Keresés

Részletes keresés

Pretorious Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1498

Rögbiben is így oldották meg, most 2x40 perc a tiszta játékidő, a jv. "time-off" kiáltással jelzi az óramegállítást sérülés, csere, videóbírózás vagy egyéb konzultáció esetén, így egy félidő kb 45-50 percig tart. Fociban is müködne ez de ennél is nagyobb gondnak érzem a videóbíró hiányát és azt hogy kizárólag a bíró éleslátására bízzák hogy egy ilyen Pitroipa-féle esés buktatásnak vagy színészkedésnek minősül.

Előzmény: Omega12 (1497)
Omega12 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1497

Én úgy csinálnám, mint kézilabdában, hogy javarészt a játékvezetőre van bízva mikor állítja meg a játékot. Mert azért egy-egy bedobás vagy szöglet elvégzéséhez, ha megállítaná, akkor eléggé elhúzódhatna a meccs.

Viszont sérülés és csere esetén rögtön megállítanám az órát.

Előzmény: bm613 (1496)
bm613 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1496

Sőt, egyszerűen tanulmányozni kellene kicsit az adatokat, hogy most mennyi a tiszta játékidő egy elvileg 90 perces meccsen, és ha ehhez állítják be az új szabályt, akkor egyáltalán nem lennének hosszabbak a meccsek. Csak tippelni tudok, hogy 2*30 lenne az optimális, de lehet, hogy a statisztika mást mondana.

Előzmény: Omega12 (1495)
Omega12 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1495

Igen ez is egy jó megoldás lenne, és azt gondolom sokkal tovább  nem húzódna el úgy sem egy-egy meccs, mint így a sok hosszabbítással.

Előzmény: bm613 (1494)
bm613 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1494

Egyszerűen át kéne térni a tiszta játékidőre, rögtön nem lenne ilyen, meg az időhúzó cserék a végén, meg akármi...

Előzmény: Omega12 (1493)
Omega12 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1493

Én az ilyenekért rögtön kiállítanám a ,,színészt". Jószerivel az ilyenek miatt vannak a mostani mérkőzéseken 4-5 perces hosszabbítások.

Előzmény: Pretorious (1492)
Pretorious Creative Commons License 2013.02.10 0 0 1492

Kb erre gondoltam :-D

Előzmény: Omega12 (1490)
Pretorious Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1491

Ez az első dolog amit megtanulnak kiskorukban a tévéből az európai focit bámulva.

Omega12 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1490

Nekem főleg azok a jelenetek  tetszenek, mikor ezek a nagydarab gyerekek egy  csöpppnyi fizikai érintkezéstől úgy esnek össze, mint akit  lelőttek , és fetrengenek a földön, mintha a haláltusájukat vívnák.

Előzmény: bendeguz90 (1489)
bendeguz90 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1489

Van egy olyan érzésem ,hogy az idei tornából sok jelenet fog bekerülni a Watts-ba.

Előzmény: Omega12 (1488)
Omega12 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1488

Egy kis izgalmat csempészett a mérkőzésbe Mali kapusa

Előzmény: Pretorious (1486)
bendeguz90 Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1487

A futball egyik örök igazsága érvényesült a kihagyott helyzettekkel kapcsolatban.

Pretorious Creative Commons License 2013.02.09 0 0 1486

Ez a Mali kapus lassan túltesz rajta, simán benne van a kezeiben egy 92. perces potya :)

Pretorious Creative Commons License 2013.02.08 0 0 1483

Hű, tegnap a bírót állították pengellérre, ma meg Pitroipát rehabilitálták... :-o

Előzmény: bendeguz90 (1477)
Morli Holect Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1482

Ugyanezt megcsinálta 2010-ben a szintén házigazda Angola.

Előzmény: Pretorious (1478)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1481

Burkina Faso ('98-as csapat...) kapusának nem a kijövetelek voltak az erősségei. :-))

Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1480

Önmagában nem baj, hogy van egy meglepetéscsapat, de hogy tavaly Zambia nyert, idén Burkina Faso minimum döntős - valahol ezt válságtünetnek is érzem.

Ahogy az sem véletlen, hogy - példának okáért - Kamerun és Egyiptom még a tornára sem tudta magát kvalifikálni. Nagyon komolyan visszaestek ezek a csapatok.

Előzmény: bendeguz90 (1479)
bendeguz90 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1479

Kamerum is szépen eltűnt ,pedig amint utaltál rá nem így indultak.

"most meg... az egész keretből van kb 3 ismert focista, és lazán döntőznek... "

Szerintem bennünk még van potenciál

"elefántcsontparti csapat is vissza fog esni szerintem, vannak ügyes fiúk, de Drogba, a vezérük, kezd kiöregedni. ebben a csapatban talán több lett volna, de igazi lúzerek, az az igazság."

Meg szerintem elég nagyképűen álltak hozzá az egészhez. (Mint ahogy azt Székely Dávid megfogalmazta a Nigéria elleni negyeddöntőn).

A másik meg az ,hogy szerintem nem annyira nagy gond ,hogy nemcsak az ún. nagyok között dől el az ANK és felbukkan Burkina-Fasohoz hasonló csapatok.

Előzmény: Tonio 2.0 (1476)
Pretorious Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1478

Burkina Faso csapatának talán nincsenek olyan szép múltbéli sikerei mint a szomszédainak, de mindenképpen ők játszották a ANK történetének egyik legemlékezetesebb (legviccesebb?) mérkőzését 1998-ban hazai nézők előtt bronzéremért a Kongói DK ellen. A 86.percben 4-1-re növellték az előnyüket, aztán kaptak 3 gólt a maradék néhány percben... http://www.youtube.com/watch?v=AoWf-Ryc8qY

bendeguz90 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1477
Tonio 2.0 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 1476

Üdv, nem sok meccset láttam a tornából, és oké, a ma (tegnap) esti jó volt, de nekem tök furcsa, hogy egy Burkina Faso (nem lebecsülve őket) döntőt játszhat...

a színvonal (amit láttam, azok közül) nem verdeste az egeket a legtöbb mérkőzésen, nem is az a baj, h van egy meglepetéscsapat, hanem: hol van a sok gól, hol vannak az igazán látványos focit játszó csapatok?..

anno mekkora csapata volt például Kamerunnak (nem csak Milla idején, hanem később Mboma-Eto'o-Foé-Song-Lauren-Geremi etc), vagy Nigériában az Okocha-féle generáció, vagy a 2002-es vb-n a szenegáli srácok... de még pár éve is elég jó volt Egyiptom például. kár, hogy a Hosszam Hasszan-féle csapat nem jutott ki a dél-afrikai vb-re, gyanítom, több sikerélményük lett volna, mint Algériának.

sztem válságban van az afrikai foci, vannak persze jó játékosaik, de szerintem az utóbbi időben mennek lefelé. oké, up-ban pl Ghána főleg a fizikai paraméterek miatt még ott tud lenni, de felnőtt korban vmi elveszik, és nem csak a taktikai érzék kevés, vagy a sütnivaló, hanem egyszerűen nem is játszanak szép, látványos focit.

mondjuk Nigéria korábban, igen komoly kerettel csomószor max bronzért mehetett (oké, lehet mondani, h lazán vették a sztárok, kb letojták a tornát, de akkor is... komoly csapatuk volt), most meg... az egész keretből van kb 3 ismert focista, és lazán döntőznek... Burkina Faso döntős. Burkina Faso, basszus! és nyilván nem is érdemtelenül... megnéztem a vb-selejtezők állását, oké, még csak 2 meccs ment le, de Kongó, Niger és Gabon mögött egyelőre 0 ponttal az utolsók a csoportjukban. nem láttam az ottani meccseiket, nem tudom, milyen összeállításban léptek pályára, de... mindenesetre ez érdekes.

persze ez a folyamat nem ma kezdődött, tavaly Zambia lett a győztes, akiknek örültem, de mondjuk 10 éve ezzel a játékosállománnyal fasorban sem lettek volna. tudom, nem minden a játékoskeret ereje, fontos a csapategység is, de akkor is...

a mostani torna előtt úgy gondoltam: elefántok vagy Ghána fog nyerni. de az elefántcsontparti csapat is vissza fog esni szerintem, vannak ügyes fiúk, de Drogba, a vezérük, kezd kiöregedni. ebben a csapatban talán több lett volna, de igazi lúzerek, az az igazság.

Ghána meg... engem nem győzött meg, amikor láttam őket. az afrikai vb-n (jó ágon) valahogy elmentek a 8-ig (sőt, a 4 sem volt messze), de attól a formától most távol vannak.

meglepődnék, ha jövőre, a vb-n bármelyik afrikai csapat kiemelkedően jól szerepelne.

Pretorious Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1475

Nem fogják törölni azt a sárgát mert annyiszor rosszul fújt a spori hogy akkor pld Koulibaly-t meg el kéne tiltani utólag. Amúgy meg szerintem Pitroipa egy kicsit rá is játszott ahogy feldobta magát, de ez amolyan reflex már a mai focistáknál.

Előzmény: Omega12 (1473)
Omega12 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1474

Ha úgy vesszük akkor Ghana 5 bűnrossz büntetőt produkált. Az, hogy két esetben betaláltak,   köszönhették az ellenfél kapusának, aki még ügyetlenebból mozdult a lövésekre.

Omega12 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1473

Bízom benne, hogy megvizsgálják Pitroipa kiállítását és törölni fogják az eltiltását, mert a második sárga is egy nagyon rossz bírói döntés után született.

bendeguz90 Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1470

Ez egy elég nyegle 11-es probálkozás volt ,de a "méltó jutalmát elnyerte".

Pretorious Creative Commons License 2013.02.06 0 0 1469

A sok hülye ítélet valamennyire kioltotta egymást, de amiket Bancé kihagyott azzal egy egész tornát meg lehet nyerni.

Előzmény: Omega12 (1467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!