Robzon Creative Commons License 2000.02.15 0 0 239
Iceberg!
Tökéletesen egyetértek minden szavaddal.
A tejről. Hát akár azt várod tőlem, hogy a testkontrollos elméletet (mármint, hogy a felnőttek képtelenek megemészteni a tejet ezért káros) hangoztassam, akár azt hogy az „élet, erő, egészséget” kurjongassam csalódást fogok okozni…
A tejci is pont olyan, mint más kaják (pl. húsok), van akinek jót tesz, és van akinek nem. Aki tejcukor érzékeny, vagy akinek emésztési zavarokat okoz, ne igya. De a többieknek melegen ajánlom (illetve hidegen, úgy finomabb). A 0.5%-os zsírtartalmú tej literje 5g zsír mellett 33g teljes értékű fehérjét tartalmaz, meg csomó kálciumot, szóval nem rossz. Én nagyon sok tejet iszom, élek virulok, és ezzel nem vagyok egyedül.

Aranyoska!
Hát akkor próbáld ki a szobabicajt. De meg szeretném jegyezni, hogy az qrvára abnormális ha csak úgy 130-as pulzusaid vannak, pláne gyógyszerszedés mellett. Egy normális belgyógyász monitorra tenne, és ki se engedne az osztályról. Szóval – szerintem – ne bagatelizáld el, ha tényleg ilyen a pulzusod… 85/perc fölötti nyugalmi pulzusnál már van miért aggódni.

Rzoli!
Hajrá! Én szurkolok neked, csak rajtad múlik.

Dante25!
Nem olyan nehéz ám összehozni a dolgokat, mint ahogy te képzeled. Amúgy van egy csomó szakirodalom a témáról, például próbálj hozzájutni Hargitai György: Testépítés a konyhában című könyvéhez, tökig van jó receptekkel, és az elkészítési idő is gyakran kevesebb mint 20 perc. Arról meg nem is beszélve, minél kevésbé „készíted” a kaját, tehát minél közelebb van a nyershez – általában – annál egészségesebb…