Keresés

Részletes keresés

gabesz919_II Creative Commons License 2022.08.26 0 0 19

Caio Collet szerezte meg a pole-pozíciót az F3-as időmérőn. A brazil pilóta mellől Maloney rajtolhat a főversenyen, míg a második sorba meglepetésre Pizzi és Goethe kvalifikáltak. A bajnokság első két helyén álló Hadjar és Martins csak 23-24. lett, míg a premások közül Leclerc a 20., Crawford pedig az utolsó, 30. helyről indulhat mindkét futamon.

gabesz919_II Creative Commons License 2022.08.24 0 0 18
gabesz919_II Creative Commons License 2022.08.24 0 0 17

2019 után visszatér Tatiana Calderon az F2-be, Bölükbasit váltja a Charouznál.

gabesz919_II Creative Commons License 2022.08.23 0 0 16
gabesz919_II Creative Commons License 2022.08.22 0 0 15
gabesz919_II Creative Commons License 2022.08.10 0 0 14

Bioüzemanyagra váltana 2024-től az F2. Az FIA ma tette közzé a tendert, a gyártóknak szeptember 2-ig van lehetőségük pályázni, a nyertes láthatja majd el erőforrásokkal a Formula–2-es bajnokságot a 2024-től 2026-ig terjedő időszakban. Az új motorokkal szemben alapkövetelmény, hogy legalább 55%-ban bioüzemanyaggal működjenek, de a gyártónak biztosítania kell annak a lehetőségét, hogy a későbbiekben ez az arány akár 100%-ra emelkedhessen. Ugyanakkor az új erőforrásokat úgy kell megalkotni, hogy vészmegoldásként a Forma-1 által is használt, 10%-os etanoltartalmú, ún. E10-es üzemanyaggal is járóképesek legyenek. Az FIA kiírása szerint a leendő erőforrások minimális futásteljesítménye 10 000 km kell legyen, amibe bele kell számítani a próbapadon megtett távolságot is, mindemellett pedig a motor legfeljebb 150 kg-ot nyomhat, teljesítménye pedig legkevesebb 630 LE kell legyen.

Forrás: GP-Zóna Facebook-oldal

Kérdés, hogy ki lesz a nyertes motorszállító.

Théo Pourchaire pedig nem folytatja tovább az F2-ben.

F2 Sprint rajtrács TOP 10:

Doohan - Fittipaldi - Hauger - Vesti - Vips - Sargeant - Pourchaire - Drugovich - Armstrong - Iwasa

gabesz919_II Creative Commons License 2022.07.30 0 0 9
gabesz919_II Creative Commons License 2022.07.30 0 0 8

Oliver Goethe helyettesíti Hunter Yeany-t az F3-ban a Camposnál, Yeany csuklótörése miatt, Goethe indul most a sprinten a fordított rajtrácsos pole-ból.

gabesz919_II Creative Commons License 2022.07.29 0 0 7

Az F2-es pole-t Iwasa, az F3-ast Smolyar szerezte meg a Hungaroringen.

gabesz919_II Creative Commons License 2022.07.24 0 0 6

Első győzelmét szerezve ezzel, maga a futam egyébként igen lapos volt néhány pozíciócserétől eltekintve.

Előzmény: bendeguz90 (5)
bendeguz90 Creative Commons License 2022.07.24 0 0 5

Iwasa nagyon simán nyerte meg a fő futamot.

gabesz919_II Creative Commons License 2022.07.23 0 0 4
gabesz919_II Creative Commons License 2022.07.22 0 0 3

F2 Paul Ricard időmérő TOP 10:

Sargeant - Iwasa - Vesti - Drugovich - Doohan - Pourchaire - Vips - Armstrong - Lawson - Daruvala

Holnapi sprintfutamon a fordított rajtrácsos pole Daruvaláé

gabesz919_II Creative Commons License 2022.07.18 0 0 2

Jake Hughes koronavírusos, így a francia és a magyar nagydíjon is David Beckmann helyettesíti a VAR csapatnál.