már a kezdetekkor be kellett volna látniuk azt, hogy kivételesen jó táplálékokról van szó, aminek a lágyevők étrendjének erőteljesen az alapját kellene képezni. Na mindegy, ezt most csak érdekességképpen írtam, egyfajta történeti beveztőként.

Gondolom e sorok láttán már kiderült, hogy tőlem ered ez a kaja. Igazság szerint azért írok, hogy még tanácsoljak neked ezt-azt. Igaz nem kértél meg rá, de ettől függetlenül szerintem nem fogod megbánni.

 

 

Nagyon örülök, hogy Te is a túrós keverékes étrendet választottad, ezzel a lehető legjobbat tetted a madárkádnak :) Szeretném veled tudatni, hogy nem csak a túrós keverék létezik, hanem van egy módszer, egy lágyeleség-család ami ezzel a bizonyos túrós alapkeverékkel együtt összesen 5 eleséget foglal magában, és lefedi az énekesmadár-alkatúak rendjét úgy, ahogy van, és ezen kívül számos más, rendszertanilag nem idetartozó madárnál is sikerrel alkalmazható (pl. szalakótaalkatúak, sarlósfecske, kakukk stb.) Ha minden eleséget elkészítesz, akkor egy rendkívül változatos és ugyanakkor szakszerű étrendet fogsz kapni. Varjúféléknek mind az 5 kaja megfelelő, legyártod, be a fagyasztóba, aztán hol ezt, hol azt adsz neki, vagy tehetsz mindenből egy keveset.

Tehát ez egyszer. A többiek nagyon jól összefoglalták itt az egyéb eleségekről a dolgokat. Én ehhez még annyit fűznék hozzá, hogy kutyatápot, macskakonzervet, kutyakonzervet és társait teljes mértékben kerüld el. Még desszertnek se! Hiába írnak rájuk fűt-fát, ezek valójában nem szakszerű eledelek a madarak számára. Varjúfélék, seregélyek bizonyos fokig elvannak rajtuk, de ha egy szigorúan ezek nélkül a kaják nélküli, túrósan tartott madarat melléteszel egy macskakajásnak, látszik, hogy az előbbi sokkal jobban fel van építve, mint az utóbbi. Szebb a tolla, a lába, az állása, egy szóval jobban közelít a vadonélő küllemhez, vagy akár pont olyan is lehet.

 

A hús ekkora méretű madárnál valóban fontos kiegészítő, de nem szabad túlzásba vinni, tehát úgy, hogy csak húst hússal egyen, mert annak meglesz később a böjtje. Viszont jó minőségű baromfihús hetente 2-3 alkalommal hozzátéve az eleséghez nagyon jót tesz. Én azt tudom tanácsolni, hogy főzz le egy adagot, kockázd fel és be a fagyasztóba. Nekem ez a módszer nagyon jól bevált. A nyers hús dugdosásábából, majd az esetleg romlott falatok elfogyasztásából adódó problémák többé-kevésbé kiküszöbölhetők a főzéssel. Meg a különféle nemkívánatos dolgok is elpusztulnak egy jó hőkezelés után.

 

Kalciumozást azt teljes mértékben kerüld! A túrós keverékek napi szinten beviszik a szükséges mennyiséget, mégpedig természetes és hatékony módon. Korábban is sejtettem, hogy a madarak kalciumozása egy tévhit, mivel és sose adtam kalciumot a madaraimnak, ennek ellére mindig jó formában voltak, vannak, meg a tojásból kikelt madarat is tökéletes csontozatúra és külleműre neveltem, és hogyha a művi úton bevitt kalcium annyira fontos lenne, akkor azoknak a madaraknak csupa nyeszledtnek meg nyomoréknak kellett volna válniuk, mire felnőttek, de érdekes módon mégse lettek azok. Akkor került fel nálam az i-re a pont, amikor az utóbbi néhány évben sorra kerültek hozzám a korábban mások által nevelt, durván kalciumhiányos fiókák. Úgy kell ezt elképzelni, hogy van egy tollas anyányi fióka, ami olyan puha, mintha mittomén 3-4 napos lenne, ehhez még rettentően inaktív is és csak hasal. És a poén az volt, hogy megtudtam, hogy rendszeresen kapták a kalciumot a nevelés során. Akkor most hogy is van ez...

A túrós etetés után, ami délelőtt kezdődött, úgy estére már "keményekké" váltak. Az más kérdés, hogy volt egy-két olyan madár, amelyik sajnos annyira el volt hajolva mindenfelé, hogy végül rosszul keményedett meg és nem lett belőle semmi, de a többség szerencsésen helyrejött. Erre bizonyítékaim is vannak, mert szinte mindent részletesen dokumentáltam fotókkal. Úgyhogy a túrós stílusról és a kalciumról ennyit.

 

Hogy nevén nevezzem a dolgokat, az eleségek a következők: Túrós keverék, Szúnyoglárvás-meggyes keverék, High Energy pempő (Zöld keverék), Magevő madarak szúnyoglárvás keveréke, Házi indító-nevelő táp. A túrósat már ismered, hiszen használod, A meggyes az a vadonfogott rovarok pótlására szolgál, egy igazi csodakeverék, ami a madarak számára bizonyos fokig a vadon fogott rovarok helyettesítését teszi lehetővé, mivel nagyon hasonló körülményeket teremt az emésztőszervrendszerben. Nagyon sok, hosszú ideig félreetetett és már haldokló madár köszönheti annak az életét, hogy az utolsó pillanatban megkapta ezt a kaját.  A Zöld keverék a magevő madarak neveléséhez lett kitalálva, de a varjúféléknél is eszményien bevált. Nagyon jól energizál, hízlal. Lili888-ék a meggyes és a zöld kombinációjával szokták helyrehozni a parkokban talált, csoffadt, borzalmas állapotban kézre került, visszamaradt dolmányos fiókákat. Ezek többnyire úgy néznek ki, hogy rájuk néz az ember és azt mondja, hogy semmi esélyük, de végül helyrejönnek. A magevők szúnyoglárvása ennek a váltóelesége, hozzá hasonló hatással. Végül pedig a házi indító-nevelő, amit az aprójószág sikeres felnevelésére találtam ki. Nyers kukoricadarát tartalmaz, és ez a rész pl. a seregély számára nem emészthető, a varjúfélék is csak többé-kevésbé emésztik, de érdekesség gyanánt lehet időnként adni, főleg, hogy a nyers dara miatt szép székletet eredményez. Az én varjam minden keveréket nagyon szeret, de a zöld pempőért kimondottan, szinte eszelősen rajong, és nagyon jól hízik rajta. Ez a hizlalóképesség a sikere abban, hogy fel tudja gyorsan hozni a nyamvadt, parkokból, a földről összekapart varjúfiókákat.

 

Hal- és egér kérdése: Mostanában divat tolni vele a varjúféléket, főleg a dolmányost. Az én véleményem szerint nem vmi jó ezeknek a madaraknak, míg mások esküsznek rá. Tény és való, hogy vannak szép tartott példányok ezen az eledelen, de vannak olyanok is, amelyek eltorzulnak, idővel hályogot kapnak és megvakulnak. Jó persze sok más tényező is közrejátszhat ebben, az se mindegy, hogy az adott madár kinn sokat mozgó, félig-meddig szabadon tartott, vagy egy panelban, szekrény-volierben ücsörög naphosszat. Azt sem árt szem előtt tartani, hogy a természetben ínség-bőség van, és ebből adódóan egy állandó túlkondiban tartott madár valószínűleg nem a legkedvezőbb állapotú. Tehát egy hanyagabb, lazább tartás bizonyos fokig egészségesebb, mint a túlféltős állandóan kínálgatós. Lazább tartásban jobban elviszi a madár ezeket az erős táplékokat, főleg ha még kinn is repítik rendszeresen.

Nem tudom egyértelműen megmondani, hogy a hal és egér most káros, vagy szuper kaja, de egy biztos, ezek is énekesmadarak, mégha kicsit nagyobbacskák is, mint mondjuk egy rigó, vagy rozsdafarkú, és nem pedig sólymok, vércsék, baglyok meg kormoránok. És ha ezek kimaradnak az étrendből, de ott vannak a keverékek, a főtt hús, időnként rántotta, gyümölcsök, rovarok, akkor a madár semmiből se fog hiányt szenvedni, és nem kell a szétszedett hal- és egér szétdobálásából adódó komoly kellemetlenségektől szenvednünk, illetve ezeket a nem túl gusztusos táplálékokat egyáltalán kezelnünk. Lehet h ezek leírásával nem leszek túl népszerű, de ez a véleményem, főleg, hogy a 4 éves, kiváló formában lévő varjam is ezt támasztja alá, akinek még soha semmilyen problémája nem volt a kezdeti lerobbant, nyamvadt állapotot, amikor hozzám került.

 

Vadon fogott rovar vs. bolti élő eleség: "Én rovarral etetek, ami nekik való ellentétben a túróval" hangzott már el néhány madaras szájából, főleg akkor amikor engem hülyének kellett nevezni, vagy annak, ami éppen a szájukra jött. Aztán legtöbbször kiderül, hogy nagy rovarral etetősdi nem más mint az, hogy belibbennek az állatkereskedésbe és megveszik a poshadt lisztkukacot, meg a csótányt és egyebeket, miközben én valóban a természetes rovartáplálékot fogom meg a keverék mellé. Szóval vicc. Seregélytől felfelé már olyan az emésztésük a madaraknak, hogy ezekkel a keverékekkel és azt azokat kiegészítő néhány konyhai dolog, gyümölcsök lehetővé teszik, hogy nem kell magunkat törni túlzottan a rovartáplálékért. Természetesen ez a felnőtt madarakra vonatkozik, fiókakorban rendszeresen, megfelelő mennyiségben kell számukra biztosítanunk. A kistestű rovarevők csak túrósat és meggyeset ehet rendszeres rovarkiegészítéssel, bevéve az étrendbe a kukoricadarában hizlalt lisztkukacot, de egy felnőtt seregély, vagy varjúféle elég, ha szezonjában fogyasztja őket, és elég akkor adni, ha épp van hozzá kedvünk. Én a seregélyeimnek is úgy szoktam, hogy amikor van kedvem, akkor elviszem őket rovarászni, de ez nem túl gyakori. Egyedül csak a vedlés időszaka, tehát a mostani időszak az, amikor figyelek arra, hogy nagyjából minden nap legyen egy rovaretetés. A varjúféle méginkább laza e tekintetben. Sajnos a bolti rovarok abban a formában, ahogy megveszik őket, elég silány beltartalmúak, nem lehet csodát csinálni azzal, ha minden tücsköt bogarat összevásárol az ember. Egyedül a lisztkukacot tudom ajánlani, de úgy, hogy lisztes darában tartva felhizlalod. Nem kell megijedni, ez 1-2 nap alatt megtörténik. A lisztkukacban benne van a báb, a 3 fejlettségi állapotú lisztbogár és így egybe véve, keverékekkel együtt etetve igazából nincs szükség mást venni, főleg hogy nem is egy olcsó mulatság a bolti rovar. Valójában bőven elég, ha időnként elmész vele rovarászni, amikor kedved tartja.

 

Úgyhogy ennyi. Elnézést mindenkitől a regényért! :) Ha dobsz egy e-mailt a tamaso@freemail.hu-ra, akkor visszaküldöm Neked azt a segédletet, amiben minden lágyeleség elkészítése, meg egyéb dolgok is részletesen le vannak írva, persze csak ha igényt tartasz rá, ezen kívül ha van kedved hozzá írhatok neked olyan praktikákról is amik még kiegyensúlyozottabbá teszik a madarat pl. fürdetés, alvódoboz készítése a hidegebb időszakra stb.

 

Kívánom, hogy legyen sok örömöd a madaradban, és minden a lehető legjobban alakuljon a továbbiakban!

Előzmény: Oszi92 (18248)
rokaz Creative Commons License 2018.07.05 0 0 18263

Van egy szelíd, kézhez szoktatott szarkafiókám. Egyik lába kicsit sérült, de amúgy teljesen egészséges és vidám. Kiesett a fészekből, és sajnáltam volna a macskákra hagyni... Most viszont üdülni készülünk, és gondot jelent az etetése. Ha valakit érdekel, hívjon. 0630 564 3034

Peter Toth 75 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 18262

Még mindig keresk, Csóka fiókát...talán még nem repültek ki mindenhonnan. Ha volna aki tudna segíteni, annak nagyon hálás lennék. 

Peter Toth 75 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 18261

Szia! Nem tudom miből él, de ha jól tudom van neki dolmányos pár, és onnan a kicsik. Továbbnevelésre?? Semmi kivetnivalót nem látok ebben a szóban. Igen, te neveled tovább a fiókát! Így lesz egy igaz barátod, pici kora óta te neveled. Madár tenyésztők, papagájok...kiveszik a tojást a szülők alól, kézzel nevelik (tovább) a fiókát. És, hogy valaki a kicsit-kicsiket eladja, miért ne? Ha van aki felelősségteljesen tartaná a dolmányost, az csak örülhet, hogy hozzájut zárt hejről a kicsihez. Ebből él??? Nem hiszem, hogy a hirdetésben megadott ár az elég lenne a megélhetésre. Hmmmm

Előzmény: Ladybee (18260)
Ladybee Creative Commons License 2018.06.26 0 0 18260

Ez a pofa ebből él ? :-)Eladó 2018as szarka fióka kézzel nevelt, továbbnevelésre 06703241243

Előzmény: Peter Toth 75 (18259)
Peter Toth 75 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 18259
Előzmény: Dot_SL (18256)
Oszi92 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 18258

Igen az enyém is ilyen. Le se lehet vakarni. Ha kiviszem az udvarra repked háztetőről háztetőre de nem megy messzire mindig visszajön, egyenlőre. Előbb utóbb biztos találtok ti is, annyira csak nem ritka? 

Előzmény: Ladybee (18251)
Oszi92 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 18257

Szia Péter!

Válaszoltam e-mailben.

Előzmény: Peter Toth 75 (18252)
Dot_SL Creative Commons License 2018.06.25 0 0 18256

Húha, köszönöm szépen! :) Azt megkérdezhetem, hogy hol láttad a hirdetést, vagy honnan származik?

Előzmény: Peter Toth 75 (18255)
Peter Toth 75 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 18255

 

Szia!

Remélem még tudok segíteni!

Neki biztosra tudom, hogy van - vagy volt fióka.

Hirdetés szövege: eladó idei dolmányos varjú fiókák, továbbnevelésre, a legjobb korban vannak ahhoz hogy szelíd, emberbarát madár váljék belőlük
06703241243

Előzmény: Dot_SL (18254)
Dot_SL Creative Commons License 2018.06.25 0 0 18254

Sziasztok!
Egy ideje már szeretnék dolmányos varjút, de egyszerűen sehol nem találok eladó fiókát vagy fiatal madarat és a szerencsém sem olyan, hogy szembesétál velem egy az utcán. Elég alaposan utánanéztem a témának, tartása, etetése, stb.
Minden nap egyre jobban odavagyok ezért a madárért és nagyon örülnék, ha sikerülne egyet szerezni.:)
Ha Pesten és/vagy környékén tud valaki valamit, annak a hozzászólását szívesen várom! :)

Peter Toth 75 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 18253

Sziasztok! 

Azt gondolom, titkon soskan vagyunk akik szeretnének csóka fiókát, majd felelőséggel felnevelni azt!

Ezt látni, olvasni itt a fórumon.

De mindig ott az, hogy védett. Igen ez így igaz!

Ám én úgy gondolom, aki szeretne egy csókát tartani, az szeretetből tenné!

Én ilyen szándékkal írtam lejjebb, hogy csóka fiókát keresek.

Van két gyerekem, kitűnő tanulók...felelőség teljes családban élünk.

Nem madarat vártam valakitől, csak segítséget a beszerzéshez.

Akinek van csókája, az meg törvényt szeg...jelentse a hatóságoknál!!!

( na ez volt a vicc...gondozzátok, vigyázzatok a mdárra.

Talán egyszer majd nekünk is lesz, gy csodálatos szelíd csókánk!

Peter Toth 75 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 18252

Szia Oszi!

Küldtem neked egy emailt, a gmail fiókodra! Sos.

Előzmény: Oszi92 (18248)
Ladybee Creative Commons License 2018.06.25 0 0 18251

Nekem az egyetemi éveim alatt volt egy csókám a koleszban. Amikor elmentem motorral horgászni a Zalához, akkor a levegőben követett, amíg horgásztam ott szedegetett rovarokat, majd jött velem vissza.  Nagyon szeretnék egyszer egyet.

Előzmény: Oszi92 (18250)
Oszi92 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 18250

Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsot! És mikor válik ivaréretté? Akkor agresszív lesz vagy csak elvágyódik?

Előzmény: corvi01 (18249)
corvi01 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 18249

ÜDV

A túrós keverék nagyon jó neki, de szerezz be állateledelestől pl. gyászbogárlárvát, barna tücsköt, lisztkukacot....azokkal szükséges kiegészíteni,,,ezentúl csirkebelsőséget (szív, lép, máj keverj időnkét a lágy eleséghez. A csóka egy okos, ragaszkodó nagy bohóc! :) Ivarérettségig le sem tudod majd vakarni magadról! :-S

Előzmény: Oszi92 (18248)
Oszi92 Creative Commons License 2018.06.25 0 0 18248

Kedves fórumozók!

Még új vagyok itt, egy ideje olvasgatom a fórumot, de lassan érek a végére, mert igencsak hosszú. J. Segítségre lenne szükségem. Kb. két hete egy vihar után találtam egy félholt fiókát egy városi parkolóban. Először azt hittem halott, mert az aszfalton feküdt az autó mellett. Felvettem megszárítottam a kocsi fűtésével aztán feléledt, de nagyon gyenge volt. Hazavittem és akkor még tudatlanul, de megtömtem zacskós konzerves pedigree kölyökkutyatáppal. Egy darabig csak azzal etettem másnapra jobban lett és már tudtam etetni csipesszel. Azóta fejlődött és nagyon szelíd lett. Sokat olvastam ezt a fórumot miután megtaláltam, és csináltam az itt sokat emlegetett túrós keveréket 3 napja azt eszi meg adok gyümölcsöt is. Elsőre azt hittem hogy varjú de aztán rájöttem, hogy csóka. Tudnátok, tippeket adni mivel etessem? Amúgy jól elvan ugrabugrál szerel egész nap. Ha bezárom és ott hagyom akkor ordít hogy eresszem ki. Ilyenkor egyből a vállamra megy és ott lovagol. Jól repül. Próbáltam szabadon engedni de visszajön eddig a leghosszabb idő amire elment az másfél nap, de mindig visszajön így inkább megtartom. Még nem volt varjúfélém, de nagyon szimpatikus kismadár.

 

szcs1983 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 18247

Sziasztok!

Szabadon tartott szarka (fiatal) hogyan viseli, ha egyedül hagyom pár napra? Be kellene zárnom, vagy hagyjam szabadon? 

Teraszon alszik, kertben, szomszédoknál elvan, játszani, kajálni jön haza.

Köszi a válaszokat!

Peter Toth 75 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 18246

Írj kérlek privátot, ott az email címem!

 

Előzmény: bbett (18244)
corvi01 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 18245

Hivatalosan nem szabad tartani, gyakorlatilag semmilyen hazai vadon is élő állatot. Vannak mentőhelyek (neten felkutathatók) és ott illik, főleg a védett fajokkal, foglalkozniuk! Olykor azonban túlterhelés/kapacitás híján leosztják ezeket a feladatokat bejelentett, rutinos "laikus" madarászoknak. Kérdés, hogy szakmailag mennyire vagy az ilyenre felkészülve..?

 

ÜDV

Előzmény: bbett (18244)
bbett Creative Commons License 2018.06.08 0 0 18244

Sziasztok! 

 

A kérdésem, hogy jelenleg szabad-e itthon csókát tartani? Viharok utáni mentett madár, jelenleg még nem röpképes, de nincs olyan sérülése, ami miatt később nem lehetne az. Nevelhetem-e itthon, vagy ilyenkor kötelességem elvinni valami illetékes szervhez?  

tgtgtg Creative Commons License 2018.05.28 0 0 18243

Sziasztok!

 

Kb 6 éves, szelíd dolmányosnak keresünk új családot.

 

Peter Toth 75 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 18242

Sziasztok!

 

Csóka fiókát - fiatal madarat keresek.

Elsősorban Heves megyéből.

 

Kérem ha valaki tud jelezze.

 

 

corvi01 Creative Commons License 2018.03.28 0 0 18241

Totál egyetértek az alattam szólóval! Már csak amiatt is, hogy a szarkafiókák TELJESEN MÁS táplálékon nevelkednek, mint a galambok. A galambok egy speci begytejjel etetnek jó sokáig, ami egy felöklendezett valami, melyre rá van állva a fióka és a szülő ösztöne is! A szarkafióka ezt a praktikát nem értelmezi, no meg a galambszülő sem a szarka tartózkodását, így gyakorlatilag éhen hal!

Végülis kikelés után (ha egyáltalán eljut odáig a dolog, vagy inkább nem..) fészekből kivéve fel lehet nevelni a napos kortól, de ezt nem javasolnám,,,ehhez igencsak több éves tapasztalat és rutin szükséges.

Előzmény: BCNorad2 (18239)
nyebojsza Creative Commons License 2018.03.23 0 0 18240

Galamb nem nevel fel szarkát!!!

Még más galambot is csak akkor, ha éppen olyan stádiumban rakod alá a tojásokat, mint amilyen fejlettségi szinten a sajátjában vannak az embriók.

A tyúk se neveli fel azokat a csibéket amik egy héttel előbb kikelnek.

Előzmény: BCNorad2 (18239)
BCNorad2 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 18239

Még arra gondoltam, hogy kakukk elven, csak tojást szereznék, amit a galambjaim költenének ki és nevelnének az első 2 hétben mondjuk.

Addig csak nem galambosodnak meg. :)

Szerintetek járható út?

Előzmény: corvi01 (18238)
corvi01 Creative Commons License 2018.03.14 0 0 18238

Ha más szedi ki a szüleinek nyilván ugyan olyan trauma, viszont fizetned is kéne érte. Ezentúl, ha az illető ezekből pénzt csinál, akkor mások is választhatnak a "felhozatalból" és neked esetleg a gyengébb maradék jut. Ezt nem árt szem előtt tartani, mert a madár tartása lelkiismeretünk mentén az Ő élete végéig tart, ami 15-20 év is lehet.

Előzmény: BCNorad2 (18237)
BCNorad2 Creative Commons License 2018.03.14 0 0 18237

Nem tudom, hogy el tudnám-e szedni a szüleitől... :/

Végülis nyilván nem lenne olyan rossz neki, csakhogy akkor nem a fajtársaival, hanem inkább az emberrel szocializálódna.

Meg ugye az is szinte ugyanaz, ha más szedi és én esetleg megveszem tőle.

 

Köszönöm a válaszod :)

Figyelni fogok április vége környékén

Előzmény: Ladybee (18236)
Ladybee Creative Commons License 2018.03.14 0 1 18236

Április végén már találni fészkeket, ha nem lövik szét, akkor jó eséllyel szedhetsz magadnak párnapos fiókát.

 

Előzmény: BCNorad2 (18235)
BCNorad2 Creative Commons License 2018.03.14 0 0 18235

Sziasztok!

 

Szabad megkérdezni, hogyan jutottál szarkához?

Én is szívesen tartanék szarkát vagy dolmányos varjút, de sajnos nem találtam tenyésztőket vagy akik foglalkoznának velük...

Előzmény: Boldizsár Koziel (18230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!