Keresés

Részletes keresés

vargusz Creative Commons License 2023.12.27 0 0 557

Javitva az 517-s helyett 511-es hsz-t akartam írni..

Előzmény: vargusz (556)
vargusz Creative Commons License 2023.12.27 0 0 556

Üdv Dééééé!

 Engem érdekel a gép amit építeni akarsz, tudnál segíteni? Én is meg akarom építeni, de kevés segítséget kapok, a külföldi ingyen enrgia fórumokon több ezer oldal van és rengeteg info amiket rengeteg idő átböngészni, időből meg kevés. Az se baj ha valami más platformra rakod fel ha ide nem akarod feltenni, nincs esetleg youtub csatornád vagy valami más ahol tudnál segíteni, vagy az indafotó is jó volna ha oda fel tudnád tenni a kapcsolási rajzot, ami érdekel hogy te milyen alkatrészekkel akarod összerakni, 
miket vettél hozzá, az 508-as és az 517-es hozzászólásban raktál ki képet, ahhoz hasonlóan,  hogy ezt egy összefüggő nagy képben fel tudnád tölteni akkor máshova, hogy egyben hogy néz ki az általad választott alkatrészekkel a kapcsolási rajz? Hogy mit mivel kötnél össze.. köszi. 

Előzmény: Déééééééééééé (553)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.27 0 2 555

A ferritnek az eddig bemutatott és közönséges Lenz törvényen alapuló szerepén kívül sokkal komolyabb funkciója is lehet. Amikor már a vasmag telítődését is kihasználjuk. A telítődéskor lecsökken az induktivitás, az áram és az energia pedig megugrik. Hasonlóan az előbb bemutatott kapacitás változtatós esethez, annak analógiájára. Például ha az L induktivitás felére esik, akkor az I áram és az energia duplájára ugrik. Mert a Φ = L·I fluxus a fluxusállandóság törvénye miatt nem változhat hirtelen.
Ezt a jelenséget a Magnetic Flux Compression Generator -oknál alkalmazza a hadiipar. Azzal a különbséggel, hogy az áramjárta tekercs induktivitásának hirtelen lecsökkentésére fura módszert alkalmaznak, méghozzá felrobbantják a tekercset. A tekercs szét tud robbanni, de az általa létrehozott fluxus nem. Az bármi áron megmaradni igyekszik, akár még az energiamegmaradás rovására is. Persze nekünk nem egy felrobbantott és egyszer használatos induktivitást kell használnunk a Kapanadze generátornál, hanem ferritgyűrűkből álló magot. A ferrit végtelenszer telítődhet a működés közben.
Fontos lehet az is, hogy a kimeneti energia ne hasson vissza a bemenetre. Ezért a primer oldal lehet a ferritgyűrűk köré tekercselt szolenoid, a szekunder meg a középen átmenő áramvezető. Ez a vezérlő jelre vissza nem hatási módszer ismert a mágneses erősítőknél, azon belül is a Cross-field transductor-nál:

 


A Magnetic Flux Compression Generator -oknál a fluxusmegmaradásra (Conservation of magnetic flux) van néhány egyenlet, amit szóban már leírtam:
Φi = Φf
Li·Ii = Lf·If
Ei·Li = Ef·Lf
Az i index initial (kezdeti), az f index final (végső).
Ahányad részére csökken az induktivitás, annyiszorosára nő az áram és az energia. A ferrit telítődésekor meg nem csak felére szokott leesni az induktivitás. A leírtakból következik, hogy a ferrit legyen minél magasabb Al értékű.
(MÉH-telepeken még lehet bontani egy szatyornyi ferritgyűrűt csöves TV-kből, monitorokból, fénymásolókból, PC tápegységekből, stb).

A most bemutatott parametrikus energianyerést ha tovább boncolgatnánk, szintén az áramsokszorozásnál kötnénk ki. Tehát nem egy újabb energiatétel sértési módszerről van szó, hanem az áramsokszorozásnak egy másik, komolyabb változatáról. Ha nem lenne komoly, akkor nem használná a hadiipar.

 

Ismétlem, további valós elmélet jöhet. De csak valós. És ami még nem található meg a szakirodalmakban vagy a Google keresővel. Valótlan elméletekkel vagy az ismert villamosmérnöki anyag ismétlésével nekem is tele a tököm. 

Törölt nick Creative Commons License 2023.12.27 0 2 554

Korábbi hozzászólásában valaki írta, hogy a villanyszerelőket nem érdekli az ingyen energia téma, mert ezoterikus.
Meg tudom érteni őket. Mert a legtöbb leírás szinte szándékos félrevezetéseket tartalmaz. És azt sejti vagy tudja mindenki, hogy a kudarc oka az, ha valamit rosszul tudunk.
Elmélet az kell, de csak egy, ami valós, rövid, közérthető és ami a tudomány és a logika nyelvén íródott.
A következő sorok a "földből kiszívott vagy kiráncigált elektronok" ködéről veszi le a fátylat.
Így már érdekelni fogja a műszaki kollégákat.

 

Ez a rajz egy kapacitás változtatós parametrikus rezgőkör.

 

 

A 10 m-es nedves földréteg a nemlineáris kondenzátor dielektrikuma, a leásott rossz hűtők pedig a kondenzátor fegyverzetei.
A fura házi készítésű nemlineáris kondenzátorunkból készített rezgőkör ráadásul autoparametrikus rezonanciára képes. Ami azt jelenti, hogy a kondenzátorunk kapacitása a rá adott feszültség függvényében változik a rezgés közben. Tehát a kapacitásának vezérlésére nem kell külön vezérlő jel.

 

 

Amikor a feszültsége elér egy kellően nagy szintet, a kapacitása leesik, a feszültsége és energiája pedig megnő. (A víz dielektromos állandója 80, szerencsére viszonylag magas, tehát van lehetősége csökkenni). Ha például a kapacitása a felére esik, akkor a feszültsége és energiája duplájára nő.
A vízautók vízbontói is így nyerik az energiát.


A parametrikus rezonanciával foglalkozott a tudomány, de azt frissíteni szándékozom, hogy a valóságot írja le. Mert nem egészen azt írják le. Hanem úgy, hogy az energiatételnek erőszakkal megfeleljenek a sorok, mert hát mit szólnának az intézmény főnökei ahol alkalmazottként raboskodnak.

 

Leginkább villanypásztor javításnál tapasztalhatjuk, hogy a közvetlen kimenetét kibírjuk bármekkora szikraközzel, de ha a földréteg mint dielektrikum is bekapcsolódik az áramkörbe, akkor nézünk mint gázálarc. Mert azt vártuk, hogy a földréteg még ellenállást is jelent, aminek inkább csökkenteni kéne az áramot.
Egyik gazdálkodó ismerősöm szinte évente jár hozzám hogy javítsak meg neki egy-egy újonnan szerzett villanypásztort. (Gondolom mások kidobták :)). A megjavítottat helyben ki is szokta próbálni magán és általában elégedetlen a "rúgásával". Majd jelezni szokta, hogy bekötve a föld áramkörébe k..va nagyot b...sz, és nem tudnám-e legyengíteni.
Miért kéne legyengíteni? Fel kell használni.

 

Nem az a baj ha vannak akik csak írogatnak. Hanem az, hogy nem a valós működési magyarázatokról írnak. Régen előadásokon is például a FET-ek működéséről adtak elő. Miért kell olyanról előadni, amiről tonnányi szakirodalom van, vagy ott a google kereső? Arról kell előadni, amit még nem ismer a tudomány. Szívesen vállalom az elkészítéseket, forrasztani én is tudok. Ha valaki valós elméleteket ír. Én nem fogok megsértődni a valós elméletektől. Mert azt keresem én is, és csak lassan de biztosan szoktam megtalálni. 

 

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.27 0 0 553

Egyébként igazad van, és én is kiszállok! mivel már-már a sok anyagjaimba én magam is bele bele gabalyodom! akik jönnek ujjak majd okosabbak lesznek! Nem csak szakmaiatlanok és a végtelenségig elmélkedő emberek, akik soha de soha nem képesek egy működő géppel sem előállni! Milyen igaz is ez kéremszépen! Úgy hogy The End.

De egy képet még beteszek ide, hogy lássátok én meg is fogom csinálni, még ha bukta is lesz. Ez az első Alis rendelés az alkatrészekből ami ma megjött, de én több szálon próbálkozom úgy is, mert a franc se tudja melyik is az ténylegesen ami menni is fog, mert a duma az csak duma ugye.

Előzmény: Törölt nick (551)
Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.27 0 1 552

A Binget sokan használják, egyrészt mert hamarább összeszedi az infókat, persze van hogy nem mond igazat.

Az egyik megoldás igen a TL494-es kész kis kapcsolás, de az máshogy van bekötve és nem tranzisztorokkal dolgozik, egyébként azt is kipróbálom. Én elgondolkozok a működésükön, mert igen, én nem tanultam, nem és most sem tiszta sok dolog! lehet max. csak 30-40%-ban posztolok vagy mondok jókat, de próbálok minél több és több dolgot ide tenni, hogy aki ide betér, az tudjon csipegetni belőle, mert ez máshol se megy máshogy, sajnos! Hozzánemértőkből bőven van! itt vok én is egynek! aki meg érti az nem fárasztja magát ezzel a hellyel az is biztos, úgy gondolhassa hogy "nah a sok hülye".. mindegy. Én posztolgatok továbbra is egyeseknek jól fog jönni ketteseknek meg nem, de nem lehetünk egy szinten senkivel.

A legfontosabb meg hogy az ember fogjon hozzá! ne trécseljen a végtelenségig itt! elméletből nem lesz sültgalamb.. A másik meg lehet hogy így is zsákutca az egész, én meg a sok időt energiát szintén belefektettem, de kétség kívül igaz! a legkönnyebb ráhagyni és lemondani itt mindenről! hisz olyan hogy ingyen energia?? olyan nem létezik.

Törölt nick Creative Commons License 2023.12.27 0 0 551

Segítség?Magaslóról való beszélgetés miatt kb senki nem szól bele. (és én is befejeztem innentől) Okos a bing. Ezt a kisiskolás is tudja. TL 494.

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.26 0 1 550

Megkérdeztem a Binget hogy tudna e segíteni, a modulációs tekercs vezérlésébe, és sztem egész jó ötletet adott, habár én nem tudom csekkolni.. mutatom is:

A 2. képen látható a fő végtranzisztorok, előtte a meghajtói, a gép szerint kettő 555 időzítővel meg lehet oldani úgy hogy az egyik jelet magasra még a másikat alacsonyfeszültségszintre kell tenni, így felváltva fognak nyitni a tranzisztorok, kb. ennyi.. amúgy tök fa.z vagyok házzá.. segítséget meg senkitől nem tudok kérni.

 

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.25 0 2 549

Kijavítom magamat mert nem a szikra után hanem a "szikraforrással" párhuzamosan! ami még nem a szikraköz!

Mint ahogy itt is van ugye lásd kép:

Ezen a képen 2.5KW kimenet van! de a trafó piszokul melegszik a szerző szerint! és azt írja gondolkodik egy egyedi trafó készítésén! A trafót persze lehetne hűteni egy nagyon erős ventivel is egy szűkített csatornába. Ez egy tuningolt változat az egyik régebbi, lentebb látható "sárkány" által elkészített gépről.

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.25 0 2 548

Azért nem kell a visszacsatolás meg szórakozni a szkóp beszerzésén, meg kiismerni azt és méricskélgetni vele napokig hetekig, mert a sima faékegyszerű szikráztatással ugyan azt érjük el, csak nem lesz full tiszta a jelünk (és akár el is lehet rontani). Mert a visszacsatolásos mit csinál?? az átvitt (visszacsatolt) Tesla feszültségét viszi át a 6 menetre! jó fűteni vele? miért ne lenne az?! persze tökéletes szinkronba a modulátor tekercsekkel, különben vagy nem fog működni vagy gyenge lesz a kimenet, tömör lényeg. A szikráztatós ami 2KV-tól indul mondhatni, bele lökdösi, át indukálja a fő tekercsbe és már is elértük a célt! ill majdnem, hisz a rezonanciának ott is meg kell lennie, hogy az önfenntartás felállhasson!

Itt egy replika, ahol nincs ferrit a magba: https://www.youtube.com/watch?v=DQcSlcTz0WE

Ez a mag dolog nagyon érdekes! mert máshol is megoszlik a vélemény róla! van ahol semmi, van ahol ott az állítólagos 2000 mH gyűrű, van ahol más fém mag van pl, rézcső, szval ez annyira szerteágazó hogy nagyon.. Ha az ember érti a mélységekig a működési elvet, akkor lehet játszadozni ezekkel, de enélkül is énszerintem, ott a lehetőség mindenkinél..

Lassan jönnek az Aliról a dolgok, én indulásnak egy 10KV-os gyújtótrafósat használok, és a modulátort kétirányú 4szögjellel hajtok majd meg, kimeneti részen a puffer kondival, és lehetséges lesz egy hangoló kondi is a szikra után, nem lesz egyszerű, hisz hiába az van mondva egy rajzra hogy az kész! mindég lesznek buktatók, de el kell kezdeni vhol. De persze ha vki a "teljes életét" a visszacsatolósra akarja feltenni, ami meg kell hagyni még tapasztaltaknak is feladja a leckét! hát tegyék.. én nekem már nincs annyi időm hogy ilyenekkel vesződjek.

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.23 0 0 547

535 Hsz pdf pont arról beszél hogy a Teslatekercses visszacsatolásos az baromság, hogy anélkül is működik, én tuti nem bajlódom vele, lent leírtam mit hogy akarok, a többi nagyjából oké.

Egyébként próbáltam megfejteni mi hogy lehet a dobozba ahol változtatható a kondi.

Valamint 517 és 495 hsz-nél lévő kapcsolási rajzba a rezonanciát állítható hengeres kondival éri el, ami 4 részes. 

 

 

 

Előzmény: vargusz (546)
vargusz Creative Commons License 2023.12.23 0 0 546

Ez egy video alatti hozzászólás a kapagenről:


A kapanadze generátor működési elve egyszerű.
Építünk egy Tesla tekercset mely nagy frekvenciás, nagy feszültséget hoz létre. A Tesla tekercs gyakorlatilag egy elektron pumpa. Az elektronok nagyfrekvenciás rezgését megszüntetjük (bifiláris tekercs) mert a rezgés problémákat okoz a kötéseknél, forrasztásoknál, elektromos alkatrészek működésében. Az elektronok sűrítésével létrehozott magas feszültséget egy vagy két leválasztó transzformátoron keresztül vissza eresztjük a földbe. Amennyiben a Tesla tekercs megfelelő rezonancián rezeg, hatásfoka 100% fölötti. Vagyis a többlet energia pótolja a veszteségeket. A rendszert egy előre tervezett teljesítményre építjük ezért azt bármikor képes leadni. A gyakorlati kivitelezés az igazi kihívás. Az első lépés a Tesla tekercs megépítése. Ennek a rezonancia frekvenciáját, a kimenő feszültséget és az átmenő teljesítményét utólag tudni kell hangolni, mert csak 100% fölötti hatásfoknál van ingyen energia. Aki kapanadze generátort szeretne építeni az először építsen egy jól működő Tesla tekercset. A Tesla tekercs építésének elég részletes magyar, orosz, angol irodalma létezik. Azért felmerül a kérdés mit kezdünk a sok elektronnal ezért párhuzamosan kezdhetjük össze állítani a kapanadze generátor többi részletét is. Kapanadze az első videóban még közvetlenül 230V-os hálózatról indította a Tesla tekercsét és csak miután felállt a rendszer akkor kapcsolta le a rendszert a hálózatról. Később már egy 9V-os elem és egy méretes inverter segítségével történt az indítás. A 9V-os elem csak a körfolyamat elindulásáig szükséges. Gondoskodnunk kell az elektronok ideiglenes tárolásáról, és az elektronok szabályzott vissza engedéséről a földbe. Ekkor egyen áram keletkezne. A Tesla tekercs, és a fogyasztóink működtetéséhez, 50Hz-es 230V-os váltóáram szükséges. Gondoskodni kell két leválasztó transzformátorról egyik a rendszert táplálja másik a fogyasztókat. Az egyenáramot át kell alakítani 50Hz-es 230V-os váltóáramra. Az egyenáramot (100Hz-es) megszakítóval két irányba tereljük és a transzformátor primer körére felváltva jobbról-balra, majd balról-jobbra engedjük az áramot. A termelt árammal működtetjük a Tesla tekercset. Felmerül még a földelés kérdése. Elméletben két elektromos körfolyamat van. Egyik a Tesla tekercs egyirányú körfolyamata. Ekkor a földből Tesla tekercs felpumpálja az elektronokat nagy feszültségre, majd munka végzésre felhasználva vissza juttatjuk az elektronokat a földelésbe. Célszerű az elektronokat egyszer kivenni a földből és egy kondenzátor telepben tárolni amíg a Tesla tekercs újra vissza pumpálja rendszerbe. A másik „körfolyamat” az 50Hz-es 230V-os váltóáramú hálózat. Ide is érdemes kondenzátor telepet telepíteni, mert ugyanazt az elektron mennyiséget rángatjuk oda-vissza. Ha a kapanadze generátor teljesítményével összhangban vannak a kondenzátor telepeink a rendszer szinte földelés nélkül is működne. Kapanadze a harmadik videóban már egy többeres kábellel és egy földelési ponttal megoldotta a kérdést. A megépítéshez szükséges némi elektronikai képzettség, komoly elkötelezettség és sajnos megfelelő mérőeszköz rendszer. A fent leírtakból még nem garantált a biztos siker, viszont alkalmas az elinduláshoz. Érdemes a különböző kapanadze generátor videókat olyan szemmel megnézni, hogy melyik részegység mi lehet, mivel van összekötve? Az egyes helyi elektromos problémát Kapanadze miként oldotta meg.

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.22 0 0 545

Félbevágni sztem nem kéne, amit én mutattam az a ferromágneses gyűrű és olcsón az 45mm-es, azt lenne érdemes kipróbálni, és igen én se találok. 

Más maggal is lehet próbálkozni, az nem azt jelenti hogy mással nem fog menni, menni fog csak más lesz a P gondolom..

A T.K-nak sok fontos része van, a tekercs is az, hogy mennyit tekersz milyen irányba, amik vannak azok csak replikák itt is.

Előzmény: vargusz (540)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.22 0 1 544

"...a rézcső ferrit kombó szted mennyire érdemes beépíteni egy "Free Energy" gépbe?
A rézcső és ferritgyűrű kombinációról jut eszembe, hogy régen adatrögzítésre használták a ferritgyűrűs tárolókat.

 

 

Aminél a kiolvasó vezetékben (szekunder oldalon) indukálódó feszültség nagysága attól függött, hogy a mágnesező áramnak át kell-e fordítani a gyűrűben lévő fluxust vagy sem. Ha át kell fordítani, akkor 2Φ a fluxusváltozás és értelemszerűen nagyobb az indukált feszültség és az energia is.
De hogy a Kapanadze alkalmazza-e ezt a trükköt energianyerésre, még nem tudom, kacsolási rajzait még nem elemeztem kellően.

Előzmény: Déééééééééééé (539)
vargusz Creative Commons License 2023.12.22 0 0 543

Vagy ezt a 2000 nh-s ferritet nem lehet kiváltani valami mással, valamit helyette, most  csak egy elvont példa, vasdróttal... stb..

Törölt nick Creative Commons License 2023.12.22 0 0 542

"...a rézcső ferrit kombó szted mennyire érdemes beépíteni egy "Free Energy" gépbe? mekkora kraft szedhető ki belőle?"
Megfordult a fejemben, hogy lehet-e olyan szerepe, hogy a kimenet ne hasson vissza terhelésként a bemeneti oldalra. De eddig nem látok ilyen szerepét. Akkor pedig nem indokolt ilyen különlegességet használni. 

Előzmény: Déééééééééééé (539)
vargusz Creative Commons License 2023.12.22 0 0 541

És ha  pl.   Al:3200 NH-s,   toroid ferrit maggal próbálnánk az egyáltalán nem érne semmit?

vargusz Creative Commons License 2023.12.22 0 0 540

Pedig úgy néz ki hogy ez a fajta speciális ferrit gyűrű kell a T.K. generátorhoz, ez lehet a működésének egyik fontos összetevője, itt taglalják is:

https://www.google.com/search?q=ferrit+ring+kapanadze+gener%C3%A1tor&sca_esv=593038284&sxsrf=AM9HkKkLWVHw5iv4Sw21XS_wC2saCh0xfg%3A1703237027152&ei=o1WFZYT1CPuXi-gPzZmyyA4&ved=0ahUKEwjE0uKv3KKDAxX7ywIHHc2MDOkQ4dUDCBA&uact=5&oq=ferrit+ring+kapanadze+gener%C3%A1tor&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiIGZlcnJpdCByaW5nIGthcGFuYWR6ZSBnZW5lcsOhdG9yMgcQIRigARgKMgcQIRigARgKSLEoUPgFWMQccAF4AJABAJgBsQKgAeEJqgEHNC41LjAuMbgBA8gBAPgBAcICCxAAGIAEGKIEGLADwgILEAAYiQUYogQYsAPCAggQABiABBiiBMICCBAAGIkFGKIEwgIEECEYFeIDBBgBIEGIBgGQBgU&sclient=gws-wiz-serp

https://www.overunityresearch.com/index.php?topic=237.350


 De kérdés hogy hol lehet egyáltalán beszerezni ezt az AL: 2000 NH, induktivitási együthatójú 45 mm-es ferrit magot, mert én sehol sem találtam?
De ha még akár 50 mm külső átmérőjű vagy annál nagyobb gyűrűt találnánk, még azt is meg lehetne oldani hogy félbe vágni, kissebre venni, vékony gyémánt vágó tárcsával elvágni, vagy fémvágó tárcsával, és a két fél darabot összeilleszteni.

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.22 0 0 539

De van egyáltalán vmilyen fajta géped amit megtudsz itt mutatni??? (a visszacsatolós nem nekünk való, sok a macera vele) A másik meg hogy a rézcső ferrit kombó szted mennyire érdemes beépíteni egy "Free Energy" gépbe? mekkora kraft szedhető ki belőle? vagy ez inkább csak érdekesség kategória? én nem láttam egy videót se, amiben nagy kraftot szednének le.. volt egy videó, de nem találom, ott 50V alatt ha jól emlékszek szedtek le cuflát, az meg nem sok.

Előzmény: Törölt nick (538)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.21 0 0 538

Visszacsatoltan működő gépem nincs.
Aminek oka az, hogy maximálisan kifogástalan elméletem sokáig nem született, annak ellenére hogy már 40 éve is lehet annak, hogy annak idején gyerekként először felfedeztem a mechanikai energiatétel alóli kivételt parittyával való játszadozás közben. Mégsem volt első olvasásra kristálytiszta például Orffyreus kerekének titka. A méretezése ma sem az.
Gyakorlatiasabb, "nyóc" osztállyal is könnyedén felfogható elmélet kellett, amilyet például az előbb is írtam. És persze ami 100 %-ban fedi a valóságot.

Előzmény: Déééééééééééé (537)
Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.21 0 0 537

:D "A mi Józsink" ezek szerint létezel! azt hittem hülyéskedik itt az egyik tag! :D Neked van létező és használatba lévő géped?? mert látom az elméletet kened vágod, velem ellentétben.

Előzmény: Törölt nick (536)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.21 0 2 536

Leírom hogyan gondolom a ferritgyűrűn átvezetett huzalban indukálódó feszültséget.


 

Az a) ábrán a rövid impulzusokkal táplált áramvezetőre LED csatlakozik. Ez gyakorlatilag rövidzár a LED számára, tehát nem világít.
A b) ábrán egy ferritgyűrűn került áthúzásra ugyanaz az áramvezető.
Az impulzus felfutásának pillanatában a ferritben felépül egy mágneses fluxus.
Majd az impulzus megszűnésekor ez a fluxus nem tűnhet el hirtelen, a fluxusmegmaradás miatt. Ahogy a vele analóg mechanikában a lendület sem szűnhet meg hirtelen. Ezért a LED áramkörében olyan irányú áram indukálódik, ami a fluxust fenntartani igyekszik egy ideig. Ami kivilágítja a LED-et.


Tehát a tankönyvekkel ellentétben a Lenz törvény nem az energiamegmaradással, hanem a fluxusmegmaradással magyarázandó.

 

A meghajtó áramkörben keletkező plusz energia magyarázatát is leírom, mivel az már átlátható.

 

Ismert és kerülendő jelenség a transzformátorok bekapcsolási (mágnesezési) áramlökése (Magnetization inrush current). Vagyis amikor egy induktivitás úgy kap áramot, hogy abban már (vagy még) van egy fluxus.

Itt egy egyszerű kísérlet:

 

 

A tekercs melletti izzó teljes fénnyel világít, de a másik nem.

 

(Nem emlékszem pontosan, de lehet hogy a táplálás egy 100 Ohmos ellenálláson át történt.)
A vezérlő frekvencia néhány kHz, az induktivitástól függően, kicsi kitöltési tényezővel.
A tekercs lehet akár légmagos is, például egy régi bim-bam csengő 900 menetes tekercse. Amibe Ø10-es ferritmag is helyezhető.
A D dióda közönséges 1N 4007 is lehet.

 

Magyarázat:

 

 

Az a) ábrán a K kapcsoló zárt, a tekercsen I1 áram folyik keresztül, ami egyik izzót sem világítja ki.

A b) ábrán kinyitjuk a kapcsolót, ezért a tekercsen, a diódán és a tekercs melletti izzón egy I2 önindukciós áram folyik keresztül, ami szintén nem világítja ki az izzót.

Majd a c) ábrán meg sem várjuk míg ez az I2 áram lecseng nullára, hanem ismét zárjuk a K kapcsolót és a tekercsen már két áram összege folyik keresztül. Ez már teljes fénnyel kivilágítja az izzót, miközben a felső kontrollizzó nem világít.

 

Természetesen a kapcsolgatáshoz megfelelő frekvenciával és kitöltési tényezővel kapcsolgatott félvezető szükséges.

 

Ha két azonos nagyságú áramot összegzünk, akkor értelemszerűen kétszeres lesz az eredő áram, de az energia az négyszeres, és nem kétszeres lesz. Mert az energiák képletében (½L·I² vagy I²·R·t) négyzeten van az áram. Ez a jelenség minden energiaképletre érvényes.

 

A keskeny impulzusokra azért van szükség, mert miután a tekercs fluxusa felépült, energiapazarlás lenne tovább rajta tartani az áramot. A megfelelően beállított néhány kHz körüli frekvencia meg azért kell, hogy a soron következő áramimpulzus szinkronban legyen a korábban kialakult önindukciós árammal. Így tud a két áram összeadódni, ha egy időben találkoznak.

A gyakorlati kivitelezésnek egyik egyszerű példája a Joule Thief nevű önrezgő áramkör. Ezek közül is a legegyszerűbb a Super Joule Thief.

 

 

Super Joule Thief

 

Ez az áramkör szerepel a Resonant LCR Amazing Circuit című videóban is, csak más elrendezéssel:

 

 

Látható, hogy az áramkör szinte bármilyen értékű induktivitással berezeg, akár a huzalra fűzött ferritgyűrűkből készítettel is.

És még egy fontosat: A Moray készülék és a Tesla autó energiaforrása NEM fúzióval működik. 
Hanem mindegyik készülék egy-egy áramsokszorozó kapcsolóüzemű tápegység. Amely jelenség ismerete egyidős a villamos energiaellátással. Például mágnesezési (bekapcsolási) áramlökéskor szoktak áramok összeadódni.
Ilyen néven még nincs kapcsolóüzemű tápegység, de a hivatalos fejlesztések körében nem ismeretlenek az áram összegzős törekvések a hatásfok növelésére:

 

Linear Switch Capacitor Converter
https://site.eettaiwan.com/events/powerTP2017/sources/Linear_Switch%20Capacitor%20Converter%20%28final%29%200912.pdf

 

A pdf 25. oldalán írják is az áramok összegzésének egy módját a sokkal jobb megoldásokon kívül.
Az 1. oldalon meg egy találó képlet, vagy inkább képtelenség a szinergia szimbólumaként, vagyis hogy két áram "hatása", az energia együtt nagyobb: 1+1>2.
A pdf eléggé szótlan, tán a készítőjének is elállhatott a szava amikor rájött hogy a hatásfok 100 % fölé is mehet.

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.20 0 1 535

Én úgy értettem, hogy amivel eddig találkoztam 98% nem volt olyan hogy rézcsőre felhúzott ferritgyűrűk, de amiről itt is beszélünk annak is van a közepén, de más gépekbe meg nincs. Azaz eddig én olyanokkal találkoztam amibe nem volt ott, persze ezt lehet arra fogni hogy nem úgy kerestem, ami valahol igaz is, hisz sokáig a Tesla visszacsatolású BTG gépeket nézegettem, de az felejtős mert nagyon bonyolult.

Én nem vagyok elméleti ember, nem akarok tanítani senkit nem képesítésem, az más dolga. Én  próbálok olyan vizeken evezni, ahol kézzel fogható gépeket lehet jó eséllyel és lehetőleg olcsón megcsinálni, nekem ennyi elég, az hogy én nekiálljak az elméletet bújni az már nem nekem való, ha vki elmélkedni akar hát ucca neki! rajta! csinálja! van ideje.. én addig összedobom az én gépemet még ha lassan is, elmélet ide vagy oda, annyi sikerem kb. lesz mint Kisfaludinak ahogy ő elmagyarázza ahogy mondja is: ha vki ennyire élhetetlen, akkor élhetetlen! és igaza van.

A generátor jelző azt szerintem olyan értelemben használják mint áram termelő egység, gondolom. Nem mondom hogy nincs veszteség mert mindenütt van, de ha magát fenn tudná tartani akkor kit érdekelne? engem biztos nem. Egyébként sok elméleti résszel találkoztam már, de nem mentettem el (fent írtak alapján).

Pár dologra itt kaphatsz magyarázatot: https://energy4all.ru/index.html#140222

És itt: https://pdfcoffee.com/sr-a-device-replication-installation-tariel-kapanadze-pdf-free.html

Előzmény: Törölt nick (534)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.20 0 0 534

"ebbe nem mélyültem bele, mert nem része ezeknek a gépeknek"

Pedig vannak akik szerint ferrithengerek vannak a műanyag cső közepében.És akkor máris az előző hsz-t anyagát (elméletét) ismételni kell.

 

"Ill mutatok egy olyan megoldást, ahol két rézlemez közt megy át az elektromosság."

Na és azt,hogyan hívják?

Hasonló megoldást látsz itt is:https://www.youtube.com/watch?v=94yCfy8z4lc

 

Hogyan néz ki a cadduceus tekercs? Pont úgy viselkedik mint a mágnesesen szembefordított tekercs. Vagy mint a gránát tekercs bizonyos pontjai.

 

"Ebben mint láthatod lényegébe egy rövidzárlatnak kellene lennie, de még sincs!"

Tanulmányozd át ezt az anyagot:  http://jnaudin.free.fr/rvproject/index.htm

 

9:45-től 22-ig érdemes áttanulmányozni: https://www.youtube.com/watch?v=J2jpKBkSEBw

 

De a kérdés még mindig adva van. 

Nem válaszoltatok még mindig. Ez egy energia átalakító szerkezet (akkor pedig csak veszteséges lehet az átalakítás) vagy egy "generátor"?

De akkor mi a "generátor" rész?

 

 

Előzmény: Déééééééééééé (532)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.20 0 0 533

Itt a példája Kisfaludynak.Gondoljuk át a fizikai törvényeket. Hogyan működik az áramváltó? https://www.youtube.com/watch?v=dkcggzRIFnY

Előzmény: vargusz (531)
Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.20 0 1 532

Lehetséges, ebbe nem mélyültem bele, mert nem része ezeknek a gépeknek, az eddig átnézettekben egyikben se volt szó róla. (Az a baj hogy csak beszél és beszél! de semmi látszata nincs, mert sokan bemutatják a sajátjukat, csak nem mutatják azt hogy mennyi a kimeneti energia, hanem csak teszem fel meghajtanak egy izzót legtöbb esetbe, a többi meg csalás mondhatni.. mint a 4KW-os Ruslan Kulabuhov BTG gépje is)

Itt egy cikk: https://gorchilin.com/articles/experiment/tesla_u-bus  Ebben mint láthatod lényegébe egy rövidzárlatnak kellene lennie, de még sincs! Ill mutatok egy olyan megoldást, ahol két rézlemez közt megy át az elektromosság.

Előzmény: vargusz (531)
vargusz Creative Commons License 2023.12.19 0 0 531

Kisfaludy taglalja egyik videójában hogy egy kb. 20 cm-es rézcsőre húzott rá ferritgyűrűket és a cső két végén mért 90 v feszültséget, de az hogy lehet?

Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.17 0 0 530

Kapcsolási az 517-es hsz-ben van. A tekercsről nem igazán beszél. alól van a leszedő (220), két szélen a modulátor, és van egy külső vastag 6-7 menetes tekercs amivel szikráztat. Kísérletezni lehet, van itt séma bőven.

 

Előzmény: vargusz (529)
vargusz Creative Commons License 2023.12.17 0 0 529

Ebben az orosz videóban szereplő  generátornak a tekercse nem-e jó lenne kísérletezésnek? Van valahol kapcsolási rajza meg leírása, amit az orosz youtuber megépített, generátort, tekercs felépítése....?

https://www.youtube.com/watch?v=70YjfR53130

Előzmény: Déééééééééééé (528)
Déééééééééééé Creative Commons License 2023.12.17 0 1 528

Azzal sehogy.. van egy multiméterem ami induktivitást és frekvenciát mér, itt nincs Tesla visszacsatolás (azt hiszem így mondják). Ahol van a Tesla tekercs baloldalt és jobb oldalt a bifiláris, na oda elengedhetetlen! de ide nem igazán kell, amit linkeltél abba is találtam olyat hogy T.K-e fáékegyszerűen rakta össze az áramköreit, és működött! a szikra színét is számításba kell venni, legalább is a leírás szerint fontos.

Én több fajta tekercsel fogom majd kipróbálni, mert sok múlik rajtuk! és elkészítettem azt a Kétirányú négyszögjelvezérlőt, mert az tudja jól megdolgoztatni a tekercset, így olvastam valahogy, tehát jobb mint ha csak egy vezetékkel vezérelnéd a két tranyót vagy mosfetet.

Előzmény: vargusz (527)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!