Óriási teljesítmény, parádés CSAPAT!
Szép volt Suomi!
:)

Veszpremi Creative Commons License 2019.05.26 0 0 508

Fantasztikus, amit műveltek, hihetetlen küzdők és micsoda csapategység! Megérdemelten lettek világbajnokok! (a meccseik élményszámba mentek)

Előzmény: cassano71 (507)
cassano71 Creative Commons License 2019.05.26 0 0 507

Finn hősök, nem túlzás ezt mondani. Megérdemelték, igazi csapatként harcoltak végig.

Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.05.26 0 0 506

Suomi on maailmanmestari!

:)

Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.05.26 0 0 505

Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.05.25 0 0 504

Pedig a kiállítási aránnyal egy kicsit még tolták is az oroszokat a bírók. Ha nem is olyan szemérmetlenül, mint a 2014-es döntőben.

Előzmény: Efendi (Gram) (503)
Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.05.25 0 0 503
Bruschi85 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 502

VB döntő, óriási volt! :)
Hyvä Suomi!

Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.05.25 0 0 501

Két harmad ment le az elődöntőből. Bármi is lesz a vége, ez a csapat csodálatosan helytállt az idén.

Most 0:0.

Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.05.23 0 0 500
Előzmény: Efendi (Gram) (499)
Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.05.23 0 0 499

Elképesztő volt! :)

Kangyal Balázs szakértőént azt a sejtését fogalmazta meg, hogy a svéd csapat sztárjainak összkeresete nem férne be az NHL csapatokra vonatkozó sapka alá... talán túlzás, de a viszonyokat szemlélteti... és a kisnevű finnek győztek!

Az elődöntőben végképp lehetetlennek tűnő feladat következik: a 100%-os orosz All Star csapat.

Előzmény: Bruschi85 (498)
Bruschi85 Creative Commons License 2019.05.23 0 0 498

Szép volt! :)

Hyvä Suomi!

cassano71 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 497

Nagy bravúr lenne továbbmenni ezzel a kerettel. Szinte minden nagy ász hiányzik a finneknél, de a csapategység az jó amúgy, meg hát egy finn - svéd az mindig különleges.

Előzmény: Efendi (Gram) (496)
Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.05.21 0 0 496

Finnország feltöltötte a keretet idejekorán, szóval ha akart volna, se csatlakozhatott volna Aho. Még sérültet sem lehet pótolni, ha jól tudom. Pedig volt egy, Luostarinen.

Egyébként pedig gyengébb folytatás következett a csoportmeccseken. Második hely lesz a vége a mai vereséggel a németek ellen,

ami azt jelenti, hogy a másik ág harmadikja lesz az ellenfél a negyeddöntőben. Nagy eséllyel a sok NHL-essel felálló Svédország... Nem mi leszünk az esélyesek. (Ha fogalmazhatok első személyben ennyi év után...) Hiába, a varázslók nélkül nehéz.

Nane72 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 495

Boston 3:0 megy a Hurricans ellen, ha Carolina kiesik akkor Sebastian Aho remélem jön a VB-re.Komoly erősítés lenne Finnországnak.

cassano71 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 494

Nem gondoltam hogy van ilyen topik, de komoly:-) Itt vagyok Kassán, ma megyek finn - dán meccsre.

Ha valaki véletlenül itt van vagy jönne, a Dobré Casy pubba nézzen be. Én itt is szálltam meg, az egész egy nagy finn szurkolói klub, marha nagy, mezeket árulnak, finn italokat, meg minden amit el lehet képzelni, színpad, este zene. Sok finn drukker van itt és hihetetlen jó arcok

Kassa meg egy kellemes város. Tegnap szlovák - német hatalmas meccs volt jól beleválasztottam, szerencsésen.

Holnap sajnos megyek haza.

Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.05.11 0 0 493

Vajon mi lehet a kis Niklas Nordgrennel? Az u18-as  világbajnok csapatban még túlragyogta Kakko-t és az azóta stabil NHL-es Kotkaniemit is.

Aztán megsérült szegény.

Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.05.11 0 0 492

A második napon a házigazda tótok küzdöttek, de nincs Kakko-juk. 4-2 ide, a kissrác hármat(!) vállalt.

Nane72 Creative Commons License 2019.05.10 0 0 491

Mondtam én.

Előzmény: Efendi (Gram) (490)
Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.05.10 0 0 490

A nyitómeccsen mindenesetre Kanada kipipálva.

3-1, Kakko kettőt vállalt.

Nane72 Creative Commons License 2019.05.07 0 1 489

Hétvégén láttam őket Brnoban játszani nem rosszak,csapatként működnek.Kakko játèka élmény, még 18 éves.

Előzmény: Efendi (Gram) (488)
Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.05.07 0 0 488

Szinte enéjcseltelen csapat megy a VB-re.

Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.04.15 0 0 487

Ez csak a szegény finnekkel történhet meg...

Ellopták a női csapat aranyérmét a bírók.

Videón a visszavont győztes gól.

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.27 0 0 486

Ez jó hír, hogy ilyen jó játékosok vannak a finn jégkorong utánpótlásban!

Előzmény: Efendi (Gram) (485)
Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.01.08 0 0 485

Elődöntőben laza 6-1 az oroszokat búcsúztató Svájc ellen,

a döntőben a csoportmeccsért visszavágva 3-2 az USA ellen (a még idén is U18-as Kaapo Kakko góljával),

a kanadai tabellán Aleksi Heponiemi a második, de az győzővel azonos pontszámmal),

összefoglalva: idén kiemelkedő egyéni teljesítmény nélkül, de kiváló csapatjátékkal U20 világbajnok Finnország!

Előzmény: Efendi (Gram) (484)
Efendi (Gram) Creative Commons License 2019.01.03 0 0 484

Kedves naplóm! :)

U20 VB van Kanadában, 13. alkalommal, és először fognak a házigazdák érem nélkül maradni.

A negyeddöntőben a finnek 34:25-ös kapuralövési aránnyal, utolsó perces egyenlítéssel, a hosszabbításban kivédett büntetővel (a szép csengése miatt is muszáj leírni a kapus nevét: Ukko-Pekka Luukkonen), hirtelen halálban 2:1-re nyertek.

Pedig Nordgren, a tavalyi U18-as gólkirály sérülés miatt nem tudott kiutazni.

Azt hiszem itt még nem írtam le Aarne Talvitie nevét, ő a csapatkapitány, nem a legfényesebben csillogó sztár, de minden meccsen szerzett eddig pontot.

Efendi (Gram) Creative Commons License 2018.05.17 0 0 483

Ha jól tudom, Marjamaeki távozása már el volt döntve hónapokkal ezelőtt.

De így is elkéstek. Nagyon. Varázslókkal sem tudott a négy közé jutni. Elképesztően labilis forma. Égés. Fos. A nyolc közé edző nélkül is eljutottak volna.

Efendi (Gram) Creative Commons License 2018.05.16 0 0 482

Különös módon jött össze a csoportgyőzelem: buktával a dánok és a németek ellen, de simán verve a két nagyot, Kanadát és az USÁ-t.

Negyeddöntőben Svájc következik, majd akár jöhet egy klasszikus koreográfia is: elődöntő az oroszok, döntő a svédek ellen. :)

(Közben csatlakozott Kapanen és Tolvanen is a csapathoz.)