Keresés

Részletes keresés

zaragozaB410 Creative Commons License 2009.01.23 0 0 135
Szóval: a magánnyugdíj-pénztári tagságot évekkel ezelőtt kötelezővé tették mondván öngondoskodás. Az elv az, hogyha megéred az öregkort saját magadnak összespóroltad a nyugdíjadat amit havi vagy egyösszegű járadék formában majd felélhetsz. Miután értékállónak kellene lennie ezért kitalálták, hogy be kell fektetni a zsetont és majd ebből busásan meg fogsz tudni élni a sok-sok gyarapodással.
Amikor indult ez a magánnyugdíj rendszer ódzkodott ám a nép rendesen főleg azok után, hogy egy csomó ilyen begyűjtő állomás csődbe ment pénzestül mindenestűl. Ha az állami rendszert nézed az sem jobb, mert ott meg a te befizetéseidből fizetik a mostani ellátást vagyis ha az utánad érkezők közül nincs aki befizessen pont oda jutsz mit ha kútba dobtad volna a pénzed.
A pénzed befektetése természetesen hazardírozás, mert ember nincs aki garantálni tudja, hogy az a bizonyos cég létezik 20, 30 vagy 50 év múlva akinek a részvényeibe befektetsz vagyis ha végig gondolod átbaszás és miután semmilyen valós garancia nincs arra, hogy a levont és elutalt és elvileg megtakarított pénzed majd a boldog nyugdíjas éveidet finanszírozza , ezért tulajdonképpen átbaszás. Ennél még az is jobb ha bevarrod a párnába, de erre meg jogi lehetőség nincs.
A különféle megtakarítások (magánnyugdíj, unit link életbiztosítás) az első 5 évben egyébként sem termelnek hozamot, mert az általad befizetett összeg egy része arra megy el, hogy a biztosítók és egyebek fenntarthatóságát, a számlaküldést, a számlád kezelését és egyéb csudálatos dolgokat te fizeted meg. Az 5. évben vagy nullán és ezt követően kellene profitálnod a dologból ha nem vesztik el a pénzedet. Ha elvesztik akkor így jártál.
A gazdasági szaklapok és oldalak is foglalkoznak eme kérdéssel miszerint hová lett a magánnyugdíj-pénztári megtakarítás és mi lesz az ügyfelekkel. Jelentem a kutyát nem érdekli. A magyarázat a szokásos: hosszú távon kell gondolkodni. Még talán egyet is értenék csak az a baj, hogy ami most mínusz azt már nem adja vissza senki és kezdheted az egészet elölről. És mi lesz ha megéred a nyugdíjat? Szerintem bíznak benne, hogy nem teszed.
Traubi Creative Commons License 2008.11.26 0 0 133
Mostanra a bevallottam csak 5% részvényt tartalmazó állampapír portfolion is 15% bukta van otépénél. Hát hacsak nem izlandi állampapírba fektettek szakértelemmel.
Előzmény: Traubi (132)
Traubi Creative Commons License 2008.11.09 0 0 132
Ez az általános? hmmm... sajnos nem. Az otp-nél ennél sokkal durvábban elkártyázták a pénzt.
radom1 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 131

Mivel alapvetően nem értek e pénztárak működéséhez, lehetséges, hogy ez az általános állapot jelenleg. Nyilván nem elkártyázták a pénzt, hanem pl. a befektetések nem hoztak eleget a konyhára. Mindenesetre elcsodálkoztam a jelentős negatív hozamokon. Link nincs, csak a számlakivonatom. Ügyfélszolgálatra elmegyek, oszt megnézzük, hátha a kivonatban van baki.

Előzmény: radom1 (129)
Laslow Creative Commons License 2008.11.08 0 0 130
Ez minden várakozásomat alulmúló eredmény... Tudsz linket adni?
Előzmény: radom1 (128)
radom1 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 129

Kiegészítés: Ha a teljes egyéni számlán lévő összeget tekintjük, akkor ahhoz képest is 7,5 %-át kártyázták el a pénzemnek egy félév alatt.

Előzmény: radom1 (128)
radom1 Creative Commons License 2008.11.08 0 0 128

Na erre mondjon nekem vki hozzáértő magyarázatot:

 

Budapest magánny. pénzt. Kötelező. A 2008. jan 1-augusztus 31-ig idén történt befizetések 80 %-át  tüntették fel negatív "hozamként"

 

Magyarán a példa kedvéért 100.000 ft befizetésem mellett volt -80.000 forint hozam, a számlaegyenlegemen megjelent 20.000 ft.

 

Nem, nem választottam kockázatos portfóliót. Az alapszerződésem él, a BB-nél 2008 Dec. 1-ig kell választani 3 féle portfólió közül.

 

Hogy a bánatos picsában van ez?

 

Miféle befektetéseket csinál a pénztár, hogy 80% buktát produkál az első félévben?

 

Mit lépnétek?

Traubi Creative Commons License 2008.11.08 0 0 127

Harmadik verzió: nem adod el, és később már csak 50-et ér.

 

Személy szerint egyébként én is várok, de nem mellékesen a más pénzével hazardírozó pénztárakat és felelős vezetőiket kurvára megbüntetném.

Előzmény: breakR (126)
breakR Creative Commons License 2008.10.08 0 0 126

Remélem még nem késő a válaszom.

Hasonló a mechanizmusa, mintha egy részvényt 100 Ft-os árfolyamon megvettél, és amikor zuhan a tőzsde csak 90 Ft ér. Itt kell döntened, hogy megvárod, hogy visszamenjen az árfolyam legalább 100 Ft-ra vagy eladod 90-ért és bux rajta 10 Ft-ot.

Előzmény: rolfy007 Reklámszerződés? (124)
Híd Creative Commons License 2008.09.30 0 0 125

Talán nem, de az az igazság, hogy nem nagyon lehet tudni.

Előzmény: rolfy007 Reklámszerződés? (124)
rolfy007 Reklámszerződés? Creative Commons License 2008.09.30 0 0 124
Ha nem lépek át, akkor nem realizálok akkora veszteséget?
vagy ezt most pontosan hogyan kell érteni?
annyira nem vagyok otthon a nyugdíjpénztáras ügyekben, pedig tanultam pénzügyet, de azért az nem terjedt ki mindenre!
Tudnád ezt egy kicsit részletezni?
Előzmény: Híd (122)
Laslow Creative Commons License 2008.09.30 0 0 123
Nálam is ez a helyzet, épp a napokban néztem. Rákérdeztem az Aegonnál, ezt válaszolták: "A törvényi előírások megváltozásának értelmében a magánnyugdíjpénztári tagdíj befizetést 2007.01.01-től az APEH-nál kezelt nyugdíjpénztári bankszámlákra kell a munkáltatóknak teljesíteniük. Az APEH-os és a nyugdíjpénztári adatszerkezetbeli különbségek okozta lassú feldolgozás miatt 2008. évi tagdíj befizetésekkel és bevallásokkal kapcsolatos tagi információkkal jelenleg még sajnos nem áll módunkban szolgálni."
Előzmény: Törölt nick (119)
Híd Creative Commons License 2008.09.21 0 0 122
Most szerintem sehová nem szabad átlépni, mert minden pénztári portfólió mínuszban van, a nagybecsű AXA-é is. Ha valaki kilép, azonnal realizálja a negatív hozamot. Várni kell, amíg bikapiac lesz.
Előzmény: dongabi (121)
dongabi Creative Commons License 2008.09.18 0 0 121
Annyit szeretnék hozzászólni, hogy - mint írtam is- nem mindegy néhány százalékos különbség (ezt Te is írtad), és mivel pl az ING és az AXA között ekköra volt, szerintem érdemes átlépni, mivel: az AXA két éve a legjobb MNYP, a Prémium terméke pedig Európa legjobbja lett. A másik oka pedig az, hogy max. 1000 Ft-ba kerül az átlépés (vagy a bent lévő összeg egy ezredébe), amit 6 hónaponta tehetünk meg, de remélhetőleg (nyilván az előző évi kamatokat figyelembe véve, ami azért nem 110%-os garancia, de jelent valamit) több ezer/tízezer Ft-ot nyerünk vele.
iigloo Creative Commons License 2008.09.17 0 0 120

Sziasztok!

 

Lenne egy fontos észrevételem...

 

Mindenki a pszaf alapján próbál tájékozódni, ez természetes, mivel nincs más objektív összehasonlítási alap.

 

Egy két dolgot azomban figyelembe kell venni!

 

Az egyik, hogy az nincs leírva, hogy befektetési és stabilitási szempontból a cég milyen erős, tehát milyen minősítést kap a különböző ágazatokban, mint alapkezelő  (pl. aaa )stb., illetve mióta üzemel, mekkora a tőkéje hány országban van jelen...

 

Magyarul, mennyire megbízható a cég?

 

A másik dolog, hogy miket is hasonlít össze a pszaf? Az utóbbi 10 évet, amióta egyáltalán magyarországon vannak nyugdíjpénztárak. 

 

Ez azért nem akkora időintervallum hogy messzemenő következtetéseket lehessen levonni, a semminél természetesen mindenképpen több!

 

Ha megnézzük, (és ha esetleg sejtjük hogy fog ez az év alakulni) láthatjuk hogy kvázi nulla és 20%-os abszolut hozamon belül az eddigi években minden volt majdnem mindenkinél. Magyarul ha éppen valakinek az adott évben a hozama 5 %-al magasabb (ami tetemes külömbségnek tünhet) mint a másik cégnek, akkor arra azt lehet mondani hogy igen, most ők jobbak voltak, de az nem azt jelenti hogy igy lesz a következő 20-30 évebn is. Vannak kiugró értékek, és ebben a 10-es minatvételezésben ez még nem látszódik egyértelműen.

 

Mit lehet tenni, mi alapján lehet dönteni?

 

Egyrész a pszáfos adatokat meg kell nézni, különösen az utolsó 5 év átlaghozamát, másrészt egy kicsit meg kell vizsgálni a céget is...

 

Lehet hogy egy két kicsi cég magasabb hozamot ért el mint mondjuk például az Axa vagy az Ing, de ne felejtsük el, hogy a nyugdíjunkról van szó, tehát a biztonságnak nem az első hanem a nulladik helyen kell szerepelnie ha döntünk!

 

Persze van állami garancia, de azért ne legyenek illúzióink, hogy mi a kisemberek pórul járhatunk-e :(

 

/Személy szerint, és mivel nekem ez a szakmám lehet hogy nagyobb a rálátásom mint az átlagembereknek, az ING-t választottam, és nyugodt vagyok hogy még ha nem is minden évben de összességében jól fogok járni!/

 

 

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 119

megnéztem ma a nyugdíjpénztáram egyenlegét (kötelező)

 

felháborodva vettem észre, hogy az apeh idén még egy árva fillért sem utalt át a munkáltatóm által kötelezően levont pénztári tagdíjamból

 

nálatok is így van?

 

mégis mikor szándékozzák átutalni az összegeket? mekkora kamatra tesznek így szert illetéktelenül?

dongabi Creative Commons License 2008.09.13 0 0 118
Arra érdemes odafigyelni, hogy (a jelenleg hatályos törvények értelmében) a megállapított havi keresetünk 50%-át kapjuk nyugdíjba. A KSH adatai szerint a nyugdíjba vonulók életszínvonala 40%-kal csökken. Azt ugye tudjuk, hogy a TB rendszerünk (amiből elvileg a nyugdíja kapnánk majd) egyre inkább finanszírozhatatlanná válik, tehát mindenképpen érdemes előtakarékoskodni. Hogy milyen formában, az más kérdés. A 35 év alatti pálykazdőknek már kötelező magánnyugdíjpénztárba belépniük, arra utalják a fizetésük kb 9%-át. ebből hosszú távon lesz valami. De ha az ember komolyabb nyugdíjat (nyugdíjkiegészítést) szeretne, akkor másban érdemes gondolkodnia, min ÖNYp és MNYP. Akkor már érdemes pl. unit-linked befektetést nyitnia, vagy egy Aranyút-at (utóbbit inkább akkor, ha több ideje van még a nyugdíjig), hiszen míg a legjobb MNYP (AXA) hozama 8,2%, addig ezek sokkal többet tudnak. (gondoljatok bele, hogy míg az AXA ennyit kamatozik -MNYP-a-, addig az ING pl csak 4,4%-o!!!  Ez pedig azért nem mindegy, mert pl. 3%-os eltérés 30 év alatt azt jelenti, hogy 66%-kal több - vagy kevesebb pénzem lesz).
Előzmény: SANK (117)
SANK Creative Commons License 2008.09.12 0 0 117

Sziasztok !

Én 57-es vagyok, és sajnos annak idején aláírtam a magánnyugdíj pénztári tagságot. Jelenleg vállalkozóként (kényszer) dolgozom, a minibálbér készeresére vagyok bejelentkezve , és nagyon félek nagyon kevés lesz a nyugdíjam.

Van még lehetőség viszakozni az állami nyugdíjrendszerbe.

Köszi a választ.

 

Előzmény: Mary nagyi (91)
Wzsó Creative Commons License 2008.09.02 0 0 116

Szervusz Híd!

Ne haragudj nem e topic témája, de nem tudnál benézni a Tunéziai fórumra?

 Van ott egy Pénzügyi kérdés bankkártya-használat, ill készpénzátváltás

 dillemájáról.36719. hsz.

 http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9004793

Engem is és másokat is igen érdekelne?!

 Kérlek, ha van rálátásod erre a témára tudásod szerint.

Ha megteszed nagyon megköszönöm.

Üdv.:Erzsi

Előzmény: Híd (115)
Híd Creative Commons License 2008.09.01 0 0 115
Pl. most itt vagyok. Mi a gond?
Előzmény: Wzsó (114)
Wzsó Creative Commons License 2008.09.01 0 0 114
Híd! Mindenütt kereslek!
Előzmény: Híd (113)
Híd Creative Commons License 2008.08.28 0 0 113
Azt nem tudom, mennyire tudod, de háromféle hozam van bennük: nettó hozamráta, bruttó meg referencia. Ebből a nettót kell nézni - ez az, ami a ktg-ek levonása után a zsebedben marad. A bruttó a ktg-ekkel együtt számolt hozam. A referencia pedig az a bencsmárk, amit el akart érni/túl akart szárnyalni a kassza.
Előzmény: rolfy007 Reklámszerződés? (112)
rolfy007 Reklámszerződés? Creative Commons License 2008.08.27 0 0 112
Köszönöm!
Előzmény: Híd (111)
Híd Creative Commons License 2008.08.27 0 0 111
Előzmény: rolfy007 Reklámszerződés? (109)
Ildykee Creative Commons License 2008.08.27 0 0 110
A prémium az AXA tagja.
Előzmény: Híd (108)
rolfy007 Reklámszerződés? Creative Commons License 2008.08.27 0 0 109
Létzik valahol egy olyan honlap, vagy táblázat, vagy bármi ahol a különböző önkéntes magánnyudíjpénztárak hozamait lehet összehasonlítani???

Mert szeretném megtudni melyik a legjövedelmezőbb! Ha esetleg van valami infótok azt nagyon megköszönném :)
Híd Creative Commons License 2008.08.27 0 0 108

Na, ezzel a díjjal a nyugdíjas kitörölheti a seggét. Akkor már inkább az AXA, ugyanazzal a vagyonkezelővel sokkal jobb hozamot csinált tavaly, mint ez Prémium vagy mi a tököm. 

Előzmény: Ildykee (107)
Ildykee Creative Commons License 2008.08.27 0 0 107

A Premium Magánnyugdíjpénztár nemzetközi összehasonlításban is kiemelkedően innovatív befektetési politikájának elismeréséül az Invesment & Pensions Europe (IPE), az európai befektetési- és nyugdíjpiac vezető szakfolyóirata 2007 novemberében a pénztárnak ítélte oda a „Közép-Kelet-Európa Legjobb Nyugdíjpénztára – 2007” díjat.

mindenképpen ezt ajánlom

Híd Creative Commons License 2008.08.21 0 0 106

Ha fiatal vagy, mindenképpen növekedésit válassz hosszú távra, mert a többi nagyon keveset hoz hosszú távon. Az ING jó pénztár amúgy.

 

Előzmény: monivp (105)
monivp Creative Commons License 2008.08.21 0 0 105

 

Sziasztok!

 

Sürgős segítségre lenne szükségem. Az ING -nél van a magánnyugdíjpénztáram. Most kaptam egy értesítést a választható portfóliókról, szeptember 1-ig be kell küldeni a választ. Megnéztem az oldalukon melyik mit takar, de természetesen nem lettem okosabb.

Klasszikus: főként állampapír,nyilván ez a biztonságosabb, alacsonyabb hozammal.

Kiegyensúlyozott: negyedrészt különböző részvény, nagyobb r. állampapír

Növekedési: 75% részvény

 

Kicsit tartok a részvényektől és abban sem vagyok biztos, hogy az ING lenne a legjobb megoldás. Aki végzett már némi összehasonlítást és ért is hozzá kicsit, melyik pénztárat tudná javasolni, amelyik esetleg jobbnak, "megbízhatóbbnak" tűnik, mint az ING érdemes-e átlépnem illetve melyik portfólió választását ajánlanátok?

Bőven több, mint 15 évem van még nyugdíjig, ezért a növekedésit javasolják, de én inkább a biztonságosabb megoldást választanám, ha egyáltalán van ilyen.

 

Minden választ előre is köszönök! 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!