Keresés

Részletes keresés

W_B Creative Commons License 2019.07.12 0 0 9820

Helló!

 

Mit rendelsz tőlük?

Azaz mit érdemes tőlük rendelni?

Előzmény: Nick_k (9819)
Nick_k Creative Commons License 2019.07.12 0 0 9819

Üdv!
Ha rendelne valaki a nyár folyamán az europeanmint oldaláról, azzal szívesen megosztanám a szállítási költséget (2 kg-ig 40Eur, 5 kg-ig 45Eur).

W_B Creative Commons License 2019.07.12 0 0 9818

Ööö.. igen, én is ezekre gondoltam.

 

Mit tettem volna másképp?

A nagykövetség szerint 10e EUR kp felett van bejelentési kötelezettség, de az 5db négydukátos ennek a harmada sincs.

Tehát én is jóhiszeműen magamnál tartottam volna, és nem szólok róla.

 

"Szakértő" vélelmezte őket 1915- ösnek, kíváncsi lennék hogy milyen szakértő volt.

 

(Egyébként tök jó dolog rendőrségi szakértőnek lenni. Simán rámondhatod a fehérre hogy fekete, a delikvens majd kimosakszik ahogy tud (ha tud), neked nem lehet belőle bajod..)

Én az ilyen felesleges eljárások költségeit legalább részben leverném az érintetteken.

 

 

Előzmény: naox (9817)
naox Creative Commons License 2019.07.11 0 0 9817

mondjuk azt végképp nem értem, hogy ebből hogyan lett volna költségvetési csalás. Vám- és ÁFAmentes termékről van szó, és nem esik (esett) a cash control szabálya alá, bejelentés nélkül kivihető az országból.

Érdemes lenne ezekre utólag rákérdezni, például, hogy mennyi kártérítést fizettünk végül. Vagy arra, hogy hány órai fölösleges nyomozati munkát fizettünk ki mi adófizetők az írástudatlan barmainak.

(És ami a gáz, az nem az, hogy a NAVos nem tudta fejből, hogy ez utánveret, de a a delikvens ezt nyilván elmondta, amit a neten egy kattintással ellenőrizhettek volna, és akkor nem esnek pofára a világ előtt. Ja, és nem hurcolnak meg, és szivatnak egy vétlen polgárt évekig.)

Előzmény: W_B (9815)
Lex Icon Creative Commons License 2019.07.11 0 0 9816

5 éves hír! ;)

Előzmény: W_B (9815)
W_B Creative Commons License 2019.07.11 0 0 9815

Régebbi hír, csak most jött szembe:

 

Gratulálok a szakértőnek, aki 1915 -ösnek szakértette az utánveretet.

A délvidéken (és a Balkánon) régi hagyományuk van a dukát utánvereteknek.

naox Creative Commons License 2019.07.03 0 0 9814

nem tudom, 10 éve foglalkoztam vele utoljára.

Akkor az Ögussa a finomításra átadott aranyból kinyert aranyat vagy megvette, vagy el is hozhattad lemezként, vagy granulátumként. Lemez nem volt mindig, előre kellett szólni. Ezeket verdeköltség nélkül adták, ha a folyószámládon nyilvántartottak X g aranyat, akkor elhoztál 100 g-ot, és maradt x-100g. Ha MÖ tmböt akartál elhozni, akkor a pl. 100g aranyat fizethetted a folyószámládról, de ilyenkor 20-40EUR "verdedíjat" is ki kellett fizetned.

Szóval ha valaki ma foglalkozna vele, akkor alighanem ez lenne a legolcsóbb termék, vp+kb. 2% körül reálisnak látom.

Előzmény: W_B (9813)
W_B Creative Commons License 2019.07.03 0 0 9813

Helló!

 

"vehetsz finomítói színarany lemezt (ún. vastaglemezt), abból eleve levágják a megfelelő darabot"

 

Erről egyszer tettél be képet, és jól néz ki, hogy bele van nyomva a gyártó logója a lemezbe. :)

Itthon ilyenhez hozzá lehet jutni?

A 4 dukátoshoz képest milyen felárral?

 

Előzmény: naox (9812)
naox Creative Commons License 2019.07.02 0 0 9812

"a nagy/hivatalos/megbízható? cégek sem tudják tutira"

igazából ezek a cégek mindent olvasztanak, nem adnak el újra tömböt. Egy visszavett tömb esetén sok más gond is lehet, például az, ha korábban ellopták. (Nálunk, ha cégtől vásárolsz lopott terméket, akkor az a tulajdonodba kerül, ha magánszemélytől, akkor nem, vissza kell adni, akkor is, ha 3-4 tulajjal korábban történt a rablás. Csakhogy ha nem tudod a vételt egyértelműen igazolni (pl. sorszám a számlán), akkor ezzel nem sokra mész. És akkor sem, ha korábban más országban, más jogrend alatt történt a lopás.)

 

Igazából egy kicsit túlaggódod a dolgot, tény, hogy léteznek hamis termékek, de azért a kereskedők alapból se nem hüjék, se nem gazemberek, nálunk sem, az osztrákoknál meg pláne. HA tömböt veszel, és aggódsz, akkor a meghajlítás simán megnyugtat, vagy vehetsz érmét (10-20 frankosok és társaik, dukátok). És az se butaság, hogy nem egyszerre veszel sokat, hanem szépen elosztod időben a  vásárlást, így még ha véletlenül be is nyúlod, akkor is csak kis része lesz kapszli a portfóliódnak.

"Csak ezek a megoldások vannak?"

nyilván van még sok más is: vehetsz régi, eleve sérült tömböt, amit nem kár elvágni, vehetsz finomítói színarany lemezt (ún. vastaglemezt), abból eleve levágják a megfelelő darabot, van az Ögussának egy vékony, céges logóval dombornyomott színarany lemeze, amit akár ollóval vághatsz, vehetsz finomítói granulátumot (csak magánszemélytől, mert ezután ÁFÁt kéne fizetned), kereshetsz céget, aki megvizsgálja a tömböt, etc.

 

MOst őszintén: milyen befektetési termék vásárlása esetén lehetsz itthon 100%-ban biztos a dolgodban?

Előzmény: Lex Icon (9811)
Lex Icon Creative Commons License 2019.07.02 0 0 9811

Értem.

Csak felmerül a kérdés, hogy ha a nagy/hivatalos/megbízható? cégek sem tudják tutira, akkor mit tehet egy vásárló? Mert ugye az öntödébe/verdébe nem mehetek be, hogy "na, majd én végigkövetem a tömböm útját", hogy tuti eredeti legyen.

OK, hogy eltörhetem a boltban, de ennél egy kevésbé durva megoldás lenne szimpatikusabb.

Volt szó a dukátokról és egyéb vékony érmékről ill. lapkában a 20g-osról, hogy ezeket nem tudják/éri meg hamisítani.

Csak ezek a megoldások vannak?

Előzmény: naox (9810)
naox Creative Commons License 2019.07.02 0 0 9810

Nem tudom megmondani.

Ha aranyat vizsgálsz, akkor a tévedésed sokszáz millióba kerülhet (ha tévedésből beveszel egy hamis tömböt, akkor utána tutira "kitömnek" még jópárral). Szerintem normális ember ilyen fajsúlyú kérdést nem bíz egy ilyen, festékréteg-vastagság mérőből átalakított játékszerre. Ez egy olcsó kis kütyü, amiről nem tudod pontosan, hogy milyen műszaki paraméterek mellett működik. Nincs részletes leírás, kalibráció, nem tudod előre, hogy egy adott féle hamisítványra mit jelez.

Van mégegy technikai probléma: a vert tömbök két fedőlapjánál a verés miatt rengeteg a belső repedés/gyűrődés, így sok az echo, nehéz "átlátni" rajtuk. Egy kutatói készüléknél tudsz sokáig játszani a paraméterekkel, képes több visszhangot azonosítani, etc. NEm tudom, egy ilyen "egyszámjegyes" készülék mit ír ki. Ezért értelmezni sem tudom az eredményt.

 

NE csapjuk be magunkat: a profi anyagvizsgálat komoly szakmai flekészültséget igényel. Közben az egyszerű nepperek simán elhiszik, hogy pl. egy kézi XRF készülékkel ők aztán mindenről megmndják, hogy arany-e. Amikor ezek (az egyébként nem olcsó) készülékek elterjedtek, akkor dőlt be a legtöbb primitív hamisítvány, hisz egyszerűen elhitték, amit a készülék kiír, hisz fogalmuk sem volt, hogy milyen elven működik (és pl. a Ti alatti elemeket nem is látja). A régi tapasztalt neppert a legsilányabb kópiákkal is röhögve átverték.

Előzmény: Lex Icon (9809)
Lex Icon Creative Commons License 2019.06.29 0 0 9809

ezek drága műszerek, messze az átlag kereskedő fájdalomüszöbén túl.

Néhány éve találtam a neten a Sauter TD Gold-40 ultrahangos aranyvizsgálót. Ez nem alkalmas erre a célra?

 

 

 

 

Előzmény: naox (9808)
naox Creative Commons License 2019.06.29 0 1 9808

"Az ultrahang sem jó?"

de az. csakhogy:

a) az általam ismert modelleket elsősorban acélokra optimalizálták, és nehéz volt értelmezhető képet kapni aranyra. Szóval még kell dolgozni a témán.

b) ezek drága műszerek, messze az átlag kereskedő fájdalomüszöbén túl.

c) bliszter-fólián keresztül nem működnek, ki kell hozzá bontani a tömböt, amit az eladó gyakran nem enged meg.

 

"így eltörés nélkül már kis hajlításnál érezhető,"

igen, sőt hangosan recseg.

De még hajlítani sem kell, mert az aranynak összetéveszthetetlen pendülése van, ha feldobod. Egy "magos" tömb esetén a hang nagyon más. Volt, hogy abból tudtuk, hogy kapszli van, ahogy letették a zacskót a tömbökkel az asztalra. Erre akár lehetne szoftvert írni, hogy a mobil mikrofonjával felvett hang alapján megmondja, hogy a tömb OK-e. A gond az, hogy ehhez a tömbnek lebegnie kell: vagy feldobod (pöckölöd), mint a pénzt, vagy kell valamiféle légpárnás asztalt is csinálni...

 

Az anyagvizsgálat egy komplex tudomány: sokféle információt együtt értelmezel, és döntöd el, hogy mi a helyzet a mintával. A mérleg, pöckölés, szemrevételezés, vagy éppen az eladó alapos megnézése, viselkedési mintái, vagy a hővezetésen alapuló módszerek mind adnak sok infót, de két baj van velük:

---nem objektíve egyértelműek, és

---nagyon komoly tudás, és tapasztalat kell hozzá, nem lehet rábízni egy egyszerű alkalmazottra.

 

A megoldást (az én véleményem szerint) még leginkább a mágnesezhetőségen alapuló módszerek (örvényáram) jelentik.

 

Előzmény: Lex Icon (9807)
Lex Icon Creative Commons License 2019.06.29 0 0 9807

"Hiába érvelnék azzal, hogy ez a szakmám (és nem becsüsként, hanem vegyészként), mert ezt nyilván nem tudod ellenőrizni."

 

Tudom, hogy ezzel foglalkozol, ezért is kérdezem, mert egy remélhetőleg pártatlan, profitfüggetlen vélemény és érv sokat segíthet mindenkinek.

 

Az ultrahang sem jó? A hangsebesség eléggé eltér a két fém esetében.

 

Olyan is eszembe jutott már korábban, hogy a W sokkal keményebb, ridegebb az aranynál, így eltörés nélkül már kis hajlításnál érezhető, hogy mennyire képlékeny a fém.

Előzmény: naox (9806)
naox Creative Commons License 2019.06.28 0 0 9806

Nézd, ez így, egy anonim fórumon nehéz dolog. Hiába érvelnék azzal, hogy ez a szakmám (és nem becsüsként, hanem vegyészként), mert ezt nyilván nem tudod ellenőrizni. Sajnos a dolog fizikája sem annyira elemi, hogy "józan paraszti ésszel" belátható lenne a dolog. Nem tudod otthon egy számológéppel kiszámolni a tömbre ható erőt, ami rohadt kicsi, sokkal kisebb, mint a mágnes és a külvilág tárgyai (pl. a mérleg) között ható erő, és függ a tömb alakjától, elhelyezkedésétől is. A W-mag hatása tipikusan sokkal kisebb, mint a csomagolóanyagé. Ez a módszer nem ad biztos eredményt a W-ra, nem is arra használták, hanem a korábbi "vasmagos" hamisításokra, amikre viszont felesleges, hisz szemre is egyértelmű. Akik megvették ezt a mérleget leginkábba zért tették, és azért ajnározzák a weblapon, hogy elijesszék a hamis tömbbel próbálkozókat.

Előzmény: Lex Icon (9805)
Lex Icon Creative Commons License 2019.06.28 0 0 9805

Nem állítottam, hogy a cikkben leírtak valósak. Mindössze jó lenne tudni, hogy mi újság van, mert nem egy kiló kenyérről van szó ezen a téren.

Előzmény: naox (9804)
naox Creative Commons License 2019.06.28 0 0 9804

Hát, ha azt írják, akkor biztosan úgy is van.

Előzmény: Lex Icon (9803)
Lex Icon Creative Commons License 2019.06.28 0 0 9803

A cikkben azt írják, hogy megkülönböztethető a volfrám az aranytól.

Az ultrahangot is írják, amihez viszont ki kell csomagolni, (de nem kell eltörni).

 

Előzmény: naox (9802)
naox Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9802

Az arany-W esetén olyan kicsi a hatás, hogy azt így kimérni nem lehet, pláne nem úgy, hogy a W belül van. A fotón is egy "vasmagos" tömböt mutatnak, ahol persze, hogy őrült nagy különbséget mérnek.

Előzmény: Lex Icon (9801)
Lex Icon Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9801

"A pár komolyabb cég megbízik a mágneses mérlegben, ami a W-magot aligha mutatja ki."

 

Ezt hogy érted? Ha jól tudom, az arany diamágneses, míg a volfrám paramágneses, így a mágneses mérleg kimutatja. A mágneses mérleg pont ezért kell, mert a vasmagot a sima mérleges sűrűségmérés is kimutatja mágnes nélkül is.

Itt egy cikk is erről.

Előzmény: naox (9793)
naox Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9800

"hanem ahol legyártják,részesednek a gyártó cégből"

ilyen talán sehol nincs a világon. A gyártás és a kereskedelem mindenhol külön biznisz. NE csapd be magadat.

"én elég "paranoiás" vagyok a magyarokkal szemben"

végig kéne gondolnod. Lehet, hogy az arany, mint befektetés nem igazán való neked. Ehhez vagy bizalomra, vagy némi szakmai tudásra van szükség.

Előzmény: Obligát667 (9798)
naox Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9799

HA jól értem, már régen eldöntötted, hogy mit fogsz csinálni, nem értem mit vársz tőlünk.

Nem ismerem a MÖ egyetlen kiskerének a működését, azt sem tudom, árulnak-e visszavett érmét/tömböt. Azt se hiszem, hogy bárki is ismerné a számlázási rendszerüket.

Ha arra vagy kíváncsi, hogy hamisítják-e a Philharmonikert, akkor igen, már én is láttam, és én sem hiszem, hogy a MÖ boltjában tudatosan ilyet adnának neked.

 

Előzmény: Obligát667 (9798)
Obligát667 Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9798

Nem tudom milyen az a "jó kereskedő",nekem nincsenek ismerőseim,egyéb.

Mint a kommentjeiből kitűnik,én elég "paranoiás" vagyok a magyarokkal szemben,ha megveszek valamit,szeretném ha az az is lenne,amit megvásárolok. 

 

Visszatérve: Igen,a münzze shopjára gondolok. Eddig mindig ott vásároltam.

Múlt alkalommal ahogy ezt is írtam lentebb rákérdeztem hogy nem írják rá a számlára a sorszámot?

Már nem is emlékszem mit magyarázott,de kb azt,amit ti is írtok,hogy ott van rajta     de ez hülyeség.

 

Szóval 250 gramm aranytömböt akarok venni,de természetesen nem Magyarországon,hanem ahol legyártják,részesednek a gyártó cégből,stb stb,tehát ahol "biztonságos". 

Például amiket az Am heumarkt-on vettem,azok vonalkódos fóliával vannak ellátva. Annak se látom nagy értelmét,jobb lenne ha a sorszámot rábiggyesztenék a számlára de hát ez van. Unciás bécsi filharmonikusokat pedig "csak nem hamisítják,játszanak az aranytartalmával" a bécsi münzzénél...

Azért ott a shopmarkban necces lenne ketté törni a tömböt.

 

 

Előzmény: naox (9795)
naox Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9797

"nincs olyan új volfram megmunkálási módszer"

biztosan lenne, de a csalás lényege az, hogy azzal csalnak, amivel könnyű...

"a visszavett tömbök újraeladását meg kellene szüntetn..."

sjanos az egész "szakma" erodálódott eladói, de vevői oldalról is.

Előzmény: W_B (9796)
W_B Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9796

Értem, akkor nincs új fejlemény.

 

Én eddig is (sok ismerőssel együtt) a dukátokat preferáltam, és akkor még mindig nincs olyan új volfram megmunkálási módszer, amivel azokat tudnák megfelelően hamisítani.

 

Ezt a visszavett tömbök újraeladását meg kellene szüntetni, ha már egyszer nem tudják a hamisakat kiszűrni.

 

 

Előzmény: naox (9793)
naox Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9795

"Nem fog egy picit csökkenni az ára, vagy egyéb?"

ha normális kereskedőnek adod el, akkor nem, mert ő is kettévágná, ha neppernek, akkor természetesen igen. Az arany birtoklásának is van költsége. Nem nagy, de van.

"miért pont a dukát"

mert nagyon vékony, és technikailag nem hamisítható

 

"egyenesen a münzéből?"

ezen mit értesz? az Am Heumarkt-on lévő egyetlen saját üzletüket?

Előzmény: Obligát667 (9794)
Obligát667 Creative Commons License 2019.06.27 0 0 9794

Ha megveszem,utána törjem ketté? 

Nem fog egy picit csökkenni az ára, vagy egyéb?

 

Továbbá,miért pont a dukát a jövő?

Unciás bécsi fil,egyenesen a münzéből?(csak nem hamisítják ott...)

 

Na ez zavar hogy nem írják rá a münzében a számlára a sorszámot.

Múlt alkalommal angolul kértem,de az eladó valamit motyogott,hogy rajta van a fólián,meg az aranyon. De egyébként rendes münzés számlát kaptam,csak hát..igen a sorszám valamiért hiányzik mindig mindegyikről.

 

Szóval ha 250 grammot akarok venni,azt nem tudom megvenni magánemberként Svájcban.

A Münzénél pedig nem adnak papírt,és eddig a sorszámot se írták rá a számlára.

Létezik hogy a münzénél visszavett /hamisított tömböt veszek?

 

naox Creative Commons License 2019.06.26 0 0 9793

"van új infó a hamisításról?"

érdemben új nincs. Van hamis tömb forgalomban. Sajnos a kereskedők nem tesznek ellene semmit, vesznek-eladnak, a vevő legtöbbször nem is sejti, hogy visszavett tömböt kap. A pár komolyabb cég megbízik a mágneses mérlegben, ami a W-magot aligha mutatja ki. Ultrahangot, örvényáramot senki nem használ.

Mindenkinek azt mondom, hogy vagy a kereskedőnél vágassa el a tömböt, miután megvette, vagy vegyen érmét. De ha tömböt vesz, akkor csak számlára, és írják rá a sorszámot is. A jövő a dukátoké, meg a régi 20 frankosoké.

Előzmény: W_B (9790)
naox Creative Commons License 2019.06.26 0 0 9792

A certi az csak papír, sokkal könnyebb hamisítani, mint az aranyat. Ezért igazából nincs jelentősége, a vevő cserében azt hiszi, hogy komoly védelmet jelent. Megtévesztő. Sok gyártó ezért eleve nem is ad. Nem tudom, mi a helyzet a MÖ tömbökkel, régebben nem járt hozzájuk.

 

Előzmény: Obligát667 (9791)
Obligát667 Creative Commons License 2019.06.26 0 0 9791

250 grammosnál a Münzze sem ad certit,papír alapút?

Mert a magyar kereskedő cégek ez alapján nem megbízhatóak,legalábbis ahogy lentebb írtátok.

Az aranypiac.hu-n,vagy tán máshol olvastam hogy a svájcinál kapsz rendes papír alapút,a Münzzésnél nem.

Most erre ne azzal reflektáljatok hogy mert bele van verve. Értem. Azt már lentebb is írtam.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!